, czwartek 29 luty 2024
Mieszkańcy Podgórza zdecydują jaki mural powstanie
"Antysmogowy" mural powstanie na elewacji bloku przy ul. Brożka 19 w Cieszynie fot: fb/Osiedlowe Centrum Kultury i RekreacjiDodaj do Facebook

Mieszkańcy Podgórza zdecydują jaki mural powstanie

REDAKCJA
Fundacja Aktywności Społecznej Cieszynianka zachęca mieszkańców osiedla Podgórze w Cieszynie do wyboru tematyki muralu "antysmogowego", który powstanie na bloku przy ul. Brożka 19. Mieszkańcy wybranych bloków mają do wyboru trzy zaproponowane tematy. Jakie?

W głosowaniu, które potrawa do 28 lutego, mieszkańcy bloków przy ul. Brożka 19 i Brożka 21-25 mają do wyboru trzy zaproponowane przez Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji motywy. Jeden z nich pojawi się w najbliższym czasie na elewacji bloku przy ul. Brożka 19. Pierwszy odnosi się do postaci Gustawa Morcinka - mural będzie przedstawiał np. Morcinka i postacie z jego baśni i legend oraz "1891" - datę urodzin ich autora. Druga propozycja odnosi się do postaci Gwido Langera - szefa Biura Szyfrów odpowiedzialnego za deszyfrowanie Enigmy. Na muralu będzie np. postać Langera, Enigma i data "1932" (data pierwszego rozszyfrowania kodu Enigmy). Ostatnia propozycja dotyczy Cieszyńskich Tramwajów. Przy wyborze tej opcji mural będzie przedstawiał np. tramwaj na ul. Głębokiej i datę "1911-1921" (okres kursowania tramwajów w Cieszynie).

Głosowanie odbywa się poprzez karty do głosowania, które trafiły już do skrzynek pocztowych bloków mieszkalnych na os. Podgórze II. Znajduje się na nich także instrukcja jak prawidłowo oddać głos. Mural nawiązujący do historycznej rocznicy wydarzenia lub postaci związanej z Cieszynem, powstanie w ramach projektu „Ścianą w smog", na którą Fundacja Aktywności Społecznej Cieszynianka uzyskała dofinansowanego z Fundacji Banku BGK, w ramach programu "Moja Mała Ojczyzna".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama