, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Cieszyńska biblioteka najlepsza w Województwie Śląskim
28 listopada 2018 r. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, w siedzibie Biblioteki Narodowej, odbyła się ósma Gala Rankingu Bibliotek 2018.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyńska biblioteka najlepsza w Województwie Śląskim

ICZ
Tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie śląskim” i zaszczytne 10. miejsce w kraju zajęła Biblioteka Miejska w Cieszynie w ogólnopolskim rankingu bibliotek organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki.

28 listopada 2018 r. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, w siedzibie Biblioteki Narodowej, odbyła się ósma Gala Rankingu Bibliotek 2018. Na uroczystości pojawili się bibliotekarze, dyrektorzy bibliotek, samorządowcy, przedstawicielce Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wiele znamienitych gości. Gala Rankingu Bibliotek to wydarzenie doceniające małe i duże biblioteki, które mają na swym koncie wybitne osiągnięcia.

Ocenie w rankingu podlegały m.in. wielkość księgozbioru biblioteki, zakup nowości wydawniczych, godziny otwarcia biblioteki dla czytelników, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, dostęp do nowych mediów, a także takie działania, jak: integracja lokalnej społeczności, promocja czytelnictwa, zaangażowanie bibliotekarzy, którzy podążając z duchem czasu tworzą atrakcyjną dla mieszkańców ofertę usług bibliotecznych, są przewodnikami po cyfrowym świecie oraz wyznaczają kierunki rozwoju swoich placówek.

Można zatem powiedzieć, iż wysoka lokata cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej w tegorocznym rankingu bibliotek jest sukcesem władz miasta Cieszyna, które rozumiejąc znaczenie instytucji w środowisku lokalnym łożą środki finansowe na jej utrzymanie, a także mieszkańców miasta, którzy czytają i korzystają z usług biblioteki, no i wreszcie kreatywnego zespołu pracowników instytucji, którzy potrafią wykorzystać ten potencjał oferując usługi adekwatne do potrzeb lokalnej społeczności.

Stąd też Izabela Kula, dyrektor cieszyńskiej biblioteki, odbierając zaszczytne wyróżnienia z rąk Dariusza Jaworskiego – dyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chrabota – Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej” podziękowała władzom miasta Cieszyna, swoim pracownikom i czytelnikom. „Kadra cieszyńskiej biblioteki to niezwykli ludzie, mówiła I. Kula – którzy działając w zwyczajnych okolicznościach potrafią robić rzeczy niezwykłe - dzielą się wiedzą i pomysłami, wspierają w trudnych chwilach, nie zapominając przy tym o świętowaniu sukcesów. Jednym z nich niewątpliwie jest zajęcie 10. pozycji w ogólnopolskim Rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama