, poniedziałek 20 maja 2024
Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"
Już po raz piąty DPS Dla Dzieci w Strumieniu zorganizował Dzień Wdzięczności pod hasłem „I Ty możesz zostać aniołem”. Celem tego spotkania była chęć osobistego podziękowania wszystkim przyjaciołom Domu za wsparcie zarówno finansowe, jak i usługowe, rzeczowe oraz wolontariackie.  fot: DPS StrumieńDodaj do Facebook

Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"

Iwona Włodarczyk
Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"


Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"


Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"


Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"


Strumień:" I Ty możesz zostać aniołem"

Już po raz piąty DPS Dla Dzieci w Strumieniu zorganizował Dzień Wdzięczności pod hasłem „I Ty możesz zostać aniołem”. Celem tego spotkania była chęć osobistego podziękowania wszystkim przyjaciołom Domu za wsparcie zarówno finansowe, jak i usługowe, rzeczowe oraz wolontariackie.

W sobotę 4 czerwca 2022 odbyła się kolejna edycja wydarzenia, która została połączona z Bardzo Kulturalnym Dniem Dziecka organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. Organizatorami tego wydarzenia byli: DPS W Strumieniu, MGOK + Fundacja „Zostań Aniołem” a także Firma DGE. Przybyłych na spotkanie od progu witali pracownicy oraz mieszkańcy DPS serdecznie jak długo wyczekiwanych gości.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęto mszą, którą celebrowali ks. Proboszcz Jacek Kobiałka ze Strumienia oraz ks. Robert Kurpios – Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Następnie na hali sportowej odbył się mecz charytatywny. Towarzyska gra w siatkówkę, w której rozegrano symboliczne dwa sety. Pierwszą Drużynę stanowiły osoby z BKS wspierane przez pracowników DGE. Gwiazdą drużyny była Pani Aleksandra Jagiełło. W drużynie przeciwnej zagrali chłopcy z DPS wspierani przez młodzież szkolną ze Strumienia. Mecz zakończył się remisem 1:1.
Po meczu wszyscy udali się do Parku miejskiego, gdzie odbywała się część artystyczna, atrakcje z okazji dnia dziecka, natomiast na gości czekał poczęstunek. Na scenie wystąpili z programem muzycznym dla dzieci Rok i Celino, a po nich grupa teatralna „Figlarne Aniołki” z DPS, która zaprezentowała spektakl pod tytułem „Krąg Dobroci”.

Po występach głos zabrały Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Dyrektor Domu Anna Sławińska. Prezes Firmy DGE Artur Matuszczyk oraz Vice-prezes Szymon Krzempek przekazali na ręce pani Dyrektor Podarunkowy czek na kwotę 5 tysięcy złotych. Z kolei pani Aleksandra Jagiełło z BKS przekazała w imieniu klubu koszulkę z podpisami zawodniczek, która zostanie zlicytowana na rzecz DPS
Zarówno pogoda jak i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom tego spotkania, które pozwoliło dostrzec dobro przekazywane wyjątkowym mieszkańcom DPS.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama