, sobota 20 sierpnia 2022
Dwa Spojrzena / Dva Pohledy w Galerii 12
Wystawa została zainaugurowana w Cieszyńskim Ośrodku Kultury COK Dom Narodowy, w środę 4 grudnia. fot: FJDDodaj do Facebook

Dwa Spojrzena / Dva Pohledy w Galerii 12

FJD
Dwa Spojrzena / Dva Pohledy w Galerii 12

Wernisaż "przyozdobiło” swoim występem trio orkiestrowe w składzie Wałach / Golec / Żupański. fot. FJD

"Dwa spojrzenia / dva pohledy “ taką nazwę ma wystawa malarstwa dwóch osób kochających folklor, która w środę, 4 grudnia została zainaugurowana w Cieszyńskim Ośrodku Kultury COK Dom Narodowy.

Agnieszka Pawlitko, studentka ASP w Krakowie zafascynowana folklorem-stara się otaczającą rzeczywistość przetworzyć ekspresyjnie na płótnach, które wczoraj ozdobiły ściany pomieszczeń wystawowych w COK-u. Z kolei jej “adwersarz” Paweł Wałach absolwent Konserwatorium w Ostrawie maluje impresyjnie od wielu lat przyrodę, krajobrazy i scenki rodzajowe Beskidu Śląskiego. Oboje fascynują się strojami ludowymi, haftami i zwyczajami ludowymi, które uwieczniają na swoich obrazach malowanych farbami akrylowymi i olejnymi.

Gościem specjalnym tego wernisażu był prof. Daniel Kadłubiec, który w krótkim bardzo ekspresyjnym wystąpieniu powiedział między innymi: Obydwaj nasi artyści nie różnią się tematami, ale kompozycją i techniką, a także odmiennym malowaniem naszego świata, co pociąga za sobą pewne konsekwencje artystyczno formalne, ale to wzbogaca, to wszystko gdzie my tutaj żyjemy czyli na Ziemi Cieszyńskiej. Ja się ogromnie cieszę, że mamy do czynienia z dwoma indywidualnościami. Paweł wspaniale doświadczony i przebijający się przez lata doszedł już do takiego klarownego rękopisu, że gdzie ja jestem to wiem, że to malował Paweł. Agnieszka jest w drodze do indywidualności, ale już ją ma zarysowaną i jest ona dla mnie szalenie ciekawą.

Wernisaż "przyozdobiło” swoim występem trio orkiestrowe w składzie Wałach / Golec / Żupański.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama