, poniedziałek 27 maja 2024
Budżet Obywatelski w Cieszynie: Do 10 lutego można głosować na projekty!
Jednym z dotychczas zrealizowanych projektów w ramach cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest projekt "Psi Raj", w ramach którego powstał wybieg dla psów na osiedlu Podgórze. fot: cieszyn.budzet-obywatelski.orgDodaj do Facebook

Budżet Obywatelski w Cieszynie: Do 10 lutego można głosować na projekty!

MM
Do 10 lutego mieszkańcy Cieszyna mogą decydować, które projekty powinny zostać zrealizowane w ramach kolejnej edycji cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Wybierać można spośród 14 projektów, na które głosy oddać mogą także cudzoziemcy, będący mieszkańcami Cieszyna.

Aby zagłosować w tegorocznej edycji cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego należy wejść na stronę www.cieszyn.budzet-obywatelski.org i w zakładce "GŁOSUJ" wybrać popierany projekt. Głosować może każdy mieszkaniec Cieszyna, oddając 1 głos na 1 projekt. Ważny głos wiąże się z wypełnieniem formularza do głosowania, w którym należy podać imię i nazwisko, numer PESEL oraz potwierdzić zamieszczone oświadczenia. W celu weryfikacji oddania głosu elektronicznego należy wprowadzić w określone pole numer telefonu komórkowego. Z jednego numeru telefonu może skorzystać maksymalnie 5 osób.Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.

Dla osób nie posiadających dostępu do internetu organizatorzy głosowania przewidzieli możliwość oddania głosu w jednym z 13 miejsc takich jak: Urząd Miejski w Cieszynie, Biblioteka Miejska w Cieszynie oraz jej filie przy ul. Wąskiej 2, ul. Cieńciały 1, ul. Kamiennej 3c, ul. Srebrnej 6, a także Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Dom Spokojnej Starości w Cieszynie oraz Szkoły Podstawowe nr 2, 3, 4, 6 i 7. Oddanie głosu będzie możliwe w godzinach otwarcia wymienionych placówek.

W głosowaniu na projekty zgłoszone do cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział także cudzoziemcy, będący mieszkańcami Cieszyna, którzy nie posiadają numeru PESEL. Swój głos mogą jednak oddać wyłącznie w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, Rynek 1, I piętro, pok. 113.

Przypomnijmy, iż w aktualnej edycji budżetu obywatelskiego w Cieszynie do podziału jest 475 tys. zł. Szacunkowy koszt realizacji jednego projektu nie może przekraczać kwoty 200 tys. zł. Propozycję projektu do budżetu obywatelskiego mógł złożyć każdy mieszkaniec Cieszyna. Projekty dopuszczone do głosowania opisane zostały przez naszą redakcję w artykule, który dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama