, czwartek 25 lipca 2024
Wybory do Europarlamentu 2014: Kim są "jedynki” w okręgu śląskim?
Publikujemy informacje o "jedynkach” reprezentujących okręg śląski. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wybory do Europarlamentu 2014: Kim są "jedynki” w okręgu śląskim?

MB
Wybory do Europarlamentu odbędą się 25 maja br. Zostało zarejestrowanych 20 komitetów wyborczych. 12 spośród nich ogłosiło listy kandydatów w województwach, a 11 z nich podało listy na okręg śląski. Publikujemy informacje o "jedynkach” reprezentujących okręg śląski.

Bolesław Piecha - reprezentuje Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, członek partii Prawo i Sprawiedliwość. Polityk, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, senator VIII kadencji, były wiceminister zdrowia. Mieszkaniec Rybnika, lekarz ginekolog.

Jerzy Buzek - reprezentuje Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska, członek partii Platforma Obywatelska RP. Poseł na Sejm III kadencji oraz premier rządu RP w latach 1997-2001, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji, a w latach 2009-2012 jego przewodniczący. Mieszkaniec Gliwic, profesor nauk technicznych.

Adam Gierek - reprezentuje Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy, członek partii Unia Pracy. Senator V kadencji, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego. Mieszkaniec Katowic, inżynier odlewnik.

Stanisław Dąbrowa - reprezentuje Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe. W latach 2007-2013 pierwszy wicewojewoda śląski, następnie członek zarządu województwa śląskiego. Mieszkaniec Pilicy, rolnik.

Kazimierz Kutz - reprezentuje Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch, nie należy do partii politycznej. Senator IV, V, VI i VIII kadencji, poseł na Sejm VI kadencji. Zamieszkały w Kanie, reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny.

Janusz Korwin-Mikke - reprezentuje Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke, prezes partii Kongres Nowej Prawicy. Poseł na Sejm I kadencji, były prezes Unii Polityki Realnej oraz Wolności i Praworządności. Mieszkaniec Józefowa, publicysta, studiował matematykę, ale ostatecznie otrzymał tytuł magistra filozofii.

Tomasz Adamek - reprezentuje Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, nie należy do partii politycznej. Mieszkaniec Gilowic, sportowiec, bokser zawodowy.

Marek Migalski - reprezentuje Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina, członek partii Polska Razem Jarosława Gowina. Od 2009 roku poseł do Parlamentu Europejskiego. Zamieszkały w Raciborzu, politolog, wykładowca akademicki.

Monika Paca- reprezentuje Komitet Wyborczy Partia Zieloni, członkini partii Zieloni. Działaczka społeczna, pionierka rewitalizacji przestrzeni poprzemysłowych oraz rewitalizacji społecznej na Górnym Śląsku. Mieszka w Katowicach, radczyni prawna i przedsiębiorca.

Jacek Sierpiński - reprezentuje Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia, członek Partii Libertariańskiej. Od lutego 2014 roku członek rady programowej tej partii. Mieszkaniec Będzina, informatyk, publicysta, pisarz i poeta.

Artur Zawisza - reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy, nie należy do partii politycznej. Poseł na Sejm IV i V kadencji. Mieszka w Warszawie, przedsiębiorca.

Komentarze: (36)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Trzeba docenić u Pana Jana celność i prostotę hasła. Proszę jednakoż Panie Janie o wyjaśnienie: dlaczego, przystępując do wyjaśniania konkretnych spraw, musi Szanowny Pan zużyć bardzo wielu minut (godzin?), tysięcy słów (w tym nieprzetłumaczalnych wprost), aby na koniec rozbrajająco stwierdzić, że "to nie jest takie proste". Nie wszyscy dorównują Panu polotem, to oczywiste. Mamy jednak prawo (żle, powinno być "obowiązek") domagać się od Pana udzielania odpowiedzi na proste pytania. Może są i wielbiciele "krasomówstwa" ale wybory, a następnie pół miliarda ludzi pod Państwa "zarządem", mogą nawet żądać owej "prostoty". Bo faktycznie, tak jest, że Europa jest prosta. Wiedzą o tym wszyscy co poza granicami RP żyją, podróżują, mieszkają Tylko czasami można odnieść wrażenie, że Ktoś tę prostotę ludziom zabiera. Jest porozumienie traktatowe, My go akceptujemy tylko w części. Jest możliwość posiadania PRAW, lecz wstaje jakiś krajowy "cieć" (tu Pan wie, że to nie o Panu) i mówi co jest dla mnie dobre, a co nie. To chyba nie tak? To nie jest Europa. Jeśli Pan steruje, a są pewne podstawy aby tak sądzić, ku "cieciowi", to niech się Pan potem nie dziwi, że Panu zapinają z różnych stron. Większość z poniższej "dyskusji" to wyłącznie efekt tego, że mówi się "proste" a potem jakiś amator-matematyk, udowadnia, że jednak mamy do czynienia z "krzywą". Pozdrawiam.

Jednego co jestem pewna, to tego ,że na pewno nie pójdę na wybory. Pasibrzuchy i mamlasy!!!

i tu robisz błąd, a partyjni kandydaci się cieszą, bo nie zagłosujesz przeciw nim. Ja pójdę, chociażby po to, żeby przekreślić całą listę. Głos nie jest ważny ale jeżeli jest 10% przekreślonych to mają się nad czym pochylić.

małe sprostowanie : głos nieważny jest głosem bardzo ważnym.

Art. 107. 2. Ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. - Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego. :-) Ale jeżeli myślisz to co ja myślałem, to z pewnością muszę Ci przytaknąć, że masz oczywistą rację i napisać TAK, zgadza się:-)

Dla mnie dobrą kandydaturą jest Cymański i Piecha. Nieważna partia ale człowiek

jeżeli człowiek należy do partii, to musi reprezentować pogląd partii i jej przywództwa. Inaczej pa, tak jak to miało miejsce w przypadku Cymańskiego, co nie znaczy że jest złym człowiekiem, raczej niezależnym. Czasami jak się nie uda w nowej roli, to często wracają do macierzystego gniazda i ideologia też... Niestety. Niezależność ma swoje zalety, jeżeli są korzystne dla nas - obywateli. Jest natomiast pytanie, czy mają na tyle silne charaktery, żeby się przebić., w pierwszym rzędzie przez partyjne układy i zależności.

Nie wiem dlaczego tyle hałasu o Adamka, zadaniem posła jest głosowanie tak jak mu wskażą i branie wielkiej kasy, a on się do tego zupełnie nadaje, jeżeli prezydentem państwa może być niewykształcony UBek , a jego sekretarzem kapitan UB to co wy chcecie od Adamka.

to że Platforma Obywatelska głosowała za wydłużeniem wieku emerytalnego nie muszę chyba pisać, bo jest oczywiste.
A Jerzy Buzek reprezentuje tę partię jest też oczywiste.
Jerzy Buzek jest też odpowiedzialny za OFE i za zamknięcie kopalni Kaczyce włącznie z wysadzeniem szybu w powietrze.

jeżeli ktoś chce sprawdzić naszych posłów, senatorów jak głosują w ważnych dla nas ustawach, to odsyłam na stronę: www.sprawdzampolityka.pl/
mam nadzieję, że to nie problem dla GC, że podałem ten odnośnik. Uważam, że obywatele mają prawo wiedzieć jak głosują np: PSL,PO, Twój RUCH, SLD, PiS, Solidarna Polska

posłowie PSL:
Borawski Edmund, Borkowski Krzysztof, Bury Jan, Górczyński Stanisław, Gos Marek, Grzeszczak Eugeniusz, Kalemba Eugeniusz, Kasprzak Mieczysław, Maliszewski Mirosław, Możdżanowska Andżelika, Ozga Krystyna, Pawlak Mirosław, Pawlak Waldemar, Piechociński Janusz, Sawicki Marek Stefaniuk Franciszek , Żelichowski Stanisław i tak można dalej wymieniać
Głosowanie w/w posłów w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: ZA
a kandydat Stanisław Dąbrowa reprezentuje PSL

Kazimierz Kutz
Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: ZA
Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych: ZA

Jarosław Gowin
Głosowanie w sprawie ograniczenia dni wolnych od pracy w związku ze Świętem Trzech Króli: ZA
Głosowanie w sprawie wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych: ZA
Głosowanie w sprawie referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego: PRZECIW
Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: ZA
Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach: ZA
Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych: ZA
a Marek MIgalski reprezentuje jego komitet

a kto zajmuje dalsze miejsca na listach? Ach te media, brakło atramentu? Może należałoby dać możliwość wyborcom, żeby mogli sprawdzić innych kandydatów? Inaczej pozostaje skreślić, a raczej przekreślić całe listy.

O tym, kto zajmuje dalsze miejsca na listach, pisaliśmy w artykule z 4 kwietnia br. Zachęcamy do lektury.

droga GC tekst z 07 maja 2014 - 18:18 nie był złośliwy. Wytłumaczę o co chodzi. Jest oczywiste, że partię tworzy się po to, żeby zdobyć władzę. To nie jest tajemnicą. W związku z tym jest też oczywiste, że na pierwsze miejsca, partia ulokuje te osoby, które pomagają tę władzę utrzymać, czyli osoby podporządkowane partii lub władzom partii (jak kto woli), a nie jak ktoś sądzi, osoby- które walczą o nasz interes czyli - naszego narodu. Przecież jak dobrze się wsłuchać, to nikt z tych osób nie ma planu, co w tej Unii chce robić , o co w tej Unii chce walczyć, oczywiste z korzyścią dla nas czyli Śląska, polski etc. Nikt w zasadzie nie powiedział, jak widzi naszą przyszłość w Unii, naszą rolę w Unii, w którym kierunku ma Unia iść. Najczęściej jak ktoś nie wie na kogo głosować, to głosuje na pierwszą osobę z listy i to ta osoba idzie do Unii aby brać świetną pensję (najczęściej za "nicnierobienie") i zapewnić sobie świetną emeryturę. Jeżeli jeszcze media podkreślają w pewien sposób rolę tych pierwszych miejsc, to ułatwiają partią pracę. Dlatego pisałem, "że media idą z nurtem". Zastanawiam się czy to partie za to płacą, czy to bezmyślność, czy po prostu trzymacie się zasady: "a po co?". Poza tym, brak jest opisu przy kandydatach, co tak właściwie Ci kandydaci zrobili dla nas, bo poza tym, że byli posłami, prezesami, przewodniczącymi, (co nazywam zbywaniem szczebli władzy), to nic o nich nie wiemy. Jak to mówi pewien wysoko postawiony polityk: "z cała mocą muszę podkreślić" lub "z cała siłą muszę podkreślić", że należy zmienić podejście do list wyborczych, żeby partie zmusić do wysiłku, a kandydatów do pracy na rzecz naszego społeczeństwa. Utrudnijmy im zdobywanie władzy. Niech na nią zasłużą, ale w naszym mniemaniu, a nie ich. Niektórzy z nich są tak długo przy władzy, że wychodzą z założenia: im się należy, bo się zasłużyli.

sorry, zgadza się, niestety w tej lekturze wymieniliście tylko nazwiska, natomiast przy jedynkach postaraliście się bardziej. Zachęcam do pracy. Ach te media. Zawsze z nurtem.

Adamek - zenada, od pluga oderwany i ciosany jak konsek kulika drzewiannego , a jego kolega Ziobro razym z calym pseudo klubym to kompromitacja , Taki BURAKI nie powinni miec nawet prawa zeby sie wystawic do glosowanio.

Tu nie ma wyboru, jest jeden kandydat. Głosowanie na kogoś innego niż Janusz Korwin-Mikke, to głos stracony. Oni mówią to samo, nic się nie zmieni.

Janusz Korwin Mikke? Czy to nie On powiedział, że należy osoby niepełnosprawne oddzielić od zdrowych, bo mogą się od nich zarazić? No to gratuluję wyboru:-) Jaki pan, taki sługa.... Proszę iść i powiedzieć to tym osobom. Jest właśnie: "14. edycja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Cieszynie" Ma Pan okazję się wykazać. Proszę im to powiedzieć, głośno i odważnie Panie Grobelny.

Ależ to oczywista oczywistość. Osoby niepełnosprawne intelektualnie zaniżają poziom całej klasy, na czym cierpią uczniowie pełnosprawni. Ponadto niepełnosprawni ucząc się z lepszymi sprawnymi, nabierają jeszcze większych kompleksów niższości.
JKM głosi prawdę niezależnie od koniunktury politycznej. Inni kłamią.

Te poglądy przypominają mi takiego jednego dyktatora z przed kilkudziesięciu lat, który też uważał, że tylko On i wyłącznie On ma rację. Czy Ty nie zaczynałeś może jako malarz pokojowy?

Jak w tych oczywistościach upatrujesz poglądów Hitlera, to znaczy, że sam należysz do grona ludzi niepełnosprawnych umysłowo.

masz rację

NIE GŁOSUJCIE na JEDYNKI!!!To eurolenie!!!

to chyba jasne tylko JKM! chyba ze ktos jeszcze wierzy w "piękne słowa" i mlekiem i miodem płynącą UE, centralnie planowaną gospodarkę z rzeszą biurokratów na utrzymaniu, 3tys komisji pracujących min. nad ślimakiem jako rybą słodkowodną, a wśród parlamentarzystów działa około 30tys lobbystów (i to tylko ci o ktorych wiadomo). nie bądźmy euronaiwniakami! popatrzcie jak zadłużył się skarb państwa przez lata członkostwa, jak od czasu gdy zaczelismy korzystać z funduszy przedakcesyjnych, gdzie te miliardy skoro długi są tak gigantyczne?? mamy deficyt budżetowy, dług publiczny, dług w samorządach, zadłużony sektor prywatny, ogromną dziurę w ZUS i bilans prawie gotowy.

Tomasz Adamek w reklamie http://www.youtube.com/watch?v=WimmDCtQNbs i w polityce ?

Janusz Korwin-Mikke - 72 lata
Jerzy Buzek - 74 lata
Adam Gierek - 76 lat
Kazimierz Kutz - 85 lat
Rzuca się w oczy brak wśród kandydatów prof. Bartoszewskiego - 92 lata.

Tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Głosujcie na Bolesława Piechę

Kandydowanie przez PIS do europarlamentu jest głosowaniem za kasą dla konkretnej osoby.PIS i prezes przecież byli
zawsze przeciwko wejściu do UE. Co za zakłamanie.

Janusz Korwin-Mikke - mieszkaniec Józefowa,
Artur Zawisza - mieszka w Warszawie

Zawsze idzie głosować na innych - nie na jedynki. Np. drugi w Ruchu Narodowym jest Sławski z Katowic.

Niektóre dwójki też są obsadzone przez ślązaków z dziada pradziada, np Tadeusz Cymański (Solidarna Polska)

Za orżnięcie całego pokolenia Polaków na emeryturach, solidaruch, kumpel "Bolka" ma i bez wyborów pewne miejsce w Brukseli !

Dlaczego nie napiszą, że Adamek w USA mieszka?

stawiam na Tolka Banana

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama