, niedziela 19 maja 2024
Wydarzenia i kultura na weekend: 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wydarzeń towarzyszących 28. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wydarzeń towarzyszących 28. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co zaplanowały sztaby WOŚP z naszego regionu? Sprawdźcie w naszym zestawieniu! W najbliższy weekend czeka Was również kilka ciekawych koncertów, spotkań, wykładów oraz nowości filmowych! Na szczególną uwagę zasługuje także koncert inaugurujący obchody 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, który odbędzie się w Kościele Jezusowym w Cieszynie.

10 STYCZNIA

Spotkanie z Adamem Bodnarem w Świetlicy Krytyki Politycznej

W piątek, 10 stycznia w Cieszynie odbędzie się spotkanie z Adamem Bodnarem - rzecznikiem praw obywatelskich, który do Cieszyna przyjedzie na zaproszenie Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". Rzecznik praw obywatelskich obywatelskich opowie m.in. o obronie praw człowieka i codziennym reagowaniu na krzywdę, niesprawiedliwość i próby wykluczania, z którymi spotyka się w swojej codziennej pracy. Piątkowe spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich odbędzie się w ramach 10-lecia Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie, w ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym hasłem "Odwaga". Początek spotkania o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Jasełka po Cieszyńsku

Beskidzki Dom Zielin Przytulia i niepubliczne przedszkole Chichopotam zapraszają na Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej rodziców i dzieci z przedszkola w Górkach Wielkich. Przedstawienie odbędzie się w "Przytulii", w najbliższy piątek, 10 stycznia o godz 16:30. Wstęp wolny, rezerwacja miejsc tel. 33 400 00 21.

Koncert w mieszkaniu - Thannos w Cieszynie

W piątek, 10 stycznia o godz. 20:30 odbędzie się kolejny akustyczny koncert z cyklu "Koncertów w mieszkaniu", w ramach którego wystąpi grecki piosenkarz Thannos. -To niezależny śpiewający po angielsku songwriter, który łączy w muzyce bluesa, country, rocka i folk. Poza tym, że gra i śpiewa, na koncertach serwuje słuchaczom ciekawe opowieści. Czasami jego poczucie humoru jest szorstkie, innym razem absurdalne. Thannos ciągle o coś walczy – robi to przy pomocy muzyki. Może też o tym świadczyć tytuł jego debiutanckiej płyty „Rebels, Rogues, Traitors”, czyli „Rebelianci, łotrzy, zdrajcy”. Zimą Thannos wydał nowy album „Scarlet Road” - właśnie ten krążek będzie promować podczas styczniowych koncertów w Polsce! - informują organizatorzy koncertu, którego miejsce można poznać po wysłaniu maila na adres: borowkamusic.promocja@gmail.com, wspisując w temat wiadomości "Thannos - Cieszyn", a także podając swoje imię i nazwisko oraz informację, dla ilu osób chcesz zrobić rezerwację. Limit osób na koncercie wynosi 30 osób, a „wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” - w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz. Sugerowana kwota to. 15 zł.

Akademia Filozoficzna - Św. Augustyn: mistrz Ojców Kościoła

W najbliższy piątek 10 stycznia o godz. 16:30 Książnica Cieszyńska zaprasza na czwarte spotkanie Akademii Filozoficznej, zatytułowane „Św. Augustyn: mistrz Ojców Kościoła”, które poświęcone będzie postaci największego myśliciela w pokoleniu Ojców Kościoła (Patres Ecclesiae), a także najwybitniejszego chrześcijańskiego filozofa świata antycznego – św. Augustyna. - Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie prowadzonym przez dr. Artura Lewandowskiego oraz we wspólnej debacie, które odbędą się w 10 stycznia o godz 16:30 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej - zachęcają organizatorzy.

Rozśpiewane Boże Narodzenie

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie zaprasza na koncert laureatów Świątecznego Przeglądu Wokalnego Gminy Skoczów, który odbędzie się w piątek, 10 stycznia o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury "Pod Pegazem" w Skoczowie. Gościem specjalnym koncertu będzie zespół Avocado. Podczas koncertu wręczone zostaną nagrody laureatom świątecznego przeglądu wokalnego Gminy Skoczów, a także zwycięzcom świątecznego konkursu dekorowania pierników "Cuda na pierniku". Wstęp wolny.

Kirgistan - w sercu Niebiańskich Gór

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na prelekcję grupy "Gorole", która odbędzie się w piątek, 10 stycznia o godz. 18:00. - Kirgistan to sen każdego miłośnika górskiej przygody. Gorole po 14 latach powrócili do magicznego kraju w Azji Środkowej, by we swej multimedialnej prezentacji odkryć przed wami ten istny raj na ziemi. Czeka was niezapomniana podróż pełna mistrzowskich fotografii i wideo, pasjonującego opowiadania i autentycznej muzyki - czytamy w opisie wydarzenia.

Spotkanie podróżnicze z Mateuszem Fabisiakiem

Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, muzykiem Mateuszem Fabiszakiem zatytułowane „Z wizytą na Wschodzie. O podróży po Kresach dawnej Rzeczypospolitej”. W trakcie prelekcji Mateusz Fabiszak przedstawi swoje wrażenia z podróży po Kresach Rzeczypospolitej sprzed II Wojny Światowej, jaką odbył przy okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Opowie o tym, jak wygląda codzienne życie na Ukrainie, Białorusi i Litwie, podzieli się wrażeniami, jakich dostarcza komunikacja publiczna, wspomni o bogatej i nie zawsze chlubnej historii tych krain. Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 stycznia o godzinie 17:00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod numerem 33 853 34 25 bądź bezpośrednio w siedzibie biblioteki.

Talentowisko i bitwa o gadżety

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chybiu zaprasza na "Talentowisko i bitwa o gadżety" - imprezę poprzedzającą WOŚP, która odbędzie się w piątek, 10 stycznia o godz. 17:00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mnichu. - Zapraszamy rodziny, koleżanki i kolegów, a w ogóle wszystkich mieszkańców naszej gminy do OSP w Mnichu, żeby posłuchać, popatrzeć i podziwiać talenty uczniów i uczennic. Będzie szansa zawalczyć o kilka WOŚPowych gadżetów. Będą fajne emocje i wolontariusze z puszkami - zachęcają organizatorzy.

11 STYCZNIA

Koncert w Chybiu, w ramach 28. finału WOŚP

W sobotę, 11 stycznia o godz. 17:00 w Klubie pod Amfiteatrem w Chybiu odbędzie przedfinałowy koncert oraz bitwa o gadżety WOŚP takie jak koszulki, kalendarze, torba oraz przekazane przez chybian przedmioty - pióro z historią, fotografie z duszą. W trakcie koncertu wystąpią: Iwanek, Szach’u (rap) oraz Justyna Szczypka (wokal).

Koncert Noworoczny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej

Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W programie koncertu występ Orkiestry Kameralnej Artis pod batutą Jean-Claude'a Hauptmanna, a także Olivii Ohl-Szulik (sopran) oraz Michała Borkowskiego (tenor). Bilety w cenie: 25, 50 i 100 zł do nabycia w kasie teatru.

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na "Szkołę Żon"

W sobotę, 11 stycznia nadarzy się kolejna okazja by poznać jedną z najnowszych produkcji Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Tego dnia wystawiony zostanie bowiem spektakl "Szkoła Żon" w reżyserii Bogdana Kokotka. Spektakl, który swoją premierę miał 14 grudnia to zabawna i zaskakująca komedia, w której znajduje się także miejsce na wzruszenie i poważną refleksję. Główny bohater „Szkoły żon”, podstarzały Arnolf, postanawia wreszcie się ożenić. Ponad dwadzieścia lat studiował, niczym filozof, zagadnienie: jak uniknąć rogów małżeńskich. Wreszcie znalazł sposób: żona musi być absolutnie głupia i wszystko zawdzięczać mężowi. A cała umiejętność, jaką powinna posiadać, to „modlić się, kochać męża i prząść na wrzecionie". W "Szkole Żon" występują: Tomasz Kłaptocz, Patrycja Sikora, Łukasz Kaczmarek, Joanna Gruszka, Kamil Mularz, Grzegorz Widera oraz Zbyšek Radek. Spektakl "Szkoła Żon" wystawiony zostanie w sobotę, 11 stycznia o godz. 17:30.

12 STYCZNIA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli ogólnopolskiej akcji charytatywnej, podczas której zbierane będą środki mające na celu zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego będą mogli wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy reprezentujących 10 sztabów. Do zbiórki prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy włączą się bowiem sztaby z Chybia, Cieszyna, Goleszowa, Istebnej, Kończyc Wielkich, Pruchnej, Skoczowa, Ustronia, Wisły i Zebrzydowic. Większość z nich oprócz zbiórki planuje organizację wielu imprez towarzyszących, w tym koncertów, imprez sportowych i pokazów.

BRENNA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Brennej w Parku Turystyki przy ul. Malinowej. W programie wydarzeń towarzyszących zbiórce znalazły się m.in. występy kapel góralskich "Maliniorze" oraz "Wisła". W programie także kino sferyczne, gry, zabawy i konkursy na lodowisku, licytacje rzeczy niezwykłych, występ Teatru Ognia Inferis oraz prezentacja wozów bojowych OSP. Początek programu o godz. 12:00.

CHYBIE

W ramach 28. finału WOŚP w Chybiu odbędzie się turniej siatkówki (hala sportowa, godz. 11:00), a także kwesta pod kościołami w Chybiu i Zaborzu. Sztab w Chybiu mieścić się będzie w Klubie pod Amfiteatrem.

CIESZYN

W ramach cieszyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących. Program obejmuje zarówno koncerty, zmagania sportowe, gry terenowe oraz imprezy taneczne. Szczegółowa lista wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Cieszyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się tutaj. Dodatkowo w ramach imprez towarzyszących WOŚP w Cieszynie po raz kolejny będzie można oddać krew i rejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Akcja organizowana przez Krwiodawstwo PCK Cieszyn przebiegać będzie w godz. od 11:00 do 15:00 na cieszyńskim rynku, gdzie rozstawiona zostanie scena na której organizatorzy WOŚP w Cieszynie zaplanowali występy zespołów: Strange (godz. 17:30) oraz TON (godz. 19:00). Wśród ciekawszych wydarzeń tegorocznego finału WOŚP w Cieszynie należy wymienić sparingowy mecz drużyny Jastrzębskiego Węgla i Black Volley Beskydy Frydek Mistek, który odbędzie się o godz. 16:00 w hali sportowej UŚ w Cieszynie, pokaz bajek z rzutnika i nie tylko organizowany wspólnie przez Cieszyński Ośrodek Kultury w Cieszynie oraz Mariolę, Grzegorza i Franciszka Ptaków. Uczestnicy finału WOŚP na cieszyńskim rynku będą mieli okazje skorzystać także z lodowatej kąpieli w ramach wydarzenia zatytułowane "WOŚP - Morsowanie na cieszyńskim rynku".

GOLESZÓW

Goleszowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścić się będzie w Szkole Podstawowej w Goleszowie. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku goleszowski sztab WOŚP przygotował szereg atrakcji towarzyszących zbiórce. W programie znajdą się m.in. występy chóru szkolnego, przedstawienia teatralne, pokazy taneczne, licytacje oraz popularna wśród uczestników zbiórki kawiarenka z herbatą, kawą i ciastem. W tym roku jako gość specjalny wystąpi także Wyższobramski Chór Kameralny. Początek wszystkich atrakcji o godz. 15:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Goleszowie.

KOŃCZYCE WIELKIE

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się także w Kończycach Wielkich, gdzie o godz. 15:00 w hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kończycach Wielkich odbędzie się koncert pt. "Scena dla każdego" z udziałem dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli z terenu gminy Hażlach. Ponadto w programie imprez towarzyszących znajdą się licytacje przedmiotów WOŚP, pokazy i warsztaty ratownicze OSP Kończyce Wielkie i OSP Hażlach, a także słodki bufet!

PRUCHNA

Sztab WOŚP z Pruchnej zaprasza na imprezę finałową do Gminnego Centrum Integracji Wsi, gdzie o godz. 14:00 rozpoczną się atrakcje zaplanowane w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w programie znalazły się między innymi: występy prucheńskich przedszkolaków, nauka udzielania pierwszej pomocy przez strażaków z OSP Pruchna, występy młodzieży ze szkół w Drogomyślu i Pruchnej, bufet z ciastami, kiermasz używanych książek, licytacja orkiestrowych gadżetów.

SKOCZÓW

W ramach finału WOŚP w Skoczowie nie zabraknie tradycyjnego już MOTO-WOŚP-u, czyli przejazdu pojazdów pożarniczych oraz innych ciekawych i niespotykanych samochodów spod strażnicy głównymi ulicami miasta (Mickiewicza, Gustawa Morcinka, Górny Bór, Targowa, Ustrońska, Rynek, Bielska, Górecka) na Targowisko Zawiśle. Początek przejazdu o godz. 12:00. Dodatkowo w godz. od 12:15 do 16:00 odbędzie się malowanie farbami plakatowymi samochodu BMW, przejazdy samochodów rajdowych, ciężarówek, prezentacja pojazdów strażackich, rajdowych, terenowych i zabytkowych, oraz moto grochówka. Do organizacji wydarzeń towarzyszących 28. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skoczowie postanowiła włączyć się także Tradycyjna Zagroda Rolna - Skansen Ochaby. W tym celu w najbliższą niedzielę na terenie skansenu odbędą się tradycyjne Ochabskie Papaje - zimowa edycja, w ramach których będzie można przejechać się oryginalnymi papajami (pojazdami własnej konstrukcji), zjeść i napić się czegoś ciepłego. Początek imprezy o godz. 12:00.
W godz. od 15:00 do 17:00 w sali widowiskowej ”Pod Pegazem” w Skoczowie odbędzie się Zumba, organizowana wspólnie przez instruktorkę zumby ze Skoczowa oraz MCK „Integrator”. Na godz. 20:00 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się na skoczowskiej Kaplicówce.

USTROŃ

W ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustroniu odbędzie szere koncertów na rynku, które rozpoczną się o godz. 14:00. Pomiędzy koncertami odbywać się będą licytacje oraz rozstrzygnięcie konkursu lampionowego "Światełko do nieba". W programie koncertów znalazły się występy takich artystów jak: zespół "Purple Sky", Kapela Rajwach oraz Wojciecha Misiugi "Misiastego" który wystąpi wraz z zespołem. Do udziału w finale WOŚP w Ustroniu włączyła się także Karczma Góralska, gdzie o godz. 12:00 na ogromnej patelni ugotowany zostanie zbójnicki gulasz, którzy uwarzą zaproszeni do Ustronia zbójnicy i kucharze z całej Polski i nie tylko! W ramach finału WOŚP odbędzie się także VI turniej siatkowki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mecze rozgrywane będą w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Ignacego Daszyńskiego w godzinach od 8:00 do 16:00. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się tutaj.

WISŁA

W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiśle, na Placu Hoffa usłyszeć będzie można mnóstwo koncertów, a gwiazdami wieczoru będą Viki Gabor i Adamo Rudnik, podczas koncertu którego na scenie gościnnie wystąpi Daria Jaworska. Przebieg WOŚP w Wiśle będzie można oglądać w relacjach stacji TVN, TTV i TVN24. W tym roku WOŚP to także uroczyste rozpoczęcie ferii zimowych w Wiśle. Oprócz tradycyjnej zbiórki, którą przeprowadzi sztab WOŚP, na wiślańskim rynku mieszkańcy miasta i turyści będą mogli posłuchać świetnych koncertów. Wystąpią m.in. Misiasty, Dagmara Pyzik, SeBa Promyk, Radek Stojda i oczywiście wspomniane wcześniej gwiazdy wieczoru. Na finale WOŚP w Wiśle nie zabraknie również zespołów regionalnych, Wisła i Mała Wisła, czy grup śpiewaczych. Będą też pokazy tańca, lekcje salsy a także rozwijanie długiego na 28 metrów szalika zrobionego specjalnie na 28. edycję WOŚP. Swoją rajdówką na Plac Hoffa wjedzie także Robert Augustyn, kierowca rajdowy a przede wszystkim ksiądz ewangelicki, wikariusz w parafii ewangelickiej w Katowicach - Szopienicach, który pochodzi z Wisły Malinki. Na rynku stanie też specjalna stacjonarna skarbonka. Serwowana będzie także regionalna zupa - specjalna kapuśnica wiślańska. Wśród wielu atrakcji, które czekają nas w niedzielę 12 stycznia na wiślańskim rynku, będą także m.in. warsztaty robienia lampionów, które będziemy mogli podziwiać aż do 20:08, kiedy to odbędzie się symboliczne Światełko do Nieba - w Wiśle będzie to pokaz fire show. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na wiślańskim rynku będzie grała od 14:00 do 20:00, choć wolontariusze już od samego rana będą kwestowali na ulicach Wisły.

Koncert Inauguracyjny obchodów 70-lecia ZPiT Ziemi Cieszyńskiej

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na koncert inaugurujący obchody 70-lecia ZPiT Ziemi Cieszyńskiej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie. - Podczas koncertu można się spodziewać magii przepięknego śpiewu w wykonaniu artystów zespołu - informują organizatorzy. Wstęp wolny.

Kapela Wałasi - Kolędy i pastorałki

Café Muzeum w Cieszynie zaprasza na kolejne spotkanie z muzyką w ramach cyklu "Koncerty Styczniowe", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia o godz. 16:00. Tym razem w przepięknych wnętrzach będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli Wałasi. Bilety do nabycia w Café Muzeum.

Gala Noworoczna - "Wesoła wdówka"

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza na Galę Noworoczną przy kieliszku szampana, która odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. - Już po raz trzeci będziemy gościć artystów Teatru Muzycznego Arte Creatura, którzy tym razem wystąpią dla nas na sali widowiskowej emgoku w operetce „Wesoła Wdówka”. To najlepsza i najczęściej grana operetka, arcydzieło gatunku przepełnione samymi klasykami z największym hitem scen operetkowych „Usta milczą, dusza śpiewa" - informują organizatorzy. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasie emgoku. W cenie biletu kieliszek szampana.

W weekend idź do kina!

Repertuar Kina Piast w Cieszynie

7-12 stycznia URWIS, godz. 14:00

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę,miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów i w ten sposób, z dnia nadzień rozpieszczony kanapowiec traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam, w dzikim i pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących w nim reguł.Trzeba przyznać, że Urwis sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia. Na szczęście spotka na swej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Już wkrótce dziewczyna i Urwis stworzą przebojowy duet!

10-12 stycznia Mayday, godz. 15:45, 18:00

Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

10-12 stycznia strong>Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, godz. 20:15

To nie jest zwykła historia „od zera do milionera”. W nowym filmie Macieja Kawulskiego poznasz kulisy działania polskiej mafii i ludzi, którzy w świecie przesyconym przemocą, potrafi kochać. Plus zaprasza do kin na film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

Repertuar Teatru Elektrycznego w Skoczowie

9 stycznia Le Mans '66, godz. 19:00

Shelby (Damon) i Miles (Bale) wspólnie stawili czoło obojętności wielkich korporacji, prawom fizyki i własnym ograniczeniom, by zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy dla Ford Motor Company i rzucić wyzwanie słynnym samochodom Enzo Ferrari w prestiżowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966.

10-12 stycznia Ratujmy Florę, godz. 17:00

Flora jest słoniem cyrkowym, który nie może już wykonywać swoich sztuczek. Gdy zarząd cyrku postanawia pozbyć się zwierzęcia, córka kierownika cyrku, Dawn, wykrada Florę. Dziewczynka i słonica wyruszają w drogę do rezerwatu słoni. Od bezpiecznego azylu dzielą je setki kilometrów lasów i rwąca rzeka. Czyha na nie dwójka łowców słoni i towarzyszy im nieustanny strach przed porażką. Ich przygody ukazują, jak wiele przeszkód jesteśmy gotowi pokonać w imię prawdziwej przyjaźni.

10-12 stycznia Jak poślubić milionera?, godz. 19:00

„Jak poślubić milionera” to komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwych związkach. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie drugiej połówki. Oczywiście, jeśli przy okazji okaże się, że wybranek serca jest milionerem, nikt nie będzie przecież składać reklamacji. Czy faktycznie istnieją sprawdzone metody uwodzenia, które działają na wszystkich mężczyzn? Co można, a czego absolutnie nie wolno robić na pierwszej randce? Jak znaleźć miłość i nie zepsuć wszystkiego w jeden dzień?

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama