, niedziela 4 grudnia 2022
Jan Błachowicz wraca do UFC - Czy odzyska pas?
Jan Błachowicz po utracie pasa wagi półciężkiej UFC ponownie zawalczy na gali 14 maja. Rywalem Polaka będzie urodzony w Austrii, Aleksandar Rakić. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jan Błachowicz wraca do UFC - Czy odzyska pas?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jan Błachowicz po utracie pasa wagi półciężkiej UFC ponownie zawalczy na gali 14 maja. Rywalem Polaka będzie urodzony w Austrii, Aleksandar Rakić. Starcie to może wyłonić pretendenta do walki mistrzowskiej. Czy Błachowicz ponownie zawalczy o pas? Czy będzie to rewanż z Brazylijczkiem? Tego dowiemy się już niebawem.

Przełożona walka - problemy w przygotowaniach Błachowicza

Walka początkowo została zaplanowana na 26 marca, niestety kontuzja Błachowicza zastopowała przygotowania, kiedy to podczas treningu Polak doznał urazu kręgosłupa. Późniejsze badania wykazały, że jest to kilka przepuklin oraz problemy z uciskającym nerwem.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o kolejnej przeszkodzie na drodze Błachowicza, ponieważ ukradziono mu samochód, którym miał się udać na przygotowania do walki. Jak wiemy, Polak ostatnie tygodnie obozu przygotowawczego spędza w górach, gdzie trenuje wytrzymałość oraz szlifuje swoją formę na ostatniej prostej.

Po zmianie terminu zmieniły się też reguły walki, ponieważ będzie to Main Event Fight Night UFC, zakontraktowany został on na pięć rund. 

Jan Błachowicz zdaje sobie sprawę, że może to być jedna z najcięższych walk, które stoczył, ale jednocześnie jest pewny swojej wygranej i tego, że to jego ręka powędruje w górę podczas werdyktu sędziego. Cel dla Błachowicza jest tylko jeden i jest to walka o pas !
Jeżeli wszystko w 2022 roku ułoży się po myśli Polaka, to jeszcze do końca tego roku powinniśmy zobaczyć walkę o odzyskanie pasa UFC. 

Aleksandar Rakić - rywal Błachowicza, trójka rankingu wagi półciężkiej

Rywal Polaka zaczynał swoją przygodę z MMA od przegranej w debiucie z Christianem Radke. Następnie był już niepokonany i wygrał siedem walk z rzędu. Pierwszą walkę w UFC stoczył w 2017 roku - na dwóch galach Fight Night w Europie wygrywał jednogłośnie z dużą przewagą nad przeciwnikiem.

Po dobrych występach na starym kontynencie przyszedł czas na podróż do USA. Za oceanem Rakić pokonał Devina Clarka a następnie zawalczył ze znanym zawodnikiem MMA na gali w Sztokholmie - Jimim Manuwą. Po tej wygranej przyszły jednak gorsze momenty, ponieważ przegrał walkę na punkty z Volkanem Oezdemirem i to znacznie spowolniło rozwój Austriaka.Rakić do tej pory nie spotkał się w oktagonie z rywalem klasy Błachowicza i ciężko jest przewidzieć, jak zachowa się podczas walki z Polakiem. Główne atuty Aleksandara to szybkość i szeroki arsenał ciosów a jego bilans w MMA 14-2 daje mu powody do myślenia o zwycięstwie. Czy jednak walka o taką stawkę nie sparaliżuje Austriaka ? Na ten moment to Polak jest faworytem ekspertów i kursy bukmacherskie wskazują na jego wygraną.

UFC 275 Teixeira - Procházka

Jak wiemy obecnie Glover Teixeira przygotowuje się do Main Eventu na UFC 275 kiedy to zawalczy w obronie pasa mistrzowskiego z Czechem, Jirim Prochazka. Procházka w swojej karierze w UFC potrzebował jedynie dwóch walk, aby otrzymać możliwość zostania mistrzem wagi półciężkiej. Brutalne nokauty przeciwko Volkanowi Oezdemirowi i Dominickowi Reyesowi zapewniły Czechowi wysoką pozycję w hierarchi federacji. Ostatnią porażkę “Denisa” poniósł aż siedem lat temu, przegrywając przez nokaut z Muhammedem Lawalem w trakcie gali Rizin. Najmocniejszą stroną Prochazki jest siła ciosu, z 28 wygranych walk aż 25 kończyło się nokautem na rywalu. Czy oznacza to, że pas wagi półciężkiej zmieni właściciela ponownie? 

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama