, piątek 1 grudnia 2023
Wydarzenia i kultura na weekend: Weekend Świątecznych Niespodzianek
Wraz z końcem listopada na rynku w Cieszynie działa Jarmark św. Mikołaja. W ramach nowej formuły jarmarku, w najbliższy weekend na mieszkańców i turystów czeka „Weekend Świątecznych Niespodzianek”, czyli ponad 70 stoisk handlowych, koncerty, atrakcje i pokazy. fot: FB/Miasto CieszynDodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: Weekend Świątecznych Niespodzianek

Na najbliższy weekend zaplanowanych zostało wiele wydarzeń związanych z piątkowymi Mikołajkami. Z tej okazji w wielu miejscach na terenie powiatu cieszyńskiego odbędą się spotkania ze św. Mikołajem i jarmarki połączone z rozświetleniem świątecznych iluminacji. Nie zabraknie także muzycznych akcentów, takich jak akustyczny koncert Wojciecha Misiugi "Misiastego" oraz 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami zbliżającego się weekendu, a także aktualnym repertuarem kina Piast w Cieszynie, Teatru Elektrycznego w Skoczowie, Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie oraz Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

5 GRUDNIA

Ludowa historia Polski. Czym jest i po co ją uprawiać?

Świetlica Krytyki Politycznej "Na granicy" w Cieszynie zaprasza na debatę pt. "Ludowa historia Polski. Czym jest i po co ją uprawiać?", która odbędzie się w czwartek, 5 grudnia o godz. 19:00. - Czym jest ten fenomen? Nową modą intelektualną? Ubraną w progresywny uniform odmianą uwielbianego przez prawicę uwięzienia w przeszłości? A może ważnym przyczynkiem do uwolnienia naszej zbiorowej świadomości od historycznych mitów, które zatruwają teraźniejszość i blokują dostęp do przyszłości? Konieczną rewizją pozwalającą odzyskać przeszłość naszych prababek, w miejsce hołdowania tym, którzy je wyzyskiwali i gwałcili. Sposobem na podważenie wpływu relacji folwarcznej, która wciąż przenika różne aspekty życia społecznego w Polsce? Warunkiem zbudowania prawdziwie demokratycznej i egalitarnej kultury? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas debaty w której udział wezmą: dr. hab. Anna Drożdż (Instytut Etnlogii i Antropologii Kulturowej Uniwersytet Śląski) oraz dr. Michał Rauszer ((Instytut Interdyscyplinarnych badań nad Kulturą, Wydział Pedagogiczny Uniwersytet Warszawski) - czytamy w opisie debaty.

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. prof. Józefa Świdra

W dniach od 5 do 7 grudnia w Cieszynie odbywać się będzie kolejna edycja V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra. Pomysłodawcą festiwalu jest Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który na Śląsku jest jednym z najstarszym zespołów chóralnych Festiwal otrzymał imię Józefa Świdra, który przez 20 lat był dyrektorem Instytutu Muzyki, przy którym obecnie istnieje Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. W programie tegorocznej edycji znalazły się: warsztaty międzynarodowe i seminarium dla dyrygentów (6-7 grudnia), międzynarodowy Konkurs Chóralny im. prof. Józefa Świdra (6-7 grudnia), koncerty festiwalowe w miejscowościach Śląska Cieszyńskiego (6-8 grudnia), koncert galowy festiwalu oraz koncert laureatów konkursu (7 grudnia). Szczegółowy program festiwalu znajduje się tutaj.

Na granicy kina: Niebieskie Chachary

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zaprasza na projekcję filmu Czarka Grzesiuka pt. "Niebieskie Chachary", w ramach cyklu wydarzeń „Na granicy kina”. Emocje, pasja, bycie we wspólnocie, czy może wyjątkowa historia klubu? Co kieruje futbolowymi fanatykami? Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów. Wiele lat pracy dało możliwość sfotografowania zamkniętego środowiska piłkarski fanatyków. Nie z boku, nie zza szpaleru policjantów, ale z samego środka stadionowego „młyna”. Umożliwiło to pokazanie jasnych i ciemnych stron kibicowskiego świata w Polsce i za granicą. Jednym z wątków filmu jest przyjaźń sympatyków Atletico Madryt i Ruchu Chorzów, innym chuligański kodeks przekazywany z ojca na syna. Przenikając przez różne grupy kibicowskie, reżyser oddaje głos fanom i fanatykom, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest współczesny kibic. Dwie projekcje odbędą się w czwartek, 5 grudnia w sali widowiskowej Domu Narodowego o godzinie 18.00 i 20.00. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie COK na parterze Domu Narodowego.

6 GRUDNIA

Akustyczne Mikołajki w Tramwaj Cafe!

Szykuje się kolejna muzyczna uczta w cieszyńskiej kawiarni Tramwaj Cafe! Na akustyczne Mikołajki zaprasza Wojciech Misiuga "Misiasty", który koncertem w "tramwaju" powoli zamyka tegoroczną trasę koncertową. Na koncercie będzie można usłyszeć wersje akustyczne znanych, polskich piosenek sprzed lat, a także twórczość muzyka. Nie zabraknie również świątecznego akcentu. Misiasty wystąpi w Tramwaj Cafe po raz drugi. Pierwszy koncert okazał się strzałem w dziesiątkę - wszystkie miejsca były zajęte, a słuchacze po kilku bisach pytali "kiedy powtórka?". Misiasty, czyli Wojciech Misiuga wystąpi w piątek, 6 grudnia o godz. 18:00 w wagonie cesarskim kawiarni Tramwaj Cafe. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Jarmark Świętego Mikołaja - Weekend Świątecznych Niespodzianek

Wraz z końcem listopada na rynku w Cieszynie działa Jarmark św. Mikołaja. W ramach nowej formuły jarmarku, w najbliższy weekend na mieszkańców i turystów czeka „Weekend Świątecznych Niespodzianek”, czyli ponad 70 stoisk handlowych, koncerty, atrakcje i pokazy. I tak oto w piątek, 6 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się coroczna msza św. Roratnia w Rotundzie Św. Mikołaja. O godz. Tuż po jej zakończeniu, tj. o godz. 18:00 z Wzgórza Zamkowego w Cieszynie ruszy Cieszyński Orszak Świętego Mikołaja, który po dotarciu na rynek oczekiwać będzie wspólnego rozświetlenia choinki. Imprezie na rynku towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej "Torka". W sobotę, 7 grudnia w ramach Weekendów Świątecznych Niespodzianek na rynku w Cieszynie zaplanowano występ dzieci z przedszkola nr 9 w Cieszynie (godz. 15:00), uczniów Akademii Dźwięku "Daj głos w Cieszynie" Sabiny Brody (godz. 15:10) oraz Amatorskiej Grupy Gitarowej (godz. 16:10). W niedzielę, 8 grudnia na scenie zlokalizowanej na cieszyńskim rynku będzie można posłuchać występów z udziałem: Zespołu Regionalnego "Mała Brenna" (godz. 13:00), dzieci z przedszkola nr 8 w Cieszynie (godz. 14:00), duetu Kasia&Błażej, który zaprezentuje świąteczne klasyki (godz. 15:00), a także Miejskiej Orkiestry Dętej "Cieszynianka" (godz. 16:00).

Uroczyste rozświetlenie choinki i spotkanie z Mikołajem w Dębowcu

Wójt Gminy Dębowiec, Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Dębowcu oraz Rada Rodziców SP w Dębowcu zapraszają na uroczyste rozświetlenie choinki oraz Spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w piątek, 6 grudnia o godz. 16:00 w parku jubileuszowym w Dębowcu.

Uroczyste rozświetlenie choinki w Ustroniu

W piątek, 6 grudnia na ustrońskim rynku nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki, inaugurując tym samym Ustroński Jarmark Świąteczny. W programie imprezy, która rozpocznie się punktualnie o godz. 12:00 znalazł się m.in. jarmark, w trakcie którego będzie można zakupić świąteczne wyroby i prezenty, wizyta św. Mikołaja na rynku (godz. 15:30), a także warsztaty artystyczne z wykonywania zdobionych świec świątecznych oraz wykonywania ozdób i kartek świątecznych. Uroczyste rozświetlenie choinki wraz z Mikołajem oraz kapelą Rajwach nastąpi o godz. 16:30.

Mikołajkowy Blask Świąt w Wiśle

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza, by w piątek 6 grudnia wspólnie z Mikołajem rozpocząć na wiślańskim rynku świąteczne przygotowania. Mikołajkowe świętowanie rozpocznie się o godz. 15:00 Mini Listą Świątecznych Przebojów, a o 15:30 na rynku pojawi się najprawdziwszy Mikołaj, który wspólnie ze swoimi pomocnikami opowie o swoich marzeniach. Po tym spotkaniu wspólnie z Mikołajem i kapelą góralską "Wisła" uroczyście rozświetlona zostanie choinka.. Po rozświetleniu wysłuchać będzie można koncertu kolęd w wykonaniu Antosi Kraszewskiej. Dodatkową atrakcją będzie akcja prowadzona przez Policję i Urząd Miasta Wisła - Bądź widoczny - rozświetlamy dzieci odblaskami i rozmawiamy o bezpieczeństwie (działania pod nadzorem dzielnicowego młodszego aspiranta Bogusława Burego i ratownika medycznego Wojciecha Lamcha).

Mikołaj z Bluesem - Jurajski Oddział Bluesowy

Etno-Chata Topolej z Goleszowa zaprasza na koncert zatytułowany "Mikołaj z Bluesem" w wykonaniu Jurajskiego Oddziału Bluesowego, który odbędzie się w piątek, 6 grudnia o godz. 20:00. Bilety w cenie: 20 zł.

Mikołajowa Przygoda w fabryce zabawek

To już w Skoczowie tradycja, by 6 grudnia na rynku zagościł Mikołaj, w towarzystwie sympatycznych pomocników. Nie inaczej będzie w tym roku. Miejskie Centrum Kultury "Integrator" zaprasza więc na Mikołajową Przygodę w fabryce zabawek. Początek imprezy o godz. 18:00.

Tradycyjny strój Mikołaja

W piątek, 6 grudnia Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza do odwiedzenia z aparatem Cafe Muzeum przy ulicy Regera 6 w Cieszynie. We wnętrzach dawnych, pałacowych stajni zaaranżowany jest tradycyjny strój Mikołaja oraz gablota z ciekawymi eksponatami związanymi z tradycją kultu św. Mikołaja.

Spotkanie z Mikołajem w Zamarskach

Rada Sołecka i Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk zapraszają na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w piątek, 6 grudnia o godz. 18:00 w parku oraz w strażnicy OSP w Zamarskach. W programie świąteczna bajka dla dzieci, przywitanie Mikołaja w parku i rozświetlenie iluminacji na choince, a także rozdanie prezentów. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Cieszyńska kronika muzyczna - premiera płyty

Anielski Młyn i Browar Zamkowy Cieszyn zapraszają na premierę płyty "Cieszyńska Kronika Muzyczna". Składanka zawiera specjalne wersje, często niepublikowanych nigdy wcześniej i nagranych specjalnie na potrzeby C.K.M. utworów cieszyńskich i zaprzyjaźnionych zespołów takich jak: 8 lat w Tybecie, Clay, Lazy Leg, Lunatyp, Miasto 102, Ogenj, RIFT, Slowteam oraz The QX. Premiera płyty odbędzie się w piątek, 6 grudnia o godzinie 20:00 w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego w Cieszynie. Wstęp wolny.

Mikołajki na lodowisku

W piątek, 6 grudnia na cieszyńskim lodowisku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbędzie się specjalna ślizgawka mikołajkowa, podczas której będzie można spotkać Świętego Mikołaja! Ślizgawka z dodatkowymi atrakcjami odbędzie się w godzinach 17:30-18:30.

Mikołajowy weekend na Czantorii

W dniach od 6 do 8 grudnia ustrońska Kolej Linowa Czantoria zaprasza na Mikołajowy weekend na Czantorii, w ramach którego w godzinach od 8:30 do 15:30 wszystkie dzieci do 10 lat będą miały możliwość podróżowania koleją za złotówkę! podróżują. Dla każdego dziecka przewidziano także słodki upominek od św. Mikołaja.

7 GRUDNIA

Gminne Świętowanie w Goleszowie

Gmina Goleszów zaprasza na uroczyste rozświetlenie choinki oraz wspólne kolędowanie. Dwudniowa impreza, której towarzyszyć będą występy artystyczne oraz bożonarodzeniowy jarmark, odbędzie się w sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia na placu przed Urzędem Gminy w Goleszowie. Uroczyste rozświetlenie choinki w towarzystwie Świętego Mikołaja oraz Aniołków rozpocznie się w sobotę, 7 grudnia o godz. 16:00. Część artystyczna odbędzie się w ogrzewanym namiocie przy Urzędzie Gminy, gdzie wystąpią uczniowie z partnerskiej gminy Wędrynia, a także przedszkolaki i uczniowie z goleszowskich placówek oświatowych, którzy zaprezentują kolędy oraz programy artystyczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Dla najmłodszych mieszkańców gminy Goleszów przewidziany został słodki poczęstunek oraz niespodzianka! Finalnym wydarzeniem tego dnia będzie rozświetlenie choinki.Drugiego dnia, tj. w niedzielę, 8 grudnia zapraszamy na wspólne kolędowanie, które rozpocznie się o godz. 16:00 w namiocie rozstawionym przy Urzędzie Gminy w Goleszowie. Oprócz wspólnego kolędowania w programie imprezy zaplanowano także występy chórów działających na terenie gminy Goleszów. Nieco wcześniej, bo o godz. 11:00 rozpocznie się świąteczny jarmark, na którym wystawione zostaną upominki, rękodzieło, ozdoby świąteczne i zabawki przygotowane przez lokalnych artystów i uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy imprezy zapraszają także do skorzystania ze świątecznych stoisk gastronomicznych. Na uczestników czeka również ekscytujący występ Teatru Ognia Inferis.

Jarmark Świętego Mikołaja - Weekend Świątecznych Niespodzianek

Wraz z końcem listopada na rynku w Cieszynie działa Jarmark św. Mikołaja. W ramach nowej formuły jarmarku, w najbliższy weekend na mieszkańców i turystów czeka „Weekend Świątecznych Niespodzianek”, czyli ponad 70 stoisk handlowych, koncerty, atrakcje i pokazy. I tak oto w piątek, 6 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się coroczna msza św. Roratnia w Rotundzie Św. Mikołaja. O godz. Tuż po jej zakończeniu, tj. o godz. 18:00 z Wzgórza Zamkowego w Cieszynie ruszy Cieszyński Orszak Świętego Mikołaja, który po dotarciu na rynek oczekiwać będzie wspólnego rozświetlenia choinki. Imprezie na rynku towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej "Torka". W sobotę, 7 grudnia w ramach Weekendów Świątecznych Niespodzianek na rynku w Cieszynie zaplanowano występ dzieci z przedszkola nr 9 w Cieszynie (godz. 15:00), uczniów Akademii Dźwięku "Daj głos w Cieszynie" Sabiny Brody (godz. 15:10) oraz Amatorskiej Grupy Gitarowej (godz. 16:10). W niedzielę, 8 grudnia na scenie zlokalizowanej na cieszyńskim rynku będzie można posłuchać występów z udziałem: Zespołu Regionalnego "Mała Brenna" (godz. 13:00), dzieci z przedszkola nr 8 w Cieszynie (godz. 14:00), duetu Kasia&Błażej, który zaprezentuje świąteczne klasyki (godz. 15:00), a także Miejskiej Orkiestry Dętej "Cieszynianka" (godz. 16:00).

Kiermasz świąteczny w Zebrzydowicach

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w sobotę, 7 grudnia w godzinach od 9:00 do 13:00 na placu Zamkowym w Zebrzydowicach. Jarmark będzie okazją, by nabyć ciekawe ozdoby bożonarodzeniowe, domowe ciasteczka świąteczne, wybory ze skóry oraz wełniane skarpety, a także ozdoby z bibuły.

„Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” - gra terenowa

Miasto Ustroń zaprasza do udziału w grze terenowej (nie tylko) dla najmłodszych, która wystartuje na ustrońskim rynku, w najbliższą sobotę≤ 7 grudnia o godz. 12:00. - Mikołaj znowu gdzieś się zgubił, natłok pracy sprawia, że tym razem Elfy Świętego Mikołaja potrzebują Waszej pomocy. Żeby dołączyć do ekipy Świętego Mikołaja, będziecie musieli rozwiązać zagadki logiczne i przejść odpowiednie szkolenie. Tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie odnaleźć mikołajowe prezenty i uratować Święta! - zachęcają do udziału w grze organizatorzy. Zapisy: ww.gry.ustron.pl

Promocja Kalendarza Ustrońskiego

Miasto Ustroń o Muzeum Ustrońskie i Galeria na Gojach zapraszają na promocję Kalendarza Ustrońskiego na 2020 roku. Spotkanie promocyjne odbędzie się w sobotę, 7 grudnia o godz. 17:00 w Muzeum Ustrońskim przy ul. Hutniczej 3. Promocji dokona Mateusz Bielesz.

8 GRUDNIA

Akademia Pana Kleksa w Czeskim Cieszynie

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na spektakl "Akademia Pana Kleksa", który wystawiony zostanie w niedzielę, 8 grudnia o godz. 17:30. „Akademia pana Kleksa” to wydana w 1946 r. książka dla młodzieży. Opowiada historię nastoletniego, niesfornego Adasia Niezgódki i jego kolegów, którzy zostali umieszczeni w tytułowej Akademii. Opiekuje się nimi pan Ambroży Kleks i Mateusz, uczony szpak, który tak naprawdę wcale nie jest ptakiem. W Akademii dzieją się niezwykłe rzeczy, a bohaterowie przeżywają czasem śmieszne, a czasem mrożące krew w żyłach przygody. Mają też możliwość spotkać postaci z innych bajek i zobaczyć w lusterkach swoje sny. - Zapraszamy na spektakl muzyczny spektakl dla dorosłych i dla dzieci, bowiem każdy znajdzie tu coś interesującego, odrobinę wspomnień i przestrzeń dla fantazji - czytamy w zaproszeniu na spektakl, który swoją premierę miał 5 października br.

Traviata w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Już w najbliższą niedzielę, 8 grudnia o godz. 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, będzie można zobaczyć jedną z najpopularniejszych oper wszech czasów. Mowa oczywiście o najsłynniejszym dziele Giuseppe Verdiego pt. "Traviata". Bilety na spotkanie z Operą Śląską, w cenie 60 zł, 90 zł i 110 zł do nabycia w kasie teatru.

Jarmark Świętego Mikołaja - Weekend Świątecznych Niespodzianek

Wraz z końcem listopada na rynku w Cieszynie działa Jarmark św. Mikołaja. W ramach nowej formuły jarmarku, w najbliższy weekend na mieszkańców i turystów czeka „Weekend Świątecznych Niespodzianek”, czyli ponad 70 stoisk handlowych, koncerty, atrakcje i pokazy. I tak oto w piątek, 6 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się coroczna msza św. Roratnia w Rotundzie Św. Mikołaja. O godz. Tuż po jej zakończeniu, tj. o godz. 18:00 z Wzgórza Zamkowego w Cieszynie ruszy Cieszyński Orszak Świętego Mikołaja, który po dotarciu na rynek oczekiwać będzie wspólnego rozświetlenia choinki. Imprezie na rynku towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej "Torka". W sobotę, 7 grudnia w ramach Weekendów Świątecznych Niespodzianek na rynku w Cieszynie zaplanowano występ dzieci z przedszkola nr 9 w Cieszynie (godz. 15:00), uczniów Akademii Dźwięku "Daj głos w Cieszynie" Sabiny Brody (godz. 15:10) oraz Amatorskiej Grupy Gitarowej (godz. 16:10). W niedzielę, 8 grudnia na scenie zlokalizowanej na cieszyńskim rynku będzie można posłuchać występów z udziałem: Zespołu Regionalnego "Mała Brenna" (godz. 13:00), dzieci z przedszkola nr 8 w Cieszynie (godz. 14:00), duetu Kasia&Błażej, który zaprezentuje świąteczne klasyki (godz. 15:00), a także Miejskiej Orkiestry Dętej "Cieszynianka" (godz. 16:00).

W weekend idź do kina!

Kino Piast w Cieszynie

22 listopada - 6 grudnia KRAINA LODU II, godz. 15:30, 17:30, bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)
7-12 grudnia KRAINA LODU II, godz. 15:15, bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Jedna z najbardziej ukochanych przez najmłodszych widzów bajek Walta Disney’a powraca na wielki ekran. W filmie „Kraina lodu II” znów pojawi się magia i uwielbiane, nie tylko przez dzieci, postacie - królowa Elsa, księżniczka Anna oraz bałwan Olaf. Jakie przygody tym razem ich czekają? Dlaczego urodziłam się obdarzona magiczną mocą? Elsa wciąż zadaje sobie to pytanie i nie potrafi znaleźć odpowiedzi, co nie daje jej spokoju i... zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyrusza w niebezpieczną i niezwykłą podróż... Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów Krainy lodu? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją?

7-8 grudnia # JESTEM M. MISFIT, godz. 17:15, bilety: 16 zł (normalny), 13 zł (ulgowy)

Julia Morska ma siedemnaście lat. Od dłuższego czasu mieszka z rodzicami w USA. Tam chodzi do świetnej szkoły, ma wspaniałych przyjaciół i wiedzie życie, które jak sama mówi jest cudowne.
Co więcej, Julia jest utalentowana – śpiewa. Jej kanał w sieci cieszy się sporą popularnością. Wszystko się zmienia w chwili, kiedy rodzice Julii informują dziewczynę o zbliżającym się powrocie do Polski. Julia jest załamana, nadchodzą wielkie zmiany w jej życiu. Po emocjonalnym pożegnaniu z najbliższą przyjaciółką Sylwią, Julia wyrusza do Polski – kraju, o którym w sumie wie mało i nie jest pewna czego może spodziewać się po nowej szkole i kolegach.

6-8 grudnia TERMINATOR: MROCZNE PRZEZNACZENIE, godz. 19:00, bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Linda Hamilton (Sarah Connor) i Arnold Schwarzenegger (T-800) powracają do swych ikonicznych ról w filmie „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, który wyreżyserował Tim Miller („Deadpool”), a wyprodukowali: wizjonerski twórca James Cameron oraz David Ellison. W „Terminatorze: Mrocznym przeznaczeniu”, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w filmie „Terminator 2: Dzień sądu”, wystąpili także: Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna i Diego Boneta. Ponad dwadzieścia lat minęło, odkąd Sarah Connor zapobiegła Dniowi Sądu, zmieniła przyszłość i odwróciła przeznaczenie rodzaju ludzkiego. Dani Ramos (Natalia Reyes) wiedzie proste życie w Mexico City u boku swego brata (Diego Boneta) i ojca, gdy niezwykle zaawansowany i śmiertelnie niebezpieczny nowy Terminator – Rev-9 (Gabriel Luna) – wyrusza w podróż w czasie, by ją odnaleźć i zgładzić. Aby przeżyć, Dani musi połączyć siły z dwiema wojowniczkami: Grace (Mackenzie Davis), zmodyfikowanym super żołnierzem z przyszłości i zaprawioną w bojach Sarą Connor (Linda Hamilton). Podczas gdy Rev-9 bez litości niszczy wszystkich i wszystko, co stanie mu na drodze w pościgu za Dani, trójka bohaterek odkrywa, że ich ostatnią i jedyną nadzieją jest T-800 (Arnold Schwarzenegger) z przeszłości Sary.

6-8 grudnia BASIA 3, godz. 14:15, bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, w kinach już od 8 listopada. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do świąt. Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­– to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepsze.

5 grudnia BOŻE CIAŁO, godz. 19:30, bilety: 13 zł

„Boże Ciało” – najnowszy film w dorobku Jana Komasy – już może pochwalić się międzynarodowymi sukcesami. Obraz będzie miał światową premierę 2 września podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie został zakwalifikowany do prestiżowej sekcji Giornate degli Autori. Film zostanie także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. „Boże Ciało” zobaczyć będzie można także podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Złote Lwy.

Teatr Elektryczny w Skoczowie

5 grudnia 1800 GRAMÓW, godz. 19:30, bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Rożczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość... Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama