, czwartek 25 lipca 2024
Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki
W tym roku odbędzie się więc jedenasta odsłona tego najsmaczniejszego beskidzkiego konkursu. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki

REDAKCJA/MAT. PRAS.
Już za tydzień, w Tłusty Czwarte. Z tej okazji w Wiśle po raz kolejny odbędzie się konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki, czyli pączki przygotowywane według tradycyjnej receptury, który skierowany jest zarówno do mieszkańców Beskidzkiej 5, jak i działających na tym terenie firm, stowarzyszeń, szkół, restauracji i cukierni.

Celem konkursu, którego finał przewidziany jest 24 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury jest podtrzymanie tradycji smażenia beskidzkich kreplików. Kulinarny konkurs na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki” wraca po rocznej przerwie.

- W tym roku konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: Krepliki Domowe i Krepliki Zawodowe. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, zarówno domowych twórców kreplików, szkoły, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, restauracje i cukiernie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Dwa lata temu jury uznało, że najlepsze w Beskidach krepliki piecze Elżbieta Szajtauer. Wtedy to konkurs został zorganizowany w Wiśle po raz dziesiąty i wrócił po kilkuletniej przerwie. W tym roku odbędzie się więc jedenasta odsłona tego najsmaczniejszego beskidzkiego konkursu.

W tłusty czwartek specjalne jury, złożone z przedstawicieli beskidzkich miejscowości zdecydują, które krepliki są najsmaczniejsze i wykonane według tradycyjnej receptury, a więc z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem i usmażone na smalcu. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a następnie dostarczenie w dniu 24 lutego do Browaru Wisła konkursowych kreplików w ilości minimum 10 sztuk. Konkurs skierowany jest zarówno do mieszkańców Beskidzkiej 5 (Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła), jak i działających na tym terenie firm, stowarzyszeń, szkół, restauracji i cukierni.

Zgłoszenia do konkurs na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki” przyjmowane są do 22 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl. B. Hoffa 3A, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl.Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama