, sobota 9 grudnia 2023
Konferencja prasowa w Zespole Pałacowo-Parkowym w Kończycach Wielkich
Tematem wiodącym konferencji było omówienie planowanych imprez, które będą się odbywały w najbliższym czasie na naszym pograniczu. fot: FJDDodaj do Facebook

Konferencja prasowa w Zespole Pałacowo-Parkowym w Kończycach Wielkich

FJD
W miniony poniedziałek na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kończycach Wielkich odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicestarosty cieszyńskiego Janiny Żagań oraz właściciela pałacu Marcina Lipskiego.

W konferencji wzięli także udział przedstawiciele czeskiej gminy Petrovice oraz Automobilklubu Cieszyńskiego. Tematem wiodącym konferencji było omówienie planowanych imprez, które będą się odbywały w najbliższym czasie na naszym pograniczu. “Cieszymy się niezmiernie nie z tego, że możemy objąć patronatem tego rodzaju wydarzenie, ale z tego, że takie wydarzenie zaistnieje i z tego, że dogadali się ludzie po jednej i drugiej stronie granicy i wspólnie robią fajną rzecz jedną, drugą, a potem jeszcze będzie trzecia” - powiedziała na wstępie pani starościna. Następnie przybyłym na konferencję przedstawicielom mediów, przedstawiony został pokrótce program planowanych imprez.

Odbędzie się pierwszy przejazd zabytkowego silnikowego pociągu z lat 60 z Republiki Czeskiej do Polski w dniu 21.05.2022, a od czerwca będzie on już stale woził cyklicznie turystów na trasie Ostrawa-Cieszyn-Ostrawa. W tym pierwszym dniu przejazdowi będzie towarzyszyła międzynarodowa impreza “Gastrofestiwal” w ramach którego zaprezentowane zostaną stare samochody i motocykle.

I Międzynarodowy Rajd Zabytkowych Pojazdów szlakiem Zamków nad Piotrówka, który odbywać się będzie na trasie Browar Zamkowy Cieszyn - Motocross Petrovice. Trasę tak zaplanowano, żeby pokazać malownicze drogi Śląska Cieszyńskiego po obu stronach granicy. W rajdzie będą uczestniczyły zabytkowe pojazdy zrzeszone w Automobilklubie Cieszyńskim i w Klubie Weteranów z Rychwaldu. W ramach tego rajdu przewidziany jest także Konkurs Elegancji, który zaplanowany jest na dziedzińcu zameczku w Petrovicach. Zakończenie i finał rajdu odbędzie się natomiast na polach motocrossowych w Petrovicach podczas trwającego Gastrofestiwalu.

Wszystkie imprezy są bezpłatne, ale pyszności kuchni czeskiej i polskiej można będzie nabywać w obydwu walutach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama