, sobota 13 lipca 2024
Cieszyn: Spotkanie z Filipem Springerem
Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie w najbliższą niedzielę, 12 grudnia o godz. 16:00. fot: facebook.com/FilipSpringerAutorDodaj do Facebook

Cieszyn: Spotkanie z Filipem Springerem

REDAKCJA
W najbliższą niedzielę, 12 grudnia w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem, pisarzem i fotografem, autorem wielu cykli reporterskich oraz książek. Pretekstem do rozmowy, którą poprowadzi Ilona Majewska będzie działalność Filipa Springera w Szkole Ekopoetyki oraz cykl reportaży „Wyprawa po nadzieję”, ukazujących się w magazynie „Pismo” w 2020 roku.

Filip Springer ukończył jest reporterem i fotografem, który swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Od lat publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy. W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012). Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Kluczowym pytaniem, na które spróbują odpowiedzieć organizatorzy spotkania, będzie pytanie o to jaką rolę pełni literatura w dobie postępującej katastrofy ekologicznej - czytamy w zaproszeniu do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie w najbliższą niedzielę, 12 grudnia o godz. 16:00.

W spotkaniu z Filipem Springerem może wziąć udział ograniczona liczba osób, stąd obowiązują zapisy, których należy dokonać poprzez formularza dostępny TUTAJ. Wydarzenie będzie również transmitowane na profilu społecznościowym Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama