, środa 1 luty 2023
Hakerski atak na  Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Jeśli ktoś w tym tygodniu próbował zajrzeć na stronę Muzeum Śląska Cieszyńskiego, to spotkał się z przykrą odmową. Zabezpieczenia nie wystarczyły i system został zablokowany przez hakerów.  fot: Wikipedia.plDodaj do Facebook

Hakerski atak na Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Redakcja
Jeśli ktoś w tym tygodniu próbował zajrzeć na stronę Muzeum Śląska Cieszyńskiego, to spotkał się z przykrą odmową. Zabezpieczenia nie wystarczyły i system został zablokowany przez hakerów.

Takie ataki hakerów nie są nowością, jednak ta sytuacja obnażyła luki i mocno dziurawy system. Według informacji, które przekazała rzeczniczka Starostwa Powiatowego, Sylwia Pieczonka wynika, że wszystkie dane udało się odzyskać, nie wiadomo jednak kiedy strona na nowo będzie dostępna.

Jest to lekcja na przyszłość nie tylko dla dyrekcji muzeum, ale również innych placówek. Środki na ochronę systemu powinny być większe, a naiwna ufność, że to co jest wystarczy, pokazała jak bardzo się mylimy. Internet oprócz całego wachlarza dobrodziejstw i wiedzy niesie również sporo zagrożeń.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama