, sobota 25 maja 2024
Cieszyn: Pierwsi kandydaci na stanowisko burmistrza
16 listopada 2014 r. odbędą się wybory samorządowe, w których będziemy głosować na nowych radnych, a także na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Pierwsi kandydaci na stanowisko burmistrza

MAŁGORZATA BRYL
O tym, kto będzie startował na pewno, a kto jeszcze się waha. Publikujemy listę potencjalnych kandydatów, którzy zawalczą o stanowisko burmistrza podczas nadchodzących wyborów samorządowych.

16 listopada 2014 r. odbędą się wybory samorządowe, w których będziemy głosować na nowych radnych, a także na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Kandydatów zgłasza się do gminnej komisji wyborczej najpóźniej 30 dni przed dniem wyborów do godz. 24.00. Niemniej udało się nam dowiedzieć, czyje kandydatury są możliwe. Publikujemy także, kto już teraz zadeklarował zamiar startowania na burmistrza Cieszyna.

W cieszyńskim środowisku wspomina się o kandydaturze Mariusza Andrukiewicza, który jednak nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. - Jestem w trakcie rozważania. Mam sporo głosów od osób, które chętnie poparłyby moją kandydaturę, niemniej to jest bardzo poważna decyzja, a ja mam co robić - argumentuje. Andrukiewicz jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" i od siedmiu lat pełni funkcję prezesa zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem".

Kolejnym potencjalnym kandydatem jest Włodzimierz Cybulski, który na pytanie, czy będzie startował w wyborach, odpowiedział, że póki co ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Cybulski to wiceburmistrz Cieszyna z poprzedniej kadencji, a obecnie zastępca burmistrza Strumienia.

Z kolei Krzysztof Herok deklaruje start w wyborach. - Cieszyn potrzebuje zmian. Brak w obecnych rządach nacisku na przedsiębiorczość, a to należy zmienić. Priorytetem jest zwiększenie miejsc pracy - uzasadnia. Herok to radny cieszyński, pełni stanowisko wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju, Gospodarki i Finansów.

Kandydatura Danuty Łabaj jest także pewna. - Chciałabym zrobić coś dobrego dla naszego kochanego Cieszyna. Obecnie młodzi wyjeżdżają z miasta, a trzeba ich zatrzymać. Priorytetem są inwestycje przyciągające i zatrzymujące młodzież w mieście - motywuje swój start w nadchodzących wyborach. Łabaj pełni funkcję dyrektora Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

Ryszard Macura określa swoją kandydaturę jako prawdopodobną. - Zależy mi na skomunikowaniu miasta, solidnej pracy na wszystkich szczeblach urzędu, nowych miejscach pracy dla mieszkańców. Stawiam na ludzi młodych, lokalną przedsiębiorczość, projekty długofalowe, które dopiero w perspektywie czasu przyniosą efekty, czyli na działania efektywne, a nie efektowne - zapowiada. Macura to prezes Stowarzyszenia "Wszechnica", radny Rady Powiatu Cieszyńskiego, pracuje też jako nauczyciel.

Od pewnego czasu mówi się także o starcie w wyborach Floriana Sikory, który jednak na dzień dzisiejszy dementuje tę informację, choć jednocześnie potwierdza, że są środowiska, w których mógłby mieć poparcie i które gorąco życzyłyby sobie jego kandydatury. Florian Sikora to organista z blisko czterdziestoletnim stażem, gra na co dzień w cieszyńskiej parafii św. Marii Magdaleny.

Potencjalnym kandydatem jest również obecny burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek. - Informacje o tym, czy pan burmistrz będzie kandydował w najbliższych wyborach podamy wraz z rozpoczęciem kampanii - informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Edyta Subocz. Zatem w tym przypadku informacji możemy spodziewać się najwcześniej po wakacjach.

Do jesiennych wyborów będziemy na bieżąco publikować rozmowy z kandydatami, a także zamieszczać programy wyborcze.

Komentarze: (128)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W Cieszynie potrzebny jest dobry Menadżer na stanowisku Burmistrza a nie nauczyciel,prof.itd.Potrzebne są bardzo poważne zmiany nie tylko intelektualne /urzędników/ ale również gospodarcze.Miasto ma tylko dwa rodzaje mieszkańców; nauczyciele i urzędnicy.Innych-brak.Cała reszta to nic nie znaczące postacie,płacą tylko podatki żeby ta banda łobuzów mogła się wyżywić.Układy,znajomi na stanowiskach,rodzina itd.A miasto? Nic to,stoi w miejscu od czasów NAJJAŚNIEJSZEGO Pana Olbrychta.A co On zrobił dla miasta? Zniszczył,zniweczył to co było najlepsze.Za jego rządów poznikały w zastraszającym tempie duże zakłady pracy z Cieszyna.Jak można było dopuścić karierowicza z tyt.profesorka do władzy? Przecież ci ludzie nigdy nie musieli martwić się o umowę o pracę,z czego zapłacić prąd w firmie,jak przeżyć na rynku b/z wsparcia dla firm itd.Oni od zawsze wyciągali łapy po pieniądze z Budżetu Państwa!!!
Jak można na takich ludzi glosować? I po co mamy iść do wyborów?Żeby im było jeszcze lepiej a nam jeszcze gorzej?
Cieszyn umiera.nic tu nie ma,ani pracy,ani przyszłości.Miasto jest już martwe,po godz. 17.00 mam wrażenie ze wjeżdżam w opuszczony sektor-niezamieszkały.Ile można czytać i żyć Cesarzem Fransem Josefem? Nawet ta historia nie ożywiła miasta,i nie ożywi.Nie potrafi miasto zarabiać na przeszłości.Może powinni wyjechać na 5 lat do Austrii i tam pobrać nauki.
Miasto nie ma programu na najbliższe 20 lat,brak kierunku rozwoju.A wy rozpisujecie się na kogo glosować.To żenada,to cyrk.

Nie zagłosuję na nikogo kto reprezentuje PO
1. Pan Szczurek odpada
2. Pan Ryszard Macura to świetny człowiek, ale nie wiem czy nie za miekki jak na burmistrza, jednak zyczę mu powodzenia
3. Pan Herok wzbudza we mnie zaufanie
4. Pan Andrukiewicz- nie mam zdania
5. Pani Łabaj - fatalny pedagog, niestety pozostały we mnie wspomnienia z przeszłości związane z tą panią i osobiście uważam ze to najgorsza kandydatura

Pan Ryszard Macura! Będę na niego głosowała! Wspaniały człowiek, nauczyciel. Autorytet. Kibicuję Mu z całego serca :)))

Pracowałam z Mariuszem A. wiele lat temu. Ciesze się że juz nie pracuje... Mam nadz. ze jego cele życiowe i priorytety, to co glownie napędzało go do dzialania jest juz nieaktualne. Jeśli sie nie zmienil to nie powinien kandydować. Ale moze sie mylę...

Uważam, że tylko Andrukiewicz się nadaje na stanowisko Burmistrza naszego miasta. Dobrać odpowiednich pracowitych ludzi jak on sam i wreszcie ten nasz Cieszyn może funkcjinować. Aktualnioe człowiek wstydzi się, za te rządy. Jak w całym kraju.
Zyczę Panu Andrukiewiczowi samych sukcesów. To rzetelny i pracowity człowiek!!! Popieram Jego kandydaturę w pełni

Panie Mariuszu . Nie jest trudno prowadzic fundacje w tym biednym miescie. Biedakow tu nie brakuje , ale czy jest Pan w stanie faktycznie tworzyc miejsca pracy na skale miasta? . W to watpie. Watpie takze w Pana uczciwosc. Juz teraz zatrudnil Pan swoja zone w swojej fundacji. To juz jest dalekie od elegacji jaka probuje Pan kolo siebie roztoczyc. Oboje jestescie zwyczajnymi karierowiczami ..jak pozostali kandydaci.

Paskudne są te komentarze. Kandydatom gratuluję odwagi i tyle.

A mi żal Pana Andrukiewicza - jest potrzebny tam gdzie jest a nie w urzędniczych układach. To nie dla niego. Po co Pan to robi. Zamęczy się Pan w tym pogmatwanym labiryncie intryg.

Myślę, że z poczucia obowiązku. Jest to człowiek, którego doświadczenie i zaangażowanie z pewnością pomoże Cieszynowi. To odważna decyzja więc na pewno przyda się wsparcie Panu Mariuszowi.

zachowywać się tak, jakby pani dyrektor nie było... (popr.)

> bil: uchwała unieważniająca konkurs na derektora Domu Narodowego była jednym z nielicznych przejawów odwagi radnych...cóż z tego, kiedy, gwałtownie potaniała.... zamieniając sie w kunktatorstwo - nowy konkurs nie odbył się a dyrektor wybrana w skandaliczny i bezprawny sposób jest na stanowisku...taka przekupna oraz intrygancka władza traci mandat obywatelski i zamienia się w farsępt "Alibaba i 40 rozbójników"... właściwie pracownicy CCK, powinni zachowywaćsię, jakby jej nie było i bojkotować polecenia (jak nazywa się taki strajk?), oczywiście pracownicy boją się (odważni zostali usunięci...), czemy trudno sie dziwić - mam nadzieję, że sytuacja unormuje się po wyborach, chociaż, jak widzę tchórzostwo, oportunizm, egoizmi i prywatę radnych, miewam wątpliwości...licząc na obudzeniesię w lękliwych obywatelach odwagi cywilnej...

wyłączyłem się z rozmowy a tu tyle wpisów - wybór burmistrza, to będzie papierek lakmusowy stanu świadomości wyborców, przydałoby się spotkanie w Krytyce Politycznej z kandydatami na "fojta" miasta, to znamienne i ....dziwne - podczas takiego spotkania ówczesny kandydat, Mieczysław Szczurek osiągnął przedostatnie, na pięciu bodajże konkurentów, miejsce - wypadł nieszczególnie....wynik wyborów zaskoczył mnie, miałem inne oczekiwanie...ciekawe, co zdecydowało, poza miarą ilościową głosów , że wygrał właśnie on... - myślę o psychologii wyborcy...najładnieszy plakat, na którem brakowało jeszcze aureoli? ciekawe, chciałbym zobaczyć na rynku tłum, który go wybrał - pewnie możnaby było uformować niejeden marsz w obronie nienarodzonego życia oraz groźnej ekspansji nauki na rozjuszone legiony Partii Pana Boga - gdyby zwyciężył Mariusz Andrukiewicz (zdecydowanie najlepszy kandydat!) lub Ryszard Macura (człowiek uczciwy, mam nadzieję, że prowadząc UM, potrafiłby ustrzec się pokusie nieoddzielania Kościoła od Państwa, ufam, że pomimo swego puryzmu katolickiego, stanąłby ma wysokości zadania), sam zaangażowałbym się bardziej czynnie w politykę lokalną - jest tak jak jest, nie zaczarujemy rzeczywistości - jedynym warunkiem pomyślności rozwoju naszego miasta pod egidą samorządu jest zmobilizowanie się jego mieszkańców do światłych, nacechowanych życzliwością, bezstronnością oraz odpowiedzialnością za nasz wspólny los, decyzji wyborczych - to będzie pierwszy ale jakże istotny, pierwszy krok, w drodze do pilnie oczekiwanych zmian na lepsze...
ps tak na marginesie, pokażcie mi burmistrza Cieszyna, który nie byłby tym najgorszym...a jak wypadłby powszechny plebiscyt, który, w odczuciu społecznym, był najleszy? stawian na dr Jana Olbrychta...

Niestety, Panie Herok, sam osobiście mogłem się przekonać co znaczy Pana słowo.
Jest Pan szczególnym przykładem wyjątkowej nieskuteczności w działaniu. MACH bardzo celnie punktuje Pana zagrywki pod publiczkę. Jakże buńczuczne były Pana deklaracje, tyle że nic z nich nie wynikało i w dalszym ciągu nie wynika.
Cała Rada Miejska to zbiór frustratów i zakompleksionych kolesi. Efekty ich pracy balansują na granicy farsy i groteski.
Przykładem niech będzie uchwała unieważniająca konkurs na dyrektora COK Dom Narodowy.
Dlatego Panu i wszystkim tu wymienionym z nazwiska pseudokandydatom do fotela Burmistrza z góry dziękuję

Widzę, że moja osoba wzbudziła duże zainteresowanie na tym forum. Jeśli państwo macie ochotę się ze mną spotkać, poznać mnie i moje zdanie dotyczące Cieszyna dziś oraz jego przyszłości, przedstawić swój punkt widzenia, zapraszam serdecznie dzisiaj (tj. wtorek 8 kwietnia ) będę w godzinach od 15.45 do 16.45 do państwa dyspozycji w Cafe Muzeum. Możemy w miłej atmosferze przy kawie podyskutować. Pozdrawiam Krzysztof Herok

. Jest okazja by tu podyskutować. I można prezentować swój punkt widzenia- przynajmniej zostaje po takiej wymianie opinii jakiś ślad.. Oczywiście nie wierzę by dotąd pan w tej wymianie poglądów nie uczestniczył- sądzę ,że anonimowo -teraz może Pan podjąć dyskusję jawnie i wziąć za swoje opinie odpowiedzialność. Ja również pozdrawiam.

Zawsze biorę odpowiedzialność za swoje wypowiedzi i wypowiadam je jawnie, jeśli macie Państwo do mnie jakieś pytania lub kwestie do omówienia to jestem otwarty i mogę na nie odpowiadać w miarę swoich możliwości i na tym forum ale i także podaje swój adres mailowy msherok@poczta.onet.pl. Oczywiście zaproszenie dzisiejsze do Cafe Muzeum nadal aktualne. Pozdrawiam Krzysztof Herok

Z powodu tłoku do darmowej kawy z zaproszenia nie skorzystam by nie rujnować diety pana radnego. Widzę tłok na fotelach Cafe Muzeum. Poza tym w kwestiach tutaj podejmowanych już wielokrotnie się pan wypowiadał co przeczy oświadczeniu pana ,że wypowiada się Pan jawnie.

K...a ćwoku jak ty mi działasz na nerwy. Pan Herok sie ujawnił, nawet k...a zaprosił cię na dyskusje przy kawie a ty ciągle debilu swoje. Pokaz teraz cwaniaku jaki jestes chojrak i ujawnij sie z imienia i nazwiska, a nie chowaj się pod nickiem. I co? miękko się zrobiło, zwieracze pościły machowy cwaniaczku. Panie Krzysztofie mam nadzieję, że jest Pan za poważną osobą aby w Internecie dyskutować z takim oszołomem, który juz nie raz udowodnił że zna sie na wszystkim i niczym. A tobie marny machu radze nie oceniac wszystkich swoja miara. Cos tak czuje, że chyba jestes z PISu

Nawet osiedlowe żule powinny mieć kodeks honorowy. Intuicyjnie rozumieć co to jest rejestr językowy i rezygnować w pewnych sytuacjach ze swojego żulikowskiego języka. Niedługo będziemy niezdolni do komunikacji bez słowa "k**a".

No to jazdy ciąg dalszy. Pan Herok już apelował zamiast uchwalać uchwały RM i tym samym wpływać na politykę gospodarczą i nie tylko miasta. Był członkiem partii rządzącej posiadającej większość w RM razem ze WdC i przyklepywał do momentu buntu wszystkie uchwały włącznie z corocznym absolutorium dla burmistrza , ale się zbuntował. Okoliczności buntu starałem się przybliżyć czytelnikom tego forum niezależnie od opcji politycznej. Dowiodłem jak ostatecznie przez jego bunt i Wójtowicza rozpadła się koalicja większościowa w RM Cieszyna co raczej zapowiada ,że na przyszłość podobne ekscesy z jego strony będą się powtarzały więc zawiązywanie koalicji z kimś takim niczego trwałego i dobrego dla miasta nie zapowiada. Poza tym przez znaczną część wymiany opinii na tym forum uczestniczył anonimowo i jak pojął ,że wypadało by się zareklamować nagle się ujawnił (zaprzeczając ,że wcześniej vw wymianie poglądów uczestniczył) co jest nieprawdą. Zapraszał uczestników dyskusji na kawę a dla zaproszonych pozostawił wybór- nie skorzystałem. Chyba mi wolno. Oczywiście gratuluję tobie jak sądzę Jego "gorylowi" stylu w jaki się tutaj wypowiadasz -cytuję ....ćwoku, ,działasz mi na nerwy, debilu, cwaniaku, chojraku, itd. Spodziewam się ,że to będzie przyszły język ugrupowania Heroka. Na koniec jeszcze chciałbyś przypisać mi przynależność do bliżej nieznanej mi partii. Wiedz ,że aby się nie dać zeszmacić jak Herok staram się swojej osobowości nie zawierzać ,żadnej partii a karierowiczów wyczuwam na odległość nawet jak się na tym forum przedstawiają jako anonimy (niezweryfikowane). Poza tym gratuluję Panu Herokowi "goryla" i jak przysłowia staropolskie mówię ,z kim się zadajesz ,takim się stajesz -mówię i piszę do ciebie prymitywiei do Pana Heroka!

Zgadza się. Pan Mach idealnie zlustrował Pana Heroka. Brawo

Mach aleś Ty mądry , my wszyscy to durnoty. Pogratulować dobrego samopoczucia.

Tak, doskonale się bawię. A z samopoczuciem u mnie OK.

Boże Ty widzisz i nie grzmisz!!!
Panie Herok, słowa z ust kontrolera ZUSU "Brak w obecnych rządach nacisku na przedsiębiorczość, a to należy zmienić. Priorytetem jest zwiększenie miejsc pracy". zupełnie do mnie nie przemawiają!
Czy jeśli nie daj Boże, zostanie Pan Burmistrzem, czy zamierza Pan działać podobnie jak ZUS!? Zatrudniając w Ratuszu sztab niepotrzebnych urzędników? Zmuszać nas do płacenia składek? Funkcjonować na zasadzie rozdawania rent bez sensu oraz zabierania ich ludziom potrzebującym? Z wolnych środków, czyli pieniędzy każdego z nas, zbudować sobie nową siedzibę?
Nie mam pytań...

No mach , niestety spultałeś się w sprawie Heroka, wszystko co piszesz jest nieprawdą , konflikt był od 2 lat , kiedy Herok
i Wójtowicz nie chcieli popierać głupiej polityki Szczurka. Do tego próbował ich zmusić jak twierdzisz 'bóg," , ale nie
wyszło i oni wyszli z PO.Jak się nie wie na pewno to lepiej się nie mądrzyć.

Dystansie puknij się w głowę i zacznij myśleć bo tylko ty jak to określiłeś się "pultasz"! Ustalmy fakty. Szczurek nie był członkiem PO i nie miał poza sobą nikogo ze swojego komitetu wyborczego w RM i właściwie samodzielnie żadnej własnej polityki nie był w stanie prowadzić gdyż sam niczego nie był w stanie przegłosować bo nie miał większości w RM -nie miał nikogo!!! w przeciwieństwie do Wójtowicza i Heroka ,którzy byli członkami PO, mieli tam Adama Swakonia -vice burmistrza oraz przewodniczącego RM Zemłe i jeszcze kogoś tam -w sumie 5 mandatów z PO razem z WdC stworzyli koalicję większościową i to ta grupa mogła prowadzić politykę przygotowując i głosując odpowiednio przygotowane przez siebie lub burmistrza uchwały. Jeśli mówisz i piszesz o głupiej polityce to dotyczyć to może jedynie grupy ,która w RM miała większość. Burmistrz niczego nie jest w stanie dokonać bez zamocowania prawnego tj. uchwal a te głosuje mu RM -kapujesz ! Każda uchwala przegłosowana jest uchwałą RM a nie Szczurka -dotarło!! Durnoto!

Coś się pogubiłeś kolego. Skoro PO z WDC i własnym vice Twoim zdaniem rządzili miastem to dlaczego wójtowicz i Herok wyszli z PO? Przecież byli u władzy, przy korycie. Mogli własne uchwały przegłosowywać i mieć wpływ na politykę miasta. Z tym co pisałeś wcześniej też jest coś nie tak, bo jak opuszczali PO to nieznana jeszcze była kandydatura Pani Łabaj. Z tego co piszesz to głupia polityka była w trakcie koalicja PO z WDC, a teraz niby jest dobra? No i jeszcze ta myśl z której wynika, że teraz Burmistrz nie może niczego dokonać bo nie ma większości w radzie, czy tak? Coś mi się Twój tok rozumowania nie składa w logiczną całość.

Panie Józku -domniemane okoliczności wyjścia z PO wspomnianych przez pana radnych opisałem w pozostałych postach zamieszczonych pod tekstem. To zwykła rozróba kanapowa lokalnych działaczy partyjnych ,z których jedni byli adorowani Jak pani Łabaj i pan Adam Swakoń ,a drudzy lekceważeni lub niedoceniani przez lidera jak Herok czy Wójtowicz ,którzy w pewnym momencie uznali ,że w tym gronie nie spotkają ich oczekiwane profity z przyszłej "kariery". Jednym słowem na wspólnej kanapie usiadło za dużo samców "alfa" i się pogryźli w imię przedwcześnie rozdawanych "stołków" przez lidera w przedwczesnej kampanii wyborczej do samorządu. Obaj Panowie porzucili partię władzy gdyż nie gwarantowała im władzy w przyszłym samorządzie i postanowili pójść własną drogą. Dalej pytasz ,że nie znana była kandydatura pani Łabaj- skoro tu w dyskusji sam Pan Herok potwierdza ,że właśnie to oni zgłosili Olbrychtowi jej kandydaturę -a mogli ją zgłosić jak byli jeszcze członkami PO. Ja na temat polityki obecnej rady się nie wypowiadałem a jedynie polemizowałem kiedy jeden z rozmówców pisze ,że wystąpienie z PO było umotywowane głupia polityką Szczurka -co przeczy układowi sił w RM, gdyż politykę w RM sprawuje większość a tej od samego początku Szczurek (nie był członkiem PO) nie miał bo był w RM jedynym przedstawicielem swojego ugrupowania. Miała ją za to PO z WdC. Czytaj ze zrozumieniem -napisałem ,że burmistrz bez przegłosowanych uchwał niczego nie może dokonać bo musi mieć zamocowanie prawne w uchwalonych przez RM uchwałach. A te głosuje RM i to ona ma realny wpływ na prowadzenie polityki w mieście. A ,że RM jest podzielona więc rządzenie miastem Szczurek z urzędnikami ma ułatwione bo radni nie sa zbyt gorliwi i wizji rozwoju miasta nie mają żadnej. Widać z tego ,że chcą dotrwać końca kadencji i liczyć na nowe rozdanie. Logika dal niektórych jest zbyt ciężka do zrozumienia.

Rozumiem, że Józef Swakoń(MACH) będzie kandydował do RM i pokaże tym wszystkim niedorajdom, które nidorastają temu wielkiemu samorządowcowi do pięt, jak pracuje prawdziwy radny.

a ja oddam mój głos na Heroka. Potrafi słuchać i jeszcze nie spotkałem kogoś komu by odmówił pomocy. Sprawdził się jako radny i ma pojęcie o samorządzie. Dla wszystkich którzy chcieli by przedsiębiorcę w fotelu burmistrza, niestety ale Ratusz to nie przedsiębiorstwo, to nie korporacja.

Sprawdził się jako radny? dobre sobie! Żaden radny się nie sprawdził!
Kto prosi o pomoc kontrolera ZUSU? raczej nie odmówił nikomu, bo nikt nie prosił!

Ten komentarz, na odległość pachnie Panem Herokiem, szczególnie w tym zdaniu "Dla wszystkich którzy chcieli by przedsiębiorcę w fotelu burmistrza, niestety ale Ratusz to nie przedsiębiorstwo, to nie korporacja." Któż inny mógłby to napisać, jak nie kontroler ZUSU!

Owoc Twojego żywota Je ZUS!

to proszę zapytać Pana Heroka, co ma do powiedzenia na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu byłego PKS-u i placu przy ul.Hajduka? (dziś była na ten temat dyskusja publiczna w ratuszu)

Popieram, najlepsza kandydatura!

Głosuj anonimowo ,ale popieraj jawnie -wówczas ci uwierzymy ,że to nie jest kryptoreklama samego siebie.

Osobiście nie znam Pana Heroka. Przypominam sobie jednak okoliczności w jakich rozstawał się z partią władzy -czytaj PO, i nie do końca wierzę w jego bunt i sprzeciw i ostateczne motywy wystąpienia z tej partii . Nie do końca też wierzę ,że wie na czym polega praca w samorządzie i jak powinien wykorzystywać swój mandat aby mieć wpływ na cokolwiek w samorządzie. Zaraz to uzasadnię - otóż z PO wystąpili w okolicznościach kiedy Olbrycht -lokalny "bóg" partii władzy namaścił na kandydatów w przyszłych wyborach samorządowych na burmistrza Adama Swakonia i Danutę Łabaj. Dla ambitnego Heroka i Wójtowicza był to pstryczek w nos i zawód że w tej partii swoich przyszłych ambicji zrealizować nie będą mogli no i nastąpił bunt aniołów , czy też ucieczka z raju władzy. Oczywiście gdyby Olbrycht był mądry nie spieszył by się z takimi propozycjami i kart nie rozdawał przedwcześnie paląc tym samym jednych i drugich gdyż tzw. "kwity" na potencjalnych kandydatów zbiera już konkurencja do tych stanowisk rozbijając lokalne struktury partyjne i tym samym skromne zaplecze partyjne ludzi ,którzy już marne bo marne ale jakieś doświadczenie w samorządzie zebrali. Blog Wojtowicza i tzw. apelowanie do burmistrza by ten wykupił dworzec autobusowy wzbudzało u mnie śmiech. Każdy radny powinien wiedzieć ,że burmistrza do podejmowania działań zobowiązują uchwały RM a nie apelowanie! Zatem kiedy był w PO wraz z koalicjantami miał zgłosić projekt uchwały i w trybie nadzwyczajnym doprowadzić do sesji i skuteczne przeprowadzenie w tej sprawie głosowania. Wówczas było by jasne kto za czym się opowiedział. A tak nie było uchwały zatem apelowanie w tej sprawie to jakieś mrzonki. Poza tym nie zgadzam się z Tobą ,w zdaniu na końcu Twojego postu. Miasto potrzebuje menagera z doświadczeniem gospodarczym w tym i z doświadczeniem kierowania przedsiębiorstwem a w żadnym wypadku nie może to być człowiek z budżetu -głownie dlatego ,że dla większości z nich mleko pochodzi ze sklepu a nie od krowy(czytaj pieniądze są w kasie a nie u podatnika).

to jak pan nie znasz, to się nie odzywaj! W d... byłeś, a wszystkie rozumy pozjadałeś! skoro taki elokwentny i mądry na każdy temat jesteś, to sam startuj mądralo! Trochę pokory i skromności! Jak się domyślam nikomu nie chce się z tobą gadać , dlatego wyżywasz się w wirtualnym udowadnianiu ( sobie ) jaki to inteligentny i doświadczony jesteś . To ja cie - królu - nominuję na burmistrza! Skoro znasz wszystko i wszystkich najlepiej- nie ma lepszego kandydata! żal ... zakompleksiony typ~! fuj.

komuś najwyraźniej puszczają nerwy ...

Coś nie po twojej myśli? A tak konkretnie to co chciałeś napisać oprócz tych inwektyw? i Z kim prowadzisz polemikę?

A tak logicznie dodam ,to chyba jesteś Herokiem? Skoro oświadczenie moje ,że nie znam Heroka tak cię anonimie wyprowadziło z równowagi. Słyszycie i czytajcie forumowicze ,oraz przyjmijcie do wiadomości -kto nie zna Heroka niech na tym forum nie zabiera głosu.

Oczywiście MACHU taka uchwała była by momentalnie uchylona przez urząd nadzoru wojewody bo Rada nie powinna wchodzić w kompetencje burmistrza ale to chyba powinieneś wiedzieć bo sam radnym byłeś.

A dlaczego miałby wojewoda uchylać uchwałę dotyczącą zakupu dworca PKS .Z czego to "ciemnogrodzie" wnioskujesz? - się pytam, Skoro np. nie uchylił uchwały o nabyciu przez miasto np. dworca kolejowego. O nabyciu lub zbyciu nieruchomości decyduje Rada Miejska a nie burmistrz. Widzę ,że jesteś "kompetentny " inaczej. Chyba urzędującym radnym -dlatego mamy ten bajzel w mieście.

A to choćby z tego powodu, że wszystkie uchwały związane z budżetem przygotowuje burmistrz wiec zakup dworca byłby taka uchwał ą której nie może przygotować rada więc sprawdź najpierw kompetencje RM a potem się wymądrzaj ignorancie.

Palancie inicjatywę uchwałodawczą ma burmistrz i każdy radny z osobna o ile umie ją przygotować czyli sporządzić jej projekt i znajdzie poparcie w RM, która ją przegłosuje . Ty pewnie dupy nie ruszyłeś w obrebie kadencji by projekt uchwały zgłosić dlatego utrwaliłeś sobie to złe przyzwyczajenie ,że nic od ciebie nie zależy i apelujesz! Ha,ha,ha!. Każda uchwała ma odbicie w budżecie a sam budżet jest też przyjmowany drogą uchwały. Kompetentny inaczej.

Ja to specjalistą nie jestem i nie wiem czy w sprawie PKS powinna być uchwała, apel czy też co innego. Wiem, że Ci Panowie próbowali cokolwiek zrobić, a Burmistrz jak i Powiat temat olali i teraz mamy co mamy. Wiem za to, że wyjście Wójtowicza i Heroka na pewno nie było spowodowane propozycjami PO na burmistrza. Co więcej, podobno to oni zaproponowali pani Łabaj startowanie w wyborach. W dodatku zasugerowałeś, że Olbrycht nie jest mądry w ‘politycznych rozgrywkach’, odważna ale chyba całkiem nietrafiona teza.
Odnośnie kierowania miastem a firmą nadal podtrzymuje moją opinię, to zupełnie dwa różne tematy, a w szczególności w Polsce. To co można zrobić na wolnym rynku nie da rady zrobić jako Urząd Miasta. Zgodzę się, że człowieka o jakim pisałeś na końcu miasto potrzebuje, ale co najwyżej na stanowisku kierownika odpowiedniego działu, prezesa spółki.

gdyby ci Panowie chcieli coś zrobić, to przyszliby na dyskusję publiczną na temat m.in. placu po PKS-ie i tego co tam może powstać. Ale jakoś ich nie było ...

o jakiej dyskusji Pan mówisz? Przecież PKS został sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy.

to się zainteresuj TERAZ co powstanie w miejscu byłego PKS-u ... żebyś potem nie był zdziwiony !!!

Pierwsze twoje zdanie nie ma sensu . Próbowali zrobić cokolwiek - czyli nie zrobili nic! Burmistrzowi nie wolno wydać na nic pieniędzy publicznych ,do czego by go nie zobowiązywał budżet czy tez nadzwyczajna uchwala RM ,która w istocie by ten budżet zmieniała -w przypadku zakupu dworca PKS, bo przecież ten zakup nie był planowany w budżecie. Dalej również pleciesz nielogicznie -bo piszesz" wiem ...na pewno(gdy piszesz o Wójtowiczu i Heroku" a potem piszesz "podobno "(dalej gdy o nich piszesz). Albo jesteś jednym z tych dwóch bohaterów, o których piszemy i kluczac w pokrętnych wypowiedziach robisz sobie krypto kampanię wyborcza, i dalej wnioskuję ,że w dodatku pracownikiem budżetówki , co sugeruje Twoja niechęć do ludzi z doświadczeniem gospodarczym na urząd burmistrza. Przypomnę ci zatem ,że ludzi z budżetówki na stanowisku burmistrza mielismy od czasów transformacji (Olbrychta, Ficka i ,Szczurka) i Cieszyn stoi na progu katastrofy gospodarczej i najwyższy czas sięgnąć po ludzi związanych z gospodarką . Jeśli uważasz ,ze przedwczesne namaszczenie Łabaj i Swakonia na kandydatów na burmistrza pomogło skonsolidować szyki lokalnej PO i było trafną zagrywka ze strony Olbrychta to nie będę Olbrychta i ciebie z tego błędu wyciąga gdyż nie ma co biadolić nad rozlanym mlekiem. PO straciła ze swojego składu 2 radnych i ten fakt znacznie osłabił koalicję rządzącą miastem i wpływ PO na lokalną politykę - i co dalej twierdzisz ,że ze strony Olbrychta to było mądre pociągnięcie.?

Mach, już wszystko jasne, nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Domyślam się, że Ty potrafiłbyś przygotować uchwałę zmieniającą budżet, gratuluję. Dla mnie Rada Miasta tym apelem wyraziła swoje zdanie i zaapelowała aby Burmistrz zrobił wszystko, także przygotował uchwałę by PKS pozostał własnością miasta, tyle w tym temacie.
Dalej również wykazałeś się nie zrozumieniem tego co przeczytałeś. Znam pana Heroka i wiem, że podane przez ciebie okoliczności nie były powodem Jego odejścia z PO. Jednak z tego co się dowiedziałem to oni zaproponowali by Pani Łabaj kandydowała. Zbyt trudne do zrozumienia ?
Właśnie obecny Burmistrz Szczurek cztery lata temu głośno mówił o swoim doświadczeniu biznesowym, zdobytym w trakcie prowadzenia firmy. No i co mamy?
Jeżeli uważasz, że Pan Olbrycht nie przewiduje swoich ruchów politycznych, to jesteś w wielkim błędzie. Czytając twoje wpisy uważam, że nie dorastasz mu do pięt.
Na szczęście nie jestem ani Herokiem ani Wójtowiczem i nie otrzymuje wynagrodzenia z budżetówki. Także na szczęście, nie mając na to ochoty nie muszę dalej prowadzić z tobą tej konwersacji. By, By.

Kretynizmu ciąg dalszy. Skąd was się tyle tam wzięło w tej RM. Zrozum ,że ,każda uchwała RM podejmowana w trakcie roku po zatwierdzeniu budżetu mająca konsekwencje finansowe w istocie zmienia pierwotnie ustalony budżet gminy. Jak praktyka pokazuje budżet i poprawki do budżetu dokonuje się w ciągu roku finansowego wielokrotnie co oczywiście wynika z przyjętych w trakcie roku uchwał. Apelowanie nie ma żadnego sensu jeśli RM nie wskaże skąd wziąć środki na zakup nieruchomości a to dokonuje się drogą uchwały!!! Kapujesz a nie apelowania. O nabyciu nieruchomości decyzję podejmuje RM a nie burmistrz drogą uchwały a nie apelowania wskazując w budżecie skąd burmistrz ma zaczerpnąć środki na realizację uchwały.
Dywagacje dotyczące Heroka niech prowadzi sam Herok -ty anonimie za swoje wypociny nie bierzesz żadnej tutaj odpowiedzialności i w tych rozważaniach stoimy na tej samej pozycji- snujemy przypuszczenia i ja zostaję przy swojej wersji wydarzeń. i chyba ,że jesteś anonimie w tym poście Herokiem. A skoro tak to lansowanie Pani Łabaj bo nie wspominasz o Adamie Swakoniu miało wbić klina w lonie PO a Olbrycht pragnąc uniknąć rozbicia podał do wiadomości publicznej obie kandydatury. I tym samym dwaj panowie postanowili spakować swoje walizki i opuścić szeregi rzadzacej partii czym chcieli Olbrychtowi zrobić na złość - jak powiadają a Panu Bogu na chwałę!
Jeśli komuś firma splajtowała to też jest to doświadczenie biznesowe -co oznaczało ,że mówił prawdę ,ale ty z tego nie wyciągnąłeś odpowiednich wniosków co raczej dowodzi ,że tobie trudno czytać i słuchać ze zrozumieniem.
Ja się nie wypowiadam co do ruchów politycznych Olbrychta ale ruchów Heroka i Wójtowicza w kontekście kierowania lokalną PO przez Olbrychta. Na koniec musze stwierdzić ,że Twoje deklaracje kończące twój post mnie nie obchodzą ,wiem ,że utrzymuje cię żona i wiem ,że przeczytasz a nawet odpiszesz wszak anonimów mamy tu dostatek.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama