, wtorek 6 czerwca 2023
U Kossaków rusza pracownia graficzna
W programie zajęć znajdą się prace o różnym stopniu trudności. fot: Rafał SolińskiDodaj do Facebook

U Kossaków rusza pracownia graficzna

MB/MAT.PRAS.
28 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich startują zajęcia z zakresu pracowni graficznej dla młodzieży i dorosłych.

Zajęcia są przygotowane dla młodzieży w wieku 11+ oraz dorosłych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a spotkania w ramach pracowni graficznej będą odbywać się cyklicznie, jeden / dwa razy w miesiącu do października tego roku.

Pierwsze spotkanie w ramach pracowni graficznej odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich. Start o godz. 11.00, a planowane zakończenie o godz. 14.00.

W ramach pracowni graficznej będą realizowane prace w technice linorytu, która jest najbardziej przystępną techniką druku wypukłego. W programie zajęć znajdą się prace o różnym stopniu trudności. Wśród tematów pojawią się prace realizowane na jednej matrycy, w jednym kolorze, prace wielokolorowe na wielu matrycach, prace odbijane na tradycyjnym papierze offsetowym oraz na tkaninie. W programie będą też prace eksperymentalne, łączące różne techniki, w tym monotypię, wykorzystujące prasę drukarską i nietypowe materiały do odbitek.

Zajęcia poprowadzi Alicja Woźnikowska-Woźniak, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Biesku-Białej na specjalizacji wystawiennictwo i grafika użytkowa. Studiowała też malarstwo na wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od wielu lat pracuje jak projektant graficzny, specjalizując się w projektowaniu identyfikacji wizualnych, znaków, logotypów, publikacji i liternictwie. Zajmuje się również ilustracją oraz sztuką plakatu. Regularnie współpracuje m.in. z Zamkiem Cieszyn czy Przeglądem Filmowym Kino na Granicy, wykonując różnego rodzaju projekty graficzne.

Zapisy do pracowni graficznej są prowadzone pod nr tel. 33 8510351 oraz adresem e-mail: fundacja@zofiakossak.pl lub gren.fundacja@gmail.com.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama