, środa 19 czerwca 2024
Adam Bodnar - rzecznik praw obywatelskich przyjedzie do Cieszyna
Adam Bodnar jest rzecznikiem praw obywatelskich od 2015 r. Stanowisko to objął dzięki poparciu 67 organizacji pozarządowych. Jest prawnikiem i nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych, a także działaczem na rzecz praw człowieka.  fot: Marcin KluczekDodaj do Facebook

Adam Bodnar - rzecznik praw obywatelskich przyjedzie do Cieszyna

MM
W piątek, 10 stycznia w Cieszynie odbędzie się spotkanie z Adamem Bodnarem - rzecznikiem praw obywatelskich, który do Cieszyna przyjedzie na zaproszenie Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". Rzecznik praw obywatelskich obywatelskich opowie m.in. o obronie praw człowieka i codziennym reagowaniu na krzywdę, niesprawiedliwość i próby wykluczania, z którymi spotyka się w swojej codziennej pracy.

- Z Adamem Bodnarem, który często bywa nazywany rzecznikiem odwagi, porozmawiamy o bronieniu praw człowieka i codziennym reagowaniu na krzywdę, niesprawiedliwość i próby wykluczania. Pochylimy się nad wyzwaniami, jakie demokracja i praworządność stawiają przed każdym obywatelem i obywatelką. Będziemy rozmawiać o odwadze myślenia i zadawania pytań o bezpieczną przyszłość. Bo to właśnie „tu i teraz” decydujemy o tym, jak nasze życie będzie wyglądać za 5, 10 czy 15 lat - informują organizatorzy spotkania, które odbędzie się w piątek, 10 stycznia o godz. 16:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie.

Adam Bodnar jest rzecznikiem praw obywatelskich od 2015 r. Stanowisko to objął dzięki poparciu 67 organizacji pozarządowych. Jest prawnikiem i nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych, a także działaczem na rzecz praw człowieka. Spotkanie z Adamem Bodnarem poprowadzi Marcin Mońka - absolwent kulturoznawstwa, dziennikarz współpracujący z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi.

Piątkowe spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich odbędzie się w ramach 10-lecia Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie, w ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym hasłem "Odwaga". Początek spotkania o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A kiedy GC zaprosi do Cieszyna Grodzkiego? To bardzo mondry człowiek.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama