, poniedziałek 20 maja 2024
Skalpel i Fisz Emade Tworzywo otwierają listę artystów tegorocznej edycji Yass! Festival Cieszyn
Światowi ambasadorowie polskiej elektroniki, a więc duet Skalpel otwierają listę artystów tegorocznej edycji Yass! Festival Cieszyn. fot: Bartosz Hołoszkiewic - fb/SkalpelDodaj do Facebook

Skalpel i Fisz Emade Tworzywo otwierają listę artystów tegorocznej edycji Yass! Festival Cieszyn

REDAKCJA
Igor Pudło oraz Marcin Cichy, znani fanom muzyki elektronicznej jako duet Skalpel oraz Fisz Emade Tworzywo wystąpią podczas drugiej edycji muzycznego Yass Festivalu, który w dniach 9-10 września odbędzie się na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie.

- Duet stworzony przez Igora Pudło i Marcina Cichego jest rozpoznawalny pod każdą szerokością geograficzną. Płyty „Skalpel” i „Konfusion” ukazały się nakładem legendarnej wytwórni Ninja Tune, zdobywając uznanie krytyków na całym świecie – od redakcji Pitchforka do Gillesa Petersona. W ostatnim dwudziestopięcioleciu prawdopodobnie nie było w naszej popkulturze wielu ważniejszych zjawisk niż Skalpel. Do tworzenia własnych utworów wykorzystują głównie polski jazz z lat 60. i 70. nadając mu całkowicie nowe brzmienie, które w industrialnej przestrzeni zabytkowego Browaru Zamkowego Cieszyn będzie niezwykłą elektryczną podróżą - przekonują organizatorzy Yass Festival.

Wraz z duetem Skalpel organizatorzy Yass Festivalu potwierdzili także obecność jednego z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym, a mianowicie Fisz Emade Tworzywo. Zespół od 2001 roku wydał 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. - Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty”, uznany przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021, to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip-hop czy elektronika. Zapraszamy na sentymentalną opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań nie tylko samym artystom, ale również nam, ich słuchaczom - wyjaśniają i zachęcają organizatorzy Yass Festival.

Ogłoszony dziś artysta potwierdza, że druga edycja muzycznego święta w Cieszynie będzie równie ciekawa jak jej ubiegłoroczna odsłona, kiedy to na trzech specjalnie przygotowanych scenach wystąpiło kilkunastu znanych i lubianych artystów, a wśród nich: Aiko, Brodka, Kwiat Jabłoni, PRO8L3M, Rizi, Tymon Tymański, Daria Zawiałow, Król, NOON, Święty Bass, Undadasea i Wczasy. W ubiegłym roku zainteresowanie festiwalem było spore, o czym świadczy fakt, iż na pierwszy dzień festiwalu wyprzedane zostały wszystkie dostępne bilety, a ich sprzedaż zakończyła się jeszcze nim ruszyło muzyczne święto.

Tegoroczna edycja Yass Festivalu odbędzie się w dniach 9-10 września na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie. Już dziś można zakupić jednodniowe lub dwudniowe bilety. Ich sprzedaż odbywa się poprzez stronę internetową www.yass.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama