, piątek 27 stycznia 2023
Święto herbaty po raz szósty w Cieszynie
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-6 lipca, tradycyjnie na Wzgórzu Zamkowym. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Święto herbaty po raz szósty w Cieszynie

SM/MAT.PRAS.
W dniach 5-6 lipca na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbędzie się 6. edycja niezwykłego święta - Święta Herbaty. Multikulturalne spotkanie miłośników herbaty, sztuki i samorozwoju przyciąga od lat szeroką publiczność, zarówno rodziców z dziećmi, młodzież, osoby starsze, entuzjastów herbaty, jak i podróżników oraz tych, których fascynują opowieści globtroterów i chętnych do zapoznania się z bogatym programem i ofertą kulturalno-edukacyjną, przygotowaną przez ludzi z pasją.

W tym roku organizatorzy ponownie oferują szeroki zakres degustacji herbat z całego świata, przygotowanych przez herbacianych ekspertów z Czech, Polski i Słowacji oraz podróżniczych wykładów, w trakcie których słuchacze odwiedzą między innymi ekwadorskie wulkany, udadzą się w podróż do nieznanych zakamarków Chin, Macedonii i Laosu lub pojadą autostopem do Maroka. W czasie Święta odbędzie się również cieszyńska premiera ilustrowanej książki. W podróż "Machiną przez Chiny" zabierze uczestników specjalny gość Łukasz Wierzbicki.

- Goście, preferujący aktywny wypoczynek, będą mogli wziąć udział w jednym z wielu przygotowanych przez nas warsztatów, m.in. fotograficznych, tańca, jogi śmiechu, tai-chi, czy też produkcji latawców, bądź zapoznać się z tajnikami tradycyjnego japońskiego teatru oraz wziąć udział w wykładzie performatywnym i dotknąć teatru - zachęca dyrektor festiwalu Mariola Kluzová.

Wieczory tradycyjnie umilą koncerty. W tym roku na widzów czekać będzie multiinstrumentalistka Beata Bocek, zespół Gamosvar z Ostrawy, koncert gongów w romańskiej rotundzie z XI wieku oraz marokańska kapela Chigaga, grająca saharyjskiego bluesa. Informacje dotyczące pozostałych wykonawców organizatorzy już wkrótce opublikują na stronie internetowej Festiwalu www.swietoherbaty.pl. Udział w Festiwalu jest bezpłatny, tylko niektóre z warsztatów będą odpłatne (np. warsztaty lisowania herbaty pu-erh czy też szkliwienie ceramiki raku).

Tegoroczna impreza zostanie poprzedzona tygodniem warsztatów dla dzieci, czyli tzw. "Świętkiem herbaty". - Na Wzgórzu Zamkowym stanie jurta, w której dzieci będą mogły między innymi samodzielnie nauczyć się wyrabiać i piec chlebowe placki. Natomiast w herbaciarni Laja zabierzemy je w herbacianą podróż - mówi Piotr Mojżyszek, odpowiedzialny za organizację prezentacji podróżniczych w ramach Festiwalu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama