, poniedziałek 20 maja 2024
Wydarzenia i kultura na weekend: Koncert zespołu Universe w Przytulii
W piątek, 24 stycznia o godz. 19:00 w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia" wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku. fot: www.universe.plDodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: Koncert zespołu Universe w Przytulii

W najbliższy weekend, w ofercie wydarzeń kulturalnych z pewnością nie zabraknie koncertów kolęd i pastorałek, a także tradycyjnych jasełek, które każdego dnia wystawiane są w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W ten weekend polecamy także dwa, niezwykle ciekawe spotkania historyczne, które poprowadzi Daniel Korbel - historyk zajmujący się tematyką konfliktu polsko-czeskiego. W Brennej natomiast będzie można posłuchać jednej z legend polskiej sceny muzycznej - zespołu Universe, który wystąpi w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia". A co jeszcze polecamy w najbliższy weekend? Sprawdźcie sami!

24 STYCZNIA

Koncert zespołu "Universe"

W piątek, 24 stycznia o godz. 19:00 w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia" wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku. Każdy ich koncert to sentymentalny powrót do muzyki lat 80-tych i 90-tych. Rzesze fanów pamiętają największe przeboje UNIVERSE: „Tacy byliśmy”, „Wołanie przez ciszę”, „Głupia Żaba” a każdy z nich wyzwala chęć wspólnej zabawy i daje wiele powodów do wzruszeń. Bilety w cenie 20 zł dostępne w "Przytulii".

Jasełka Tradycyjne w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Zespół Teatralny przy Parafii św. Elżbiety w Cieszynie zaprasza na Jasełka Tradycyjne, które do wtorku 28 stycznia można podziwiać na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Przedstawienie jak co roku przygotowywane jest przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w Cieszynie pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Od 1990 roku można go oglądać w cieszyńskim teatrze. „Jasełka Tradycyjne” co roku ogląda kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu. Jest to bowiem przygotowane przez Zespół liczący ponad stu aktorów piękne widowisko muzyczne, z niepowtarzalnym scenariuszem, wykorzystującym szereg elementów regionalnych oraz twórczości artystycznych samych cieszynian. Spektakl wystawiany jest codziennie o godz. 17:00. Rezerwacja biletów po numerem telefonu: 601 452 716.

Zimowe Kino Remiza w Wiśle

Stowarzyszenie DEOrecordings i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Malince zaprasza na "Zimowe kino remiza", w ramach którego w Strażnicy OSP w Wiśle Malince wyświetlony zostanie film "Dotknij Nieba". Projekcja obędzie się o godz. 18:00. Wstęp wolny. Film "Dotknij nieba" poruszył serca ludzi na całym świecie! Piosenka, która stała się wielkim przebojem a jednocześnie kryje w sobie wielką tajemnicę - niesamowitą historia życia jej autora! Historia upadków i podnoszenia się z upadków. Rzecz o nadziei, gdy wydawałoby się, że nie ma już nadziei. Historia rodzinna, o relacjach i ich budowaniu na zgliszczach. Także historia kariery, wcale nie takiej łatwej i prostej. Skomponowany przez Barta Millarda i zespoł MercyMe utwór I Can Only Imagine stał się największym przebojem muzyki chrześcijańskiej.

25 STYCZNIA

Zimowe Kino Remiza w Wiśle

Stowarzyszenie DEOrecordings i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Malince zaprasza na "Zwycięzca", w ramach którego w Strażnicy OSP w Wiśle Malince wyświetlony zostanie film "Dotknij Nieba". Projekcja obędzie się o godz. 18:00. Wstęp wolny. Film "Zwycięzca" opowiada historię trenera koszykówki w szkole średniej, Johna Harrisona. On i jego drużyna nagle muszą zmierzyć się z niepewnością jutra, gdy największa fabryka w mieście zostaje nieoczekiwanie zamknięta. Gdy ludzie masowo się wyprowadzają, John niechętnie podejmuje się pracy trenera biegu przełajowego, dyscypliny, której nawet nie lubi. Jego postawa ulega zmianie, gdy poznaje Hannah Scott, która, choć kompletnie nie ma warunków do biegania, podejmuje ogromny wysiłek i ćwiczy do granic możliwości. Zainspirowany słowami i modlitwami nowej przyjaciółki, John zaczyna przygotowywać Hannah do największego wyścigu w jej młodym życiu.

Serduszko Jadzi - koncert charytatywny

Cieszyński Ośrodek Kultury COK Dom Narodowy zaprasza na charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie eczenie oraz wspomaganie rozwoju Jadzi, która urodziła się z poważną i bardzo rzadką wadą serca, większość swojego życia spędziła w szpitalach. Pomimo tego nasza mała Wojowniczka dzielnie walczy, a jej rodzice wierzą, że pewnego dnia będzie mogła normalnie funkcjonować. - Zapraszamy na wydarzenie, na którym wystąpią m.in. Józef Broda oraz zespół Klezmer. Zebrane środki będą przeznaczone na leczenie oraz wspomaganie rozwoju Jadzi - informują organizatorzy. Początek koncertu o godz. 16:00. Bilety "cegiełki" w cenie 20 zł, do kupienia przed koncertem. Więcej informacji na temat Jadzi można znaleźć pod tym adresem: https://bit.ly/37pHrfW

Delfinia - sztuka Johna Whitewooda w wykonaniu Sceny Otwartej

Cieszyński Ośrodek Kultury COK Dom Narodowy oraz Scena Otwarta zapraszają na sztukę John Whitewooda pt. "Delfinia", która wystawiona zostanie w sobotę, 25 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie. Bilety w cenie 15 zł będą dostępne w kasie COK na parterze Domu Narodowego.

Biesiada Piwna w Cieszynie

Polski Związek Piwowarów Domowych zaprasza na Biesiadę Piwną z okazją swojego 10-lecia. Biesiada odbędzie się w sobotę, 25 stycznia w Otwartym Klubie Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie (wejście od strony Zamku). Bilety w cenie 30 zł obejmują przekąski i 2 darmowe piwa do degustacji. Początek biesiady o godz. 20:00.

Magda Steczkowska - Kolędy i Pastorałki

Gościniec "Równica" w Ustroniu zaprasza na koncert Magdy Steczkowskiej oraz występ chóru dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, który odbędzie się w sobotę, 25 stycznia. Początek koncertu o godz. 18:00. Bilety w cenie 60 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy) do nabycia przed koncertem.

Ustroń w wojnie czechosłowacko-polskiej w 1919 roku

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego zaprasza na wykład Daniela Korbela pt. "Ustroń w wojnie czechosłowacko-polskiej w 1919 roku", który odbędzie się w sobotę, 25 stycznia o godz. 16:00. Organizatorem wykładu jest Muzeum Ustrońskie oraz Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne Barwa i Broń - Schron 45.

New York, New York...

Wiślańska Villa Rubinstein zaprasza na recital filmowo-musicalowy z największymi przebojami muzyki rozrywkowej. - W tym wyjątkowym programie usłyszycie Państwo największe przeboje Marilyn Monroe, Franka Sinatry, Duke’a Ellingtona, Lizy Minnelli, Peggy Lee oraz piosenki z największych hollywoodzkich produkcji filmowych i musicalowych. W tajemniczy klimat nocnego Nowego Yorku zaprosi Państwa młoda artystka scen muzycznych: aktorka i wokalistka, urocza, pełna scenicznego wdzięku - Dorota Chruściel - informują organizatorzy koncertu, który odbędzie się w sobotę, 25 stycznia o godz. 19:00. Informacje na temat biletów i rezerwacje pod numerem telefonu 601 773 333

26 STYCZNIA

Koncert kolęd w Chybiu

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu wraz z Parafią Rzymskokatolicką w Chybiu zapraszają na niezwykłe wydarzenie, jakim bez wątpienia będzie koncert Chybskiej Orkiestry, w raz z towarzyszącymi jej wokalistkami z GOK Chybie, koncert kolęd. - Usłyszymy te znane i lubiane oraz te trochę nowsze, a wszystkie w zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Waldka Nowakowskiego. Niezwykłym wydarzeniem będzie obecność znanej i lubianej piosenkarki Beaty Mańkowskiej. Mamy nadzieję, że publiczność będzie śpiewać razem z wokalistkami. Całość dla Państwa poprowadzi Liliana Wojacka - informują organizatorzy koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia o godz. 17:00, w kościele rzymsko-katolickim p.w. Chrystusa Króla w Chybiu. Bilety w cenie: 10 zł i 5 zł do kupienia przed wejściem na koncert.

Barokowe kolędowanie w Cafe Muzeum

W najbliższą niedzielę, 26 stycznia w kawiarni Cafe Muzeum w Cieszynie odbędzie się koncert zatytułowany "Barokowe kolędowanie", w ramach którego wystąpią Marta Gawlas i Paulina Gibas. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00. Bilety do nabycia w Cafe Muzeum.

Koncert Kolęd w Marklowicach

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu oraz Parafia pw. Św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie zapraszają na Koncert Kolęd, który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia o godz. 15:00 w kościele rzymsko-katolickim pw. św. Jana Sarkandra w Cieszynie-Marklowicach.

Wieczór Kolędowy "Śpiewajcie i grajcie Mu"

Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Anny w Pruchnej zaprasza na wieczór kolędowy "Śpiewajcie i grajcie Mu", który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia o godz. 17:15. Najpiękniejsze kolędy wykonają: Chór Ave, Zespół Septyma z Zebrzydowic, Zbigniew Gabzdyl, Weronika Pagieła, Martyna Grzybek, Marcela Telakowska oraz Tomasz Telakowski.

XI Regionalny Przegląd Kolędniczy Kół Gospodyń Wiejskich

Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Strumień oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zapraszają na XI Regionalny Przegląd Kolędniczy Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia w godz. od 10:00 do 17:00 w strumieńskim emgoku. W programie występy zespołów wokalnych KGW z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, suskiego, żywieckiego i wadowickiego.

101. rocznica walk o Kończyce Małe

W niedzielę, 26 stycznia, czyli dokładnie 101 lat temu zaskoczyły mieszkańców Kończyc. Tego dnia o godz. 16:00 w sali modrzewiowej Zamku w Kończycach Małych odbędzie się wykład i dyskusja poświęcone 101 rocznicy walki o Kończyce Małe. Wykład zaprezentuje Daniel Korbel - historyk zajmujący się tematyką konfliktu polsko-czeskiego.

W weekend idź do kina!

Repertuar Kina Piast w Cieszynie

24-29 stycznia PSY 3. W IMIĘ ZASAD, godz. 20:30

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

24-30 stycznia MISIEK I CHIŃSKI SKARB, godz. 14:15

Trzecia odsłona przygód najbardziej zakręconego miśka polarnego na południe od bieguna północnego, którego dwa ostatnie filmy pokochało w kinach ponad 600 000 polskich widzów! W najnowszej części tej animowanej komedii główny bohater będzie musiał wyruszyć na Daleki Wschód, aby odnaleźć starożytny skarbiec ukryty w górach pełnych pułapek i tajemnic. Niestety, kiedy znajdujesz się po drugiej stronie globu – wszystko może stanąć na głowie!

24-30 stycznia JUMANJI: NASTĘPNY POZIOM, godz. 16:00

"Jumanji: Następny poziom” to powrót słynnych bohaterów, których poznaliśmy w "Jumanji: Przygoda w dżungli”. Tyle że zasady gry zmieniły się diametralnie. Wszyscy zmuszeni są do powrotu do świata Jumanji, by uratować jednego ze swych przyjaciół, któremu nie udało się opuścić gry. Nie spodziewają się jednak, że nic nie pójdzie zgodnie z ich oczekiwaniami. Przyjdzie im stawić czoła niebezpieczeństwom i temu, co nieznane – od jałowych pustyń przez śnieżne szczyty gór. Tylko czy uda im się wyjść z najbardziej wciągającej gry świata?

24-30 stycznia 1917, godz. 18:15

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

Repertuar Teatru Elektrycznego w Skoczowie

23-26 stycznia MAYDAY, godz. 20:00

Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

23-26 stycznia Gwiezdne wojny: Skywalker., godz. 17:00

Saga dobiega końca lecz opowieść będzie żyć wiecznie. Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams raz jeszcze łączą siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki w filmie Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama