, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Kolejna edycja nagród Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury
Wnioski o nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury przyjmowane są do 15 października br.  fot: UMWS Tomasz ŻakDodaj do Facebook

Kolejna edycja nagród Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury

Do 15 października br., można składać wnioski o przyznanie nagród Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W każdej z kategorii mogą zostać przyznane po trzy nagrody w wysokości 10 tys. zł każda.

Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach. Pierwsza kategoria obejmuje nagrodę artystyczną za całokształt osiągnięć, druga przeznaczona jest dla młodych twórców, a dwie kolejne przyznane zostaną odpowiednio za szczególne osiągnięcia w zakresie upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków.

Nagrody: artystyczna - za całokształt osiągnięć, dla młodych twórców oraz za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury honorowane są osoby indywidualne. Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków mogą otrzymać osoby fizyczne lub prawne (z wyłączeniem muzeów) działające na terenie województwa śląskiego za całokształt działalności lub za realizację wartościowych projektów konserwatorskich albo archeologicznych w kategorii inwestor (zarządca obiektów zabytkowych za szczególną dbałość o obiekty zabytkowe oraz wykonawca za szczególne osiągnięcia konserwatorskie.

Nagrody dla osób prawnych mają charakter honorowy, a osobom fizycznym mogą zostać przyznane wyróżnienia po 10 tys. zł każde. Wnioski o nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury przyjmowane są do 15 października br. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe działające na rzecz kultury, uczelnie wyższe, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wnioski o przyznanie wszystkich wymienionych powyżej nagród można składać drogą pocztową, osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, a także drogą elektroniczną przez stronę www.sekap.pl

Szczegółowe informacje (ogłoszenie, regulaminy oraz wzory wniosków) znajdują się TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama