, środa 7 czerwca 2023
Rusza kolejna edycja cieszyńskiego budżetu obywatelskiego
Jednym z projektów dofinansowanych i zrealizowanych w ramach ubiegłorocznej edycji cieszyńskiego budżetu obywatelskiego, był projekt "Uliczne granie na co dzień", zakładający zakup przenośnego boiska do Piłki Nożnej Ulicznej. fot: www.cieszyn.budzet-obywatelski.orgDodaj do Facebook

Rusza kolejna edycja cieszyńskiego budżetu obywatelskiego

UM
Od 28 września do 14 października będzie można składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego na rok 2020. Do piątku 27 września można jeszcze skorzystać z konsultacji projektów z zespołem ds. budżetu obywatelskiego.

W wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych w regulaminie aktualnej edycji budżetu obywatelskiego wprowadzono zmiany. Szczegółowo pisaliśmy o tym w artykule Cieszyn: Budżet obywatelski 2020 ze zmianami!. Obejmują one przede wszystkim zwiększenie kwoty na projekty przeznaczone do realizacji oraz środki, które wydane zostaną na promocję budżetu obywatelskiego oraz realizowanych projektów, w tym także na przeprowadzenie samego głosowania. W sumie w budżecie miasta zabezpieczona została kwota 500 tys. zł, w tym 25 tys. zł na w/w promocję. Szacunkowy koszt realizacji jednego projektu nie powinien przekraczać kwoty 200 tys. zł.

Składanie propozycji do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego odbywać się będzie w dniach od 28 września do 14 października br. Zgłoszenia może dokonać każdy mieszkaniec Cieszyna, a proponowane inicjatywy mogą obejmować projekty inwestycyjne, remontowe, edukacyjne, integracyjne o charakterze lokalnym i ogólnomiejskim, jak np. budowa chodnika, placu zabaw czy budowa ścieżki rowerowej, małej architektury, urządzenia miejsca rekreacyjnego lub projekty integrujące społeczność lokalną (np. warsztaty, wydarzenia) itp.

Formularz zgłoszenia projektu można pobrać na stronie internetowej www.cieszyn.budzet-obywatelski.org oraz w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Wypełniony formularz w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w kancelarii Urzędu Miejskiego w Cieszynie, w godzinach pracy Urzędu lub przesłać pocztą z dopiskiem „Budżet obywatelski” (decyduje data wpłynięcia). W przypadku składania formularza elektronicznie, karty poparcia (popisane przez co najmniej 20) muszą zostać dostarczone osobiście do Urzędu Miejskiego w Cieszynie lub elektronicznie w formie skanów na adres e-mail wskazany w zarządzeniu Burmistrza Miasta, najpóźniej w pierwszym dniu roboczym po upływie terminu zgłaszania projektów.

Złożone wnioski zostaną poddane ocenie przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz jednostki organizacyjne Gminy Cieszyn, w terminie od 15 października do 15 listopada br. Ostateczna weryfikacja projektów pod względem formalno-prawnym oraz możliwości realizacji i zabezpieczenia w budżecie miasta ewentualnych kosztów, które pokryją generowane przez projekt koszty w przyszłości odbędzie się w terminie do 18 do 25 listopada br.

Ogłoszenie listy projektów przewidzianych do głosowania nastąpi do 6 grudnia br. Samo głosowanie mieszkańców Cieszyna na zakwalifikowane projekty odbędzie się od 10 stycznia do 10 lutego 2020 roku. Ogłoszenie listy projektów wybranych do realizacji powinno nastąpić najpóźniej 28 lutego 2020 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama