, czwartek 18 kwietnia 2024
Cieszyn: Morcheeba i VOO VOO na Yass Festival
W Cieszynie wystąpi także Skye & Ross, znani jako duet Morcheeba, a więc jeden z najważniejszych zespołów trip-hopowych wszech czasów. fot: Thesupermat/Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Cieszyn: Morcheeba i VOO VOO na Yass Festival

REDAKCJA
Yass Festival powoli domyka listę artystów, którzy we w drugi weekend września wystąpią na terenie Browaru Zamkowego Cieszyn. Dotychczas potwierdzone zostały głównie polskie gwiazdy muzyki alternatywnej, elektronicznej i hip-hopowej. W przedostatniej odsłonie programu organizatorzy zdradzili, iż w Cieszynie wystąpi także Skye & Ross, znani jako duet Morcheeba, a więc jeden z najważniejszych zespołów trip-hopowych wszech czasów oraz jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który w swojej muzyce łączy rock z jazzem i folkiem, a więc zespół Voo Voo!

Morcheeba

Z etykietką zespołu trip-hopowego funkcjonują od ćwierćwiecza, ale Morcheeba to zespół bardziej eklektyczny, w jego twórczości można znaleźć elementy hip hopu, downtempo, bluesa, muzyki chilloutowej czy jazzu. Tym, co wyróżnia Morcheebę od początku, są sensualne, eleganckie dźwięki zmiksowane z pozytywną, melodyjną nutą dzięki zakorzenieniu w funku. Globalny zasięg Morcheeba zabiera ich do każdego zakątka świata, a charakterystyczne, chłodne elektroniczne/organiczne brzmienie to bez wątpienia dar, którym dzielą się z ludzkością. Na scenie Yass! Morcheeba zaprezentuje materiał z płyty "Blackest Blue", jak również swoje największe hity takie jak “Trigger Hippie”, “Rome Wasn't Built In A Day”, “The Sea”, czy “Otherwise”.

VOO VOO

Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami tworzą historię polskiej muzyki. Na koncercie usłyszymy najważniejsze, specjalnie wybrane utwory z całej muzycznej kariery zespołu Voo Voo. W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi współpracować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. Ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić wszyscy, bez wyjątku.

Tegoroczna edycja Yass Festivalu odbędzie się w dniach 9-10 września na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie. Już dziś można zakupić jednodniowe lub dwudniowe bilety. Ich sprzedaż odbywa się poprzez stronę internetową www.yass.pl

Portal GazetaCodzienna.pl objął festiwal swoim patronatem medialnym

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama