, sobota 25 maja 2024
Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury za 2021 rok
We wtorek, 30 listopada w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i statuetek wyróżnionym osobom za 2021 rok. fot: FJDDodaj do Facebook

Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury za 2021 rok

FJD
Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury za 2021 rok


Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury za 2021 rok


Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury za 2021 rok

Nagroda im. Leopolda Jana Szersznika przyznawana jest za co roku, za znaczące osiągnięcia w dziedzinie kultury przez Powiat Cieszyński od 2002 roku. Obejmuje ona trzy kategorie: twórczość artystyczną, upowszechnianie kultury i ochronę kultury. We wtorek, 30 listopada w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i statuetek wyróżnionym osobom.

Nagroda może być przyznawana osobom fizycznym lub osobom prawnym i innym podmiotom, których działalność w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony miała znaczenie dla kultury na terenie powiatu cieszyńskiego, na podstawie całokształtu ich działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu. Laureaci wyłaniani są w trzyetapowym konkursie, który trwa od 1 stycznia do czerwca. Pierwszy etap to zgłaszanie i przyjmowanie wniosków przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego nominacji do nagrody. Etap drugi stanowi zaproponowanie laureatów w trzech kategoriach przez komisję. W ostatnim etapie trzech lub więcej laureatów zatwierdzanych jest przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego.

We wtorek, 30 listopada w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i statuetek wyróżnionym osobom za 2021 rok. Laureatami 2021 roku zostali:

- Jerzy Pustelnik - w kategorii twórczości artystycznej
- Stowarzyszenie Panorama Sztuki Chrześcijańskiej “Musica Sacra” - w kategorii upowszechniania kultury
- Irena Klimczak - w kategorii ochrony kultury

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama