, czwartek 20 czerwca 2024
Irena French nową dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Irena French ma 49 lat, jest historykiem sztuki oraz zaangażowaną w liczne projekty działaczką społeczną.  fot: fb/msc.muzeumslaskacieszynskiegoDodaj do Facebook

Irena French nową dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego

REDAKCJA
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a także w związku z ogłoszonym naborem ofert już wkrótce nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Po odejściu na emeryturę Mariana Dembinioka, stery jednego z najstarszych muzeów publicznych w Europie Środkowej oraz najstarszego muzeum publicznego w Polsce przejmie Irena French.

Dotychczasowa kierownik działu fotografii Muzeum Śląska Cieszyńskiego pełnić będzie obowiązki dyrektora Muzeum Śląska Cieszyńskiego do czasu uzyskania pozytywnej opinii Zarządu Powiatu.. Uzyskanie jej gwarantuje powołanie Ireny French na stanowisko dyrektora muzeum założonego w 1802 roku przez ks. Leopolda Jana Szersznika. Informacje na ten temat potwierdziła Sylwia Pieczonka - rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Irena French ma 49 lat, jest historykiem sztuki oraz zaangażowaną w liczne projekty działaczką społeczną.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama