, czwartek 25 kwietnia 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Niewidomi w Teatrze Polskim
Od 2013 roku Teatr Polski w Bielsku – Białej zaprasza osoby niewidome i niedowidzące na spektakle zaopatrzone w tekst audio deskrypcji który ułatwia osobom z dysfunkcją wzroku odbiór spektaklu. fot: Teatr Polski Bielsko-BiałaDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Niewidomi w Teatrze Polskim

Iwona Włodarczyk
Od 2013 roku Teatr Polski w Bielsku – Białej zaprasza osoby niewidome i niedowidzące na spektakle zaopatrzone w tekst audio deskrypcji który ułatwia osobom z dysfunkcją wzroku odbiór spektaklu. Opisy między innymi scenografii, wyglądu postaci oraz czynności, które dana postać wykonuje przekazywane widzom przez lektora w połączeniu z wyobraźnią uzupełniają grę aktorów.

Niewidomi Miłośnicy teatru zrzeszeni w Cieszyńskim Kole PZN oraz ich przewodnicy po raz kolejny zostali zaproszeni przez Teatr Polski na jeden ze spektakli z audio deskrypcją który dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Tym razem było to zaproszenie na sztukę pod tytułem „Letycja i lubczyk”.
Przed spektaklem osoby niewidome mogły dotykiem obejrzeć wykonaną przez plastyków makietę sceny, na której znajdowały się miniaturowe rekwizyty. Takie rozwiązanie to kolejny krok jaki pracownicy Teatru Polskiego wykonują w kierunku wzbogacenia odbioru spektaklu przez osoby niewidome i słabo widzące.

Dużym ułatwieniem dla widzów mieszkających w Powiecie Cieszyńskim był autokar, który zawiózł ich do Teatru, a po spektaklu odwiózł do Skoczowa oraz Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama