, niedziela 19 maja 2024
Reset nie tylko komputerowy
Oderwanie się od codzienności, aktywny wypoczynek oraz pełny relaks potrafią zdziałać cuda, a my naładowani pozytywną energią ze zdwojonymi siłami przystępujemy na nowo do podejmowania codziennych obowiązków. fot: PixabayDodaj do Facebook

Reset nie tylko komputerowy

Iwona Czarniak
Komputer wykonuje precyzyjnie nasze polecenia, jednak zdarza się, że i on odmówi nam posłuszeństwa, nie ma wtedy na to innej rady jak tylko go zresetować. Człowiek, pomimo iż nie jest maszyną też potrzebuje od czasu do czasu takiego „resetu”.

Pracujemy przez cały rok, jedni dojeżdżają do pracy codziennie inni pracują w domu, wszyscy, którym zależy na pracy skupiają się na rzetelnym wykonywaniu zleconych im zadań oraz obowiązków wynikających z umowy zawartej z pracodawcą. Praca zawodowa to tylko część naszego życia, jest też rodzina i dzieci, dla których powinniśmy znaleźć czas. Załatwianie spraw w urzędach, zakupy, a przecież o dom lub mieszkanie też trzeba zadbać, jakiś remont mały lub większy, coś się popsuje i trzeba oddać do naprawy lub kupić nowe i tak bez końca. Zaczyna brakować czasu na odpoczynek coraz częściej dopada nas stres i obawa czy aby na pewno obowiązki nas nie przerosną?

Tak wygląda codzienność większości z nas, jednak u ludzi z różnego rodzaju dysfunkcjami codzienność jest jeszcze „barwniejsza”. Niepełnosprawność połączona jest nierzadko z szeregiem chorób nękających tylko jedną osobę, a przecież nie chcemy być ciężarem dla najbliższych, chcemy w miarę normalnie żyć. Chodzenie od lekarza do lekarza, stres związany z długimi terminami oczekiwania na następną wizytę, na zabiegi rehabilitacyjne nie poprawia naszego stanu zdrowia. Właśnie o nasze zdrowie powinniśmy zadbać sami jeszcze nim będzie za późno, zanim dopadnie nas pracoholizm lub co gorsze ucierpi z powodu nadmiaru obowiązków nasz organizm i zacznie odmawiać posłuszeństwa. Z tych to właśnie względów przynajmniej raz w roku ci, którzy są świadomi potrzeby zregenerowania własnych sił robią sobie przerwę od obowiązków. Formę wypoczynku dobiera sobie każdy indywidualnie. Jedni jadą nad morze zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, inni wybierają odpoczynek nad jeziorami i w leśnych ostępach, a są i tacy, którym chwile relaksu przynosi pobyt i praca na działce. Zdarza się i tak, że rodzinny wyjazd na urlop to jedna z nielicznych okazji do spędzenia czasu z naszymi pociechami, do wspólnych zabaw, rozmów. Jest to również czas na odwiedziny bliższych i dalszych krewnych.

Wyjazdy niepełnosprawnych osób na wczasy, do rodziny, znajomych lub na turnusy rehabilitacyjne wiążą się z integracją ze społeczeństwem, a jednocześnie jest to naturalna forma rehabilitacji. Dodatkowym atutem uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych jest korzystanie z zabiegów zaleconych przez lekarza. Zdarza się, że po powrocie z wyjazdu podczas kolejnych badan kontrolnych okazuje się, że nasze wyniki uległy znacznej poprawie. Oderwanie się od codzienności, aktywny wypoczynek oraz pełny relaks potrafią zdziałać cuda, a my naładowani pozytywną energią ze zdwojonymi siłami przystępujemy na nowo do podejmowania codziennych obowiązków.

Większość z nas na taki odpoczynek wybiera okres letni jednak są i tacy, którzy preferują wiosnę, jesień a nawet zimę. Niezależnie od wybranej pory roku udanego wypoczynku wszystkim czytelnikom życzy korzystająca właśnie z takiego „resetu” autorka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama