, środa 1 luty 2023
Artystyczne lato w Górkach Wielkich upamiętni znanych artystów
Fundacja im. Zofii Kossak od 2008 roku organizuje cykl imprez artystycznych pn. „Artystyczne Lato u Kossaków” w Górkach Wielkich. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Artystyczne lato w Górkach Wielkich upamiętni znanych artystów

MB/MAT.PRAS.
W 2014 roku "Artystyczne Lato u Kossaków” jak zawsze potrwa od czerwca do września.

W tym roku w programie imprezy, którą corocznie organizuje Fundacja im. Zofii Kossak, znajdą się "Warsztaty działań kreatywnych”, które skupiają akademickie środowiska twórcze pod szyldem konfrontacji i wymiany doświadczeń. Kolejnym ważnym punktem "Artystycznego lata u Kossaków” będzie Mały Plener Malarski.

Niewątpliwie atrakcją muzyczną stanie się koncert Soul Hunters Gospel Choir, a także Gala Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych MocArt z udziałem zaproszonej Gwiazdy.

W ramach imprezy odbędzie się także Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy. Udział w plenerze wezmą rzeźbiarze z Polski i zagranicy.

Podczas "Artystycznego lata u Kossaków” do Górek zagości 18. Międzynarodowa Noc Nietoperzy, w ramach której odbędą się: wernisaż wystawy pokonkursowej "Nietoperz - fajny zwierz”, Wieczór z Gackiem (wykład i obserwacja nietoperzy w parku) i koncert rybnickiego zespołu Chwila Nieuwagi.

Ponadto organizatorzy planują upamiętnienie losów dawnej stanicy harcerskiej Aleksandra Kamińskiego w Górkach Wielkich, która sąsiaduje z Dworem Kossaków. W ramach projektu "Patriotyzm jutra” odbędą się tam żywe lekcje historii połączone ze zwiedzaniem tego magicznego miejsca.

W programie "Artystycznego lata u Kossaków” znajdą się też prezentacje filmowe. W związku z obchodzonym rokiem Jana Karskiego odbędzie się projekcja filmów związanych z jego osobą: "Emisariusz z Polski”, "Emisariusze”, "Posłaniec z piekła. Historia Jana Karskiego” i "Shoah”.

Jak zawsze podczas imprezy nie zabraknie warsztatów: Land Art (tworzenie obrazu w przestrzeni zabytkowego parku - dla rodzin); sutasz, decoupage, filcowanie (dla młodzieży i dorosłych) oraz warsztaty teatralne prowadzone przez Teatr GRY i LUDZIE z Dąbrówki Małej.

Fundacja im. Zofii Kossak od 2008 roku organizuje cykl imprez artystycznych "Artystyczne Lato u Kossaków” w Górkach Wielkich. Jednym z głównych celów tych działań jest upamiętnienie faktu, iż w miejscu tym przebywali i tworzyli znani malarze, wśród nich przedstawiciele niepospolitego rodu Kossaków - Wojciech, Karol i Jerzy oraz spowinowacony z nimi Stanisław Ignacy Witkiewicz - Witkacy. Z kolei Zofia Kossak napisała tu większość swoich książek.

Pełen kalendarz "Artystycznego Lata u Kossaków” 2014 jest dostępny tutaj

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama