, czwartek 18 kwietnia 2024
Nasze sprawy: Życie w kole PZN nie zamarło
W każdą środę odbywają się spotkania, na które członkowie Związku pomimo licznych zajęć z chęcią przychodzą. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Nasze sprawy: Życie w kole PZN nie zamarło

Iwona Czarniak
Sezon wiosenno-letni to okres wzmożonych prac w ogrodach, na działkach i odpoczynku na świeżym powietrzu. Wyjazdy do rodzin, na turnusy rehabilitacyjne, odpoczynek i można by przypuszczać, że na spotkania w siedzibie Koła PZN nikt przez okres wakacyjny nie ma czasu. Nic bardziej mylnego. Koło tętni życiem. W każdą środę odbywają się spotkania, na które członkowie Związku pomimo licznych zajęć z chęcią przychodzą.

Tematyka spotkań jest różnorodna od obowiązujących aktualnie przepisów związanych z niepełnosprawnością poprzez naukę czynności dnia codziennego do dzielenia się wzajemnie własnymi doświadczeniami. Są również spotkania z ludźmi z pasją i tak niepełnosprawna sportsmenka Maria Juroszek podzieliła się swoimi wrażeniami z zawodów, w jakich dotychczas uczestniczyła. Przybliżyła również zasady tej rzadko spotykanej dyscypliny sportu, jaką jest siłowanie się na rękę. Miłośnicy poezji mogli natomiast posłuchać wierszy w wykonaniu piszącej gwarą cieszyńską Krystyny Kurzycy.

Wspólny odpoczynek to już tradycja i tak wiosną grupa lubiących wojaże spędziła dziesięć dni w Grecji. Szansą na oderwanie się od codzienności była dofinansowana przez PCPR wycieczka na Nowosądecczyznę.

Podczas takich spotkań, wyjazdów nawiązują się przyjaźnie, a w praktyce odbywa się nauka pokonywania barier zarówno tych mentalnych jak i tych fizycznych. Obserwując działalność Cieszyńskiego Koła PZN nasuwa się jeden wniosek: odpoczynek w zaciszu domowym jest ważny jednak spotkań w gronie znajomych do tego mających takie same problemy nic nie jest w stanie zastąpić.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama