, środa 1 luty 2023
Zamarski: Park spełnionych marzeń
Stworzenie nowoczesnego parku w Zamarskach nie było jednak marzeniem wyłącznie sołtysa. Świadczy o tym ilość osób, które włączyły się w społeczną budowę parku.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zamarski: Park spełnionych marzeń

SM
Zamarski: Park spełnionych marzeń

- W tym roku dodatkowo w dzięki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich mogliśmy dodatkowo stworzyć tzw. "Ogródek malucha", w którym znalazła się podwójna huśtawka z zapięciami, tablica do rysowania i piaskownica - wylicza sołtys.

- Cóż można powiedzieć jeśli człowiekowi spełniły się marzenia? Jestem szczęśliwy, że po prawie 3 latach ciężkiej i wytrwałej pracy udało się osiągnąć zamierzony cel. Myślę, ze efekt robi wrażenie - komentuje Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk, który w ubiegłą niedzielę wraz z mieszkańcami wsi dokonał oficjalnego otwarcia parku spełnionych marzeń.

Stworzenie nowoczesnego parku w Zamarskach nie było jednak marzeniem wyłącznie sołtysa. Świadczy o tym ilość osób, które włączyły się w społeczną budowę parku. - Około 80 osób i 2000 przepracowanych społecznie godzin. Oprócz osób, które fizycznie pracowały przy budowie parku, finansowo i materiale projekt wsparło również kilkadziesiąt innych osób - wylicza Zawada, który podczas oficjalnego otwarcia parku starał się wszystkim tym osobom gorąco podziękować. - Razem zbudowaliśmy nasz park - zaznaczał.

- W tym roku dodatkowo w dzięki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich mogliśmy dodatkowo stworzyć tzw. "Ogródek malucha", w którym znalazła się podwójna huśtawka z zapięciami, tablica do rysowania i piaskownica. Całość ogrodzona kolorowym płotkiem. Tegoroczny Fundusz Sołecki w całości przeznaczyliśmy na zakup elementów placu zabaw - wylicza atrakcje nowego parku sołtys Zamarsk.

Jak zgodnie zaznaczali, obecni na oficjalnym otwarciu parku mieszkańcy, uśmiech dzieciaków wynagradza wszystkie trudy, daje satysfakcję i mobilizuje do dalszych działań. Dzięki budowie parku Zamarski zaczęły tętnić życiem. Młodzież znalazła tu miejsce do gry w koszykówkę, dzieci wreszcie doczekały się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, a dorośli miejsce gdzie spokojnie mogą spędzić wolny czas.

- Oczywiście na tym nie poprzestajemy. W przyszłym roku ruszamy z budową kolejnej alejki, wzdłuż której powstanie siłownia na świeżym powietrzu. Dzięki gminie Hażlach mamy już projekt więc na wiosnę będziemy mogli ruszyć z pracami budowlanymi - dodaje Klaudiusz Zawada.

Zwieńczeniem dwuletnich działań było oficjalne otwarcie parku, do organizacji którego włączyli się wszyscy mieszkańcy Zamarsk. - To było to naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Dużo pracy, dużo przygotowań ale się udało. Było naprawdę uroczyście i pięknie. Byłem niezywkle wzruszony widząc takie tłumy ludzi, którzy przyszli by razem z nami świętować otwarcie parku. Oczywiście koncert zespołu Skaldowie przyciągnął ludzi ale o to właśnie chodziło - koncert był nagrodą dla wszystkich społeczników, wszystkich, którzy nas wspierali i trzymali za nas kciuki. Takiej imprezy nie było nigdy w Zamarskach i mam nadzieję, że uda się ten sukces powtórzyć jeszcze nie raz - komentuje sołtys i wylicza, że w organizację wielkie otwarcia nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckiej, filii Gminnego Ośrodka Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk oraz licznym wolontariuszom. - Dziękuję wszystkim artystom, którzy tego dnia wystąpili na Zamarskiej scenie - to byli moim przyjaciele, którzy z wielką radością przyjęli zaproszenie na tę uroczystość - podsumowuje sołtys i dodaje, że koncert Skaldów odbył się dzięki wsparciu aż 36 sponsorów, którzy ochoczo odpowiedzieli na prośbę o wsparcie.

Podczas niedzielnego koncertu w Zamarskach oprócz Skaldów na scenie wystąpili również: Tomasz Wolak, Mikołaj Król, Klaudiusz Czauderna, Mażoretki "Cieszyńskie Gwiazdeczki", Dziecięcy Zespół "Świetliki", Zespół Regionalny "Strumień" oraz Męski Zespół Śpiewaczy przy OSP w Zamarskach.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tom oszkrobanom chalpe na 8 zdjynciu mogli by se opucowac bo ganba straszno

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama