, poniedziałek 15 lipca 2024
Cieszyn: Firma z Bielska-Białej wyremontuje i przebuduje rynek
Przypomnijmy, iż przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i przebudowy cieszyńskiego rynku, zagospodarowanie zieleni, małej architektury oraz roboty konserwacyjne fontanny św. Floriana. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Firma z Bielska-Białej wyremontuje i przebuduje rynek

REDAKCJA
Firma Wtórbet z Bielska-Białej wykona remont i przebudowę Rynku. Prace poprzedzą badania archeologiczne. O wyborze firmy, która odpowiedzialna będzie za to zadanie poinformowała burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Oferta bielskiej firmy była jedną z dwóch, które złożyły ofertę w naborze, który zakończył się w drugiej połowie maja.

"Na podstawie art. 253 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) zawiadamiamy, że w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przeprowadzonego w trybie przetargu podstawowego, którego przedmiotem jest remont i przebudowa Rynku w Cieszynie w ramach projektu pn.: Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaj - rozwój transgranicznej turystyki Zamawiający wybrał, jako najkorzystniejszą ofertę nr 2 złożoną przez Wtórbet Sp z o.o., ul. Piekarska 86/17, 43-300 Bielsko-Biała - czytamy w informacji o wyniku postępowania, opublikowanej 31 maja w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Cieszynie

Przypomnijmy, iż oferta spółki z Bielska-Białej oferta wyceniona została na kwotę ponad 11,3 mln zł (11 381 000,00 zł). To blisko 670 tys. zł. więcej niż na ten cel przewidziało miasto Cieszyn. Na realizację zamówienia Cieszyn planował przeznaczyć w sumie ponad 10,7 mln zł brutto.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i przebudowy cieszyńskiego rynku, zagospodarowanie zieleni, małej architektury oraz roboty konserwacyjne fontanny św. Floriana. Z uwagi na miejsce realizacji zadania, zamówienie obejmuje również przeprowadzenie badań archeologicznych zgodnie z decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W obrębie płyty rynku umieszczone zostaną elementy małej architektury takie jak mobilne donice z zielenią, ławki, stojaki na rowery, kosze na odpady, słupki informacyjne, itp.

- Dołożymy starań, by minimalizować uciążliwości i sprawnie poprowadzić to przedsięwzięcie. Po dopełnieniu formalności przekażemy plac budowy - poinformowała burmistrz Cieszyna.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Życzę Cieszynowi, wszystkim jego mieszkańcom i sobie, by ten remont został zakończony w terminie a najlepiej przed terminem. Niechlubną cieszyńską tradycją są duże opóźnienia. Mam pytanie: czy umowa przewiduje kary umowne za opóźnienie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama