, środa 7 czerwca 2023
W namiocie imprezowym w Goleszowie gościli i twórcy z Goleszowa i Wędryni
W sobotę 30 listopada w Goleszowie zaprezentowali się twórcy ludowi oraz zespoły artystyczne z reprezentujący gminę Goleszów oraz zaprzyjaźnioną, zaolziańską gminę Wędrynia. fot: FJDDodaj do Facebook

W namiocie imprezowym w Goleszowie gościli i twórcy z Goleszowa i Wędryni

FJD
W namiocie imprezowym w Goleszowie gościli i twórcy z Goleszowa i Wędryni

Swoje rękodzieło zaprezentowali liczni artyści ludowi.


W namiocie imprezowym w Goleszowie gościli i twórcy z Goleszowa i Wędryni

Na przygotowanych stołach twórcy ludowi prezentowali swoje rękodzieła


W namiocie imprezowym w Goleszowie gościli i twórcy z Goleszowa i Wędryni

Wydarzenie prowadziła Lidia Lankocz.

W ramach projektu Kultura bez granic/ Kultura bez Hranic współfinansowanego z funduszu mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński, w sobotę 30 listopada w Goleszowie zaprezentowali się twórcy ludowi oraz zespoły artystyczne z reprezentujący gminę Goleszów oraz zaprzyjaźnioną, zaolziańską gminę Wędrynia.

W minioną sobotę w Goleszowie zaprezentowali swoje rękodzieło liczni artyści ludowi, oraz wystąpiły zespoły artystyczne z obu partnerskich gmin. Wszystko odbyło się w nowoczesnym widowiskowym namiocie, ogrzewanym przy pomocy specjalnych gazowych promienników. Powierzchnia namiotu to 25x10 m, która pozwala oprócz sceny pomieścić także bardzo pokaźną ilość gości.

Mieszkańcy gminy przybyli tłumnie na to spotkanie, które okazało się bardzo miłą i udaną imprezą. Na przygotowanych stołach twórcy ludowi prezentowali swoje rękodzieła, a poeci, wokaliści i zespoły taneczne występowały na profesjonalnie oświetlonej scenie.

Wystąpiły zespoły: z Lesznej Górnej “Czantoria “ pod kierunkiem pani Ireny Klimczak, z Cisownicy zespół “Przocielki” na czele z liderką panią Heleną Wróbel , z Zaolzia Noemi & Filip Macura / małżeństwo/ oraz także z Zaolzia zespół Drankalisti, który już na koniec imprezy rozgrzewał trochę zziębniętych słuchaczy swoim mocnym uderzeniem. Wystąpiło także wielu ludowych poetów, którzy zaprezentowali swoje wiersze.

Najwięcej oklasków zebrała poetka pani Krystyna Morys-Grochal i pan Henryk Pasterny. Gwoździem wieczoru okazał się jednak występ pani Heleny Wróbel z zespołu “Przocielki”, która w bardzo dowcipny sposób zaprezentowała swoje monologi, okraszając swój występ licznymi gestykulacjami oraz wałkiem do ciasta.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama