, piątek 12 sierpnia 2022
Marszałkowski Budżet Obywatelski: Pociąg do kultury po ocenie formalnej
26 lipca zakończył się nabór wniosków w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli 140 propozycji zadań, które ich zdaniem powinny być zrealizowane w 2020 roku, na łączną kwotę prawie 45 mln. fot: UMWSDodaj do Facebook

Marszałkowski Budżet Obywatelski: Pociąg do kultury po ocenie formalnej

MM/mat.pras.
Zakończył się nabór wniosków w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy województwa śląskiego złożyli 140 propozycji zadań, na łączną kwotę prawie 45 mln zł. Weryfikację formalną przeszły 134 wnioski, w tym cieszyński projekt "Pociąg do kultury".

- Pociąg do kultury właśnie minął pierwszą stację! Wniosek przeszedł weryfikację formalną - poinformował Michał Nowak, autor projektu na stronie poświęconej jego promocji. Wraz z cieszyńskim projektem, który zakłada tańsze o 50% przejazdy na wydarzenia kulturalne organizowane na terenie województwa śląskiego, do kolejnego etapu I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowało się jeszcze 133 inne wnioski. Pełen wykaz zadań zgłoszonych w I edycji MBO, które spełniły wymogi formalne znajduje się tutaj.

Zadania, który pozytywnie przeszły weryfikację formalną trafią teraz do wydziałów merytorycznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które będą sprawdzały wykonalność zgłoszonych zadań. Sprawdzą m.in. czy propozycje mieszczą się w zakresie zadań o charakterze wojewódzkim, czy są zgodne z kompetencjami samorządu województwa, a także czy są wykonalne w roku budżetowym i zgodnie z proponowanym kosztorysem. Wyniki weryfikacji prawno-technicznej powinny być znane do 8 października. Głosowanie na projekty odbywać się będzie pomiędzy 12 a 30 listopada br. Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy do końca roku. W sumie, w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama