, piątek 1 lipca 2022
Jubileuszowa Sesja Rady Powiatu
, Stanisław Kubicius jako jedyny radny uczestniczył we wszystkich dotychczasowych sesjach, których od początku powstania powiatu odbyło się 250.  fot: FJDDodaj do Facebook

Jubileuszowa Sesja Rady Powiatu

Fryderyk Dral
Jubileuszowa Sesja Rady Powiatu

Przedstawiciele Cieszyńskiego Wielosekcyjnego Klubu Sportowego, wraz z Zarządem Powiatu wystąpili do Ministra Sportu i turystyki o przyznanie srebrnej odznaki Mieczysławowi Prawdzikowi i brązowej Tadeuszowi Machejowi.


Jubileuszowa Sesja Rady Powiatu

Podczas obrad radni zostali także poinformowani o niezwykłym jubileuszu, obecnego przewodniczącego Rady Powiatu, Stanisława Kubiciusa.


Jubileuszowa Sesja Rady Powiatu

Panu Stanisławowi Kubicjusowi wreczono pamiątkową tabliczkę.

W dniu 24 września w Starostwie Powiatowym odbyła się XI Sesja Rady Powiatu, która była jednocześnie jubileuszową 250 sesją od powstania powiatu.

Podczas uroczystej sesji zasłużonym działaczom sportu cieszyńskiego wręczono odznaki “Za zasługi dla sportu”. Przedstawiciele Cieszyńskiego Wielosekcyjnego Klubu Sportowego, wraz z Zarządem Powiatu wystąpili do Ministra Sportu i turystyki o przyznanie srebrnej odznaki Mieczysławowi Prawdzikowi i brązowej Tadeuszowi Machejowi. Wręczenia odznak w imieniu ministra dokonał I z-ca wojewody śląskiego Jan Chrząszcz.

Mieczysław Prawdzik- działał społecznie już od 1963r. – najpierw w Związku Harcerstwa Polskiego prowadząc różne zawody sportowo rekreacyjne, a następnie od 1970r. w TKKiF. Uprawiał także przez 7 lat lekkoatletykę i przez 8 lat piłkę nożną. Zdobył uprawnienia sędziego LA i pływania oraz gier rekreacyjnych. Przepracował tysiące godzin częściowo nieodpłatnie na koloniach i obozach dziecięcych. Wychował wielu mistrzów Śląska i Polski, a także co należy szczególnie podkreślić brązową i srebrną medalistkę Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kingę Iwańską.

Tadeusz Machej - działacz społeczny od 1959r. w Towarzystwie Sportowym Piast w którym z jego inicjatywy powstało Trzysekcyjne Ognisko Krzewienia Kultury Fizycznej “Klepa”. Był pomysłodawcą i organizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych. W latach 1973-80 był czynnym szachistą, a od 1978 - 90 poświęcił się grze w brydża sportowego, w którym w 1987r. został v-ce mistrzem woj. bielskiego. Przez szereg lat pełnił funkcję sekretarza w Cieszyńskim Klubie Hokejowym, a następnie wiceprezesa. Obecnie prowadzi zajęcia z nauki pływania i doskonalenia technik pływackich dla dzieci w Wielosekcyjnym Klubie Sportowym w którym 2 kadencje był wiceprezesem.

Podczas obrad radni zostali także poinformowani o niezwykłym jubileuszu, obecnego przewodniczącego Rady Powiatu, Stanisława Kubiciusa. Jako jedyny radny uczestniczył we wszystkich dotychczasowych sesjach, których od początku powstania powiatu odbyło się 250. W tym czasie pan Stanisław w pierwszej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady, w drugiej i trzeciej - członka zarządu powiatu, a czwartej i szóstej przewodniczącego rady. Panu Stanisławowi wręczono także tort na którym umieszczono insygnia powiatu cieszyńskiego oraz bukiet kwiatów i pamiątkowa tabliczkę. Gratulacje składali wszyscy radni, a także obecni na sesji posłowie: Małgorzata Pępek i Jerzy Jachnik.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama