, sobota 25 maja 2024
Zbliża się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Podczas 27. finału WOŚP w powiecie cieszyńskim najwięcej środków zebrano w Cieszynie, gdzie do puszek wolontariuszy wpadło blisko 127 tys. zł. fot: FB/finalwospcieszynDodaj do Facebook

Zbliża się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

MM
Wielkimi krokami zbliża się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli ogólnopolskiej akcji charytatywnej, podczas której zbierane będą środki mające na celu zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

- Najogólniej mówiąc - zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji - informuje fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ciągu 27 finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld zł.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę 175 938 717 złotych i 56 groszy i był to wynik o prawie 50 milionów złotych wyższy niż w 2017 roku. Podczas 27. finału WOŚP w powiecie cieszyńskim najwięcej środków zebrano w Cieszynie, gdzie do puszek wolontariuszy wpadło blisko 127 tys. zł. W całym powiecie kwota ta wyniosła ponad 465 tys. zł. Jak będzie w tym roku? Pierwsze wyniki poznamy zapewne już na kilkanaście godzin po zakończeniu 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie cieszyńskim

Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego będą mogli wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy reprezentujących 10 sztabów. Do zbiórki prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy włączą się bowiem sztaby z Chybia (Gminny Ośrodek Kultury), Cieszyna (Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy), Goleszowa (Szkoła Podstawowa w Goleszowie), Istebnej (ZSP nr 1 w Istebnej), Kończyc Wielkich (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kończycach), Pruchnej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pruchnej), Skoczowa (ZSTiO w Skoczowie), Ustronia (Miejski Dom Kultury "Prażakówka"), Wisły (Hufiec Ziemi Cieszyńskiej) i Zebrzydowic (Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach). Większość z nich oprócz zbiórki planuje organizację wielu imprez towarzyszących, w tym koncertów, imprez sportowych i pokazów. Już dziś wiadomo, iż w Cieszynie w ramach tradycyjnego "światełka do nieba", odbędzie się także odwołany 1 stycznia "taniec dronów".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama