, piątek 29 września 2023
Wybory do europarlamentu 2014: Bokser "jedynką" Solidarnej Polski na śląsku
Kariera bokserska 37-letniego Adamka zmierza ku końcowi, choć zapewne stoczy on jeszcze walkę na pożegnanie przed polską publicznością.  fot: mat. prasDodaj do Facebook

Wybory do europarlamentu 2014: Bokser "jedynką" Solidarnej Polski na śląsku

MB/MAT.PRAS.
Bokser Tomasz Adamek wystartuje w wyborach do europarlamentu z pierwszego miejsca listy Solidarnej Polski w okręgu śląskim - poinformował szef partii Zbigniew Ziobro. Adamek zastąpi na pozycji lidera listy Tadeusza Cymańskiego.

Tadeusz Cymański zajmie drugie miejsce. Ziobro uzasadniając tę decyzję, podkreślił, że Adamek jest "człowiekiem śląska", pracował w "kopalni, na roli, później walczył w tamtejszych klubach bokserskich".

Ziobro zaznacza, że decyzja jest związana z nastawieniem na zwycięstwo całego klubu wyborczego, a nie promowaniem pojedynczych polityków. Adamek zapowiedział, że w następnym tygodniu odwiedzi śląsk. Pytany o wartości, jakich będzie bronić w Parlamencie Europejskim, wymienił: "Bóg, Honor i Ojczyzna". - Będę bronił rodziny, wiary, bo widzimy, że świat idzie złą drogą, więc będę stał twardo z tymi sprawami - zapowiedział. Bokser odniósł się też do porównań do ukraińskiego pięściarza, przywódcy partii UDAR Witalija Kliczki.

Kariera bokserska 37-letniego Adamka zmierza ku końcowi, choć zapewne stoczy on jeszcze walkę na pożegnanie przed polską publicznością. Sportowiec urodził się w Żywcu. Jest byłym zawodowym mistrzem świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w kategorii juniorciężkiej oraz World Boxing Council (WBC) w kategorii półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów, międzynarodowy mistrz Polski. Zdobywca 2. miejsca w 2005 i 4. w 2006 roku w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski. Założyciel klubu sportowego "KS Cios-Adamek” w Gilowicach. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył "Muhammad Ali Giant Athlete Award” za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem, a także "The Ring championship belt” - pas mistrzowski magazynu "The Ring”.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zbigniew Ziobro, demagog, populista i skompromitowany polityk, bez poczucia honoru, to niedobra wizytówka solidarnej Polski...ruch z Tomaszem obnaża dodatkowo jego słabości...

nokaut w pierwszej rundzie gwarantowany

Pilnuj szewcze swojego kopyta - tak dla przypomnienia p.Adamkowi.

miejsce Tomasz Adamka jest teraz bardziej w Kościele i jego przybudówkach, niźli w polityce...w wyborach nie ma szans - pokonają go Jerzy Buzek bądź Kazimierz Kutz (temu ostatniemu życzę, żeby był pierwszy...), wybitnemu bokserowi pozostanie walczyć z wiatrakami pod sztandarami radykalnego katolicyzmu - szkoda go bo widać, że jest uczciwym człowiekiem ale widać z pierwszego politycznego wyboru ("Solidarna Polska"), źle zna się na ludziach...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama