, środa 24 lipca 2024
Trwa przebudowa basenu przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie
Postępują prace przy przebudowie basenu zlokalizowanym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.  fot: fb/Miasto CieszynDodaj do Facebook

Trwa przebudowa basenu przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie

Trwa przebudowa basenu przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie


Trwa przebudowa basenu przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie

Postępują prace przy przebudowie basenu zlokalizowanym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Zbliża się koniec pierwszego etapu modernizacji obejmujący m.in. przebudowę hali pływalni w zakresie zaplecza basenu, wykonanie sauny suchej, przebudowa instalacji wentylacji mechanicznej oraz węzła cieplnego i instalacji elektrycznych. Kiedy planowane jest ponowne otwarcie basenu przy ul. Paderewskiego 9?

Przypomnijmy, iż pierwszy etap modernizacji obejmuje przebudowę budynku basenu przy ul. Paderewskiego 9 to inwestycja o wartości ponad 10 mln złotych. Składa się na nią dotacja przeznaczona na ten cel przez miasto Cieszyn (1 mln zł), Powiat Cieszyński (500 tys. zł) oraz dotacja z Ministerstwa Sportu, dotacja i pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz środki własne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Prace ujęte w przebudowie obiektu sportowego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zbliżają się do finiszu. Całkowite zakończenie modernizacji zaplanowane zostało na przełom maja i czerwca br., wtedy też planowane jest ponowne uruchomienie pływalni, z której korzystają mieszkańcy Cieszyna i okolic, jak również członkowie klubów sportowych, uczniowie, studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama