, czwartek 20 czerwca 2024
Biblioteka Miejska w Cieszynie wśród liderów w rankingu Rzeczpospolitej
Celem rankingu jest nagrodzenie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. fot: fb/Biblioteka Miejska w CieszynieDodaj do Facebook

Biblioteka Miejska w Cieszynie wśród liderów w rankingu Rzeczpospolitej

REDAKCJA
Biblioteka Miejska w Cieszynie znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych bibliotek publicznych, zajmując wysoką 6. pozycję oraz drugie miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki.

Celem rankingu jest nagrodzenie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

3 grudnia 2021 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 11. Gala Rankingu Bibliotek. Na uroczystości pojawili się bibliotekarze, dyrektorzy bibliotek, samorządowcy, przedstawicielce Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu znamienitych gości. Gala Rankingu Bibliotek to wydarzenie doceniające biblioteki, działające w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców, które mają na swym koncie wybitne osiągnięcia. Nagrodę dla cieszyńskiej biblioteki odebrali Izabela Kula, dyrektorka Biblioteki Miejskiej i Krzysztof Kasztura, I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

Ocenie w rankingu podlegały m.in. wielkość księgozbioru biblioteki, zakup nowości wydawniczych, godziny otwarcia biblioteki dla czytelników, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, dostęp do nowych mediów, ale w tym roku przede wszystkim to, jak biblioteki radziły sobie w trudnym okresie pandemii i obowiązujących w związku z nią obostrzeń.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama