, piątek 21 czerwca 2024
Skoczów: Dodatkowe środki na remont kamienicy Rynek 3
Na dwóch kondygnacjach wyremontowanego budynku ulokowana zostanie nowoczesna, multimedialna przestrzeń wystawiennicza. Tematyka wystaw przyrodniczych będzie obejmowała głównie faunę i florę okolic Górnego Boru.  fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: Dodatkowe środki na remont kamienicy Rynek 3

red.mat.pras
Skoczów: Dodatkowe środki na remont kamienicy Rynek 3

W budynku znajdą się biura wydziałów urzędu miejskiego, które są obecnie rozrzucone są po różnych częściach miasta.


Skoczów: Dodatkowe środki na remont kamienicy Rynek 3

Ekspozycja będzie skierowana do szerokiego grona odbiorców – do mieszkańców regionu i turystów, do gości indywidualnych, rodzin z dziećmi, jak i zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych


Skoczów: Dodatkowe środki na remont kamienicy Rynek 3

Elementem projektu jest także kampania edukacyjna. W jej ramach mieszczą się warsztaty edukacyjne dla wszystkich dzieci szkół podstawowych w Skoczowie, dla tych młodszych i starszych, ukazujące lokalne walory przyrodnicze i przybliżające aspekty ochrony środowiska.

Trwa remont kamienicy Rynek 3, w której powstanie nowoczesne i interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej. Gmina Skoczów otrzymała na tą inwestycję dodatkowe środki.

To część projektu pod nazwą „Ochrona obszarów nadwodnych poprzez wykorzystanie lokalnych zasobów przyrodniczych”. Na jego realizację udało się pozyskać 4 mln zł dofinansowania. W ostatnim czasie do Skoczowa napłynęły kolejne dobre wiadomości – gmina Skoczów otrzyma dodatkowe środki w wysokości 850 tys. zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozyskane środki pozwolą znacząco odciążyć budżet na ten cel. Przypomnijmy, że łączny koszt całego przedsięwzięcia wynosi 10 mln zł.

Na dwóch kondygnacjach wyremontowanego budynku ulokowana zostanie nowoczesna, multimedialna przestrzeń wystawiennicza. Tematyka wystaw przyrodniczych będzie obejmowała głównie faunę i florę okolic Górnego Boru. Co ważne, ekspozycja będzie skierowana do szerokiego grona odbiorców – do mieszkańców regionu i turystów, do gości indywidualnych, rodzin z dziećmi, jak i zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych.

Budynek i jego pomieszczenia zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na rozbudowanym poddaszu powstanie nowoczesna sala na 80 osób. Ponadto, w budynku znajdą się biura wydziałów urzędu miejskiego, które są obecnie rozrzucone są po różnych częściach miasta.

W ramach projektu na Górnym Borze rozbudowany zostanie park – pojawi się ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, a nad rzeką Bładnicą wybudowany zostanie nowy most.

Elementem projektu jest także kampania edukacyjna. W jej ramach mieszczą się warsztaty edukacyjne dla wszystkich dzieci szkół podstawowych w Skoczowie, dla tych młodszych i starszych, ukazujące lokalne walory przyrodnicze i przybliżające aspekty ochrony środowiska. Ponadto odbywać się będą pikniki i spotkania proekologiczne z mieszkańcami.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama