, czwartek 18 kwietnia 2024
W oczekiwaniu na ciepłe dni
Dobre samopoczucie kobiety nie wynika tylko z jej wyglądu, lecz jest ono powodowane wieloma czynnikami, a głównym jest samoakceptacja i nie powinna kierować się tym, jak postrzegają ją inni. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

W oczekiwaniu na ciepłe dni

ICZ
Luty się kończy, a czas jakby przyspiesza, dni są coraz dłuższe i słońca też jest dużo więcej. Już nie długo będzie można pochować w szafach zimowe kurtki, szale, czapki oraz kozaki, w związku z tym panie coraz częściej zaczynają krytycznym okiem patrzeć na swój wygląd. Niemal każda znajduje w nim coś co by chciała zmienić, tak więc nie czekając aż nadejdzie wiosna już teraz zaczynają wprowadzać zmiany.

Zimowy czas nie jest łaskawy dla włosów, które noszone pod czapkami potrafią stracić swój blask i piękno, niejednokrotnie są zniszczone i wymagają regeneracji. Tak więc naturalną koleją rzeczy staje się wizyta u fryzjera, gdzie niejedna kobieta decyduję się nawet na zmianę fryzury.

Gabinety kosmetyczne oraz drogerie to kolejne miejsca do których panie z większą częstotliwością kierują swoje kroki. Każda z nich stara się zadbać o skórę nie tylko twarzy i rąk, ale również całego ciała. Wymiana garderoby wymaga biegania po sklepach, przejrzenia i przymierzenia wielu ubrań, lecz perspektywa kupna czegoś oryginalnego, co wydobędzie i podkreśli piękno kobiecego ciała sprawia, że nie czują one zmęczenia. Większość z kobiet twierdzi, że robi to dla własnej przyjemności i pomimo pracy zawodowej oraz licznych obowiązków domowych udaje im się wygospodarować czas dla siebie.

Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko kosmetyki ćwiczenia i ubranie mają wpływ na wygląd kobiety, niezwykle ważne jest również wyciszenie się, oderwanie od codziennej rutyny. Odespanie zarwanych nocy, czas na lekturę prasy lub książki, czy długa relaksująca kąpiel, albo spacer zamiast bieganiny. Niby to są zwykłe czynności , na które każda z pań powinna mieć czas, jednak zapominając o własnych potrzebach odkładają je na dalszy plan. Zbliżająca się wiosna i lato to świetna okazja do tego, aby każda kobieta na nowo polubiła siebie, odkrywając piękno, którym od zawsze była obdarzona, a którego nieraz nie dostrzegała. Dzięki temu będzie miej zestresowana i częściej na jej twarzy będzie gościł uśmiech.

Dobre samopoczucie kobiety nie wynika tylko z jej wyglądu, lecz jest ono powodowane wieloma czynnikami, a głównym jest samoakceptacja i nie powinna kierować się tym, jak postrzegają ją inni.

Z pewnością znajdą się tacy, którzy na widok kobiet kupujących kosmetyki, ciuchy, idących z koleżanką do kawiarni, bądź siedzących gdzieś na słońcu w ogrodzie, malujących paznokcie powiedzą, że to próżność, prawda jest jednak taka, że to po prostu dbanie o siebie.
Można by rzec, że kobiety wraz z nastaniem wiosny również budzą się do życia, chcą ładnie wyglądać, a poprzez własny wygląd podnieść samoocenę, co jest ważne w życiu każdego człowieka. Na ile im się to uda nie wiadomo, jednym więcej innym mniej, jednak z pewnością warto. Najważniejsze jednak jest to, aby panie polubiły siebie oraz czuły się dobrze z sobą i ze swoim wyglądem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama