, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Spektakl Nasze miasto, czyli premiera Sceny Polskiej
Za reżyserię i scenografię odpowiada Bogdan Kokotek. fot: tdivadlo.czDodaj do Facebook

Spektakl Nasze miasto, czyli premiera Sceny Polskiej

REDAKCJA
Spektakl Nasze miasto, czyli premiera Sceny Polskiej

. Premiera spektaklu w reżyserii Bogdana Kokotka odbędzie się w sobotę, 26 lutego o godz. 17:30. Dzień wcześniej o godz. 10:00 odbędzie się natomiast próba generalna.

W najbliższą sobotę, 26 lutego odbędzie się premiera najnowszego spektaklu w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Dramat „Nasze miasto” wyreżyserował Bogdan Kokotek, który do swojego nowego przedstawienia zaangażował dobrze znanych i lubianych aktorów Sceny Polskiej.

Akcja "Naszego miasta" toczy się na początku XX wieku w prowincjonalnym mieście. Bohaterami są zmarli zamknięci w pułapce nieśmiertelności. Próbują widzom opowiedzieć o swoim życiu, odtwarzając stare historie i układając je na nowo. Główna bohaterka, Emilka, mając szansę spojrzeć na swoje życie po śmierci, mówi: "Nie miałam pojęcia, że to wszystko było tak! Czy jakaś żyjąca istota zdawała sobie kiedyś sprawę z życia - wtedy, kiedy przeżywała je? Z każdej przeżytej chwili - z każdej minuty przeżytej?!" Reżyser odpowiada: "Nie. Chyba czasem święci - albo poeci...".

Na własny sposób szuka tematów w życiu społecznym człowieka w ogóle i w najgłębszych, najbardziej powszechnych sprawach jego życia indywidualnego – miłości, narodzinach, śmierci. Naczelnym tematem jego twórczości jest poszukiwanie sensu istnienia człowieka, sensu ukrytego – zdaniem Wildera – w tajemnicy życia, której nie są w stanie wyjaśnić do końca ani religia, ani nauka. Za dramat „Nasze miasto” jego autora Thornton Wilder otrzymał nagrodę Pulitzera.

Premiera spektaklu w reżyserii Bogdana Kokotka odbędzie się w sobotę, 26 lutego o godz. 17:30. Dzień wcześniej o godz. 10:00 odbędzie się natomiast próba generalna. Bilety do nabycia tutaj lub godzinę przed rozpoczęciem spektakli w kasie teatru.

Osoby i obsada:

W najnowszym spektaklu występują dobrze znani i lubiani przez publiczność aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. W dramacie "Nasze miasto" występują: Grzegorz Widera, Anna Paprzyca, Ida Trzcińska, Marcin Kaleta,Tomasz Kłaptocz, Lidia Chrzanówna, Kamil Mularz, Karol Suszka, Barbara Szotek-Stonawski, Tadeusz Hankiewicz, Łukasz Kaczmarek, Dariusz Waraksa, Małgorzata Pikus, Halina Paseková oraz Joanna Litwin. Za reżyserię i scenografię odpowiada Bogdan Kokotek. Przekładu dokonała Julia Rylska, za kostiumy odpowiada Agata Kokotek, a muzykę do spektaklu przygotował Zbigniew Siwek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama