, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Cieszyn: Muzeum Drukarstwa zaprasza w ferie!
W okresie zimowych ferii Muzeum Drukarstwa czynne będzie w soboty i niedziele od godz. 10:00 do godz. 16:00. W pozostałe dni tygodnia (poniedziałek-piątek) zwiedzanie możliwe będzie w godzinach od 11:00 do 14:00.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Muzeum Drukarstwa zaprasza w ferie!

REDAKCJA
Po grudniowym "rozruchu" w Muzeum Drukarstwa pojawia się kolejna okazja, by odwiedzić wyremontowane muzeum. Pojawił się bowiem plan działania na najbliższy miesiąc, który zbiega się z terminem szkolnych ferii zimowych. - Jeśli ciekawi Was wpływ drukarstwa na nasze dzieje, pasjonuje „czarna sztuka” i chcecie kreatywnie, ciekawie oraz odkrywczo spędzić czas - Miasto Cieszyn wraz ze Stowarzyszeniem Muzeum Drukarstwa zapraszają na “Ferie z Muzeum Drukarstwa” - zachęca muzeum i zaprasza do bezpłatnego zwiedzania i poznawania historii drukarstwa.

W okresie zimowych ferii Muzeum Drukarstwa czynne będzie w soboty i niedziele od godz. 10:00 do godz. 16:00. W pozostałe dni tygodnia (poniedziałek-piątek) zwiedzanie możliwe będzie w godzinach od 11:00 do 14:00.

- Oferta skierowana jest zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Zwiedzanie, które odbywa się z przewodnikiem, rozpoczyna się o pełnych godzinach. Przewodnik opowie o druku archaicznym sposobem - od podstaw, czyli od ręcznego składania czcionek poczynając, a na wydruku kończąc - zachęcają przedstawiciele muzeum.

Dla osób chcących zwiedzić muzeum w większej grupie istnieje możliwość dokonania wcześniejszej rezerwacji. Grupa z rezerwacją ma pierwszeństwo przed turystami chcącymi zwiedzać Muzeum bez rezerwacji, a maksymalna liczebność grupy może wynosić 15 osób. Grupy takie mogą skorzystać także ze zwiedzania poza godzinami wskazanymi w harmonogramie. Dodatkowe godziny wymagają jednak wcześniejszego uzgodnienie terminu np. poprzez kontakt mailowy: muzeum.drukarstwa.cieszyn@gmail.com.

Muzeum Drukarstwa przygotowało także internetowy arkusz rezerwacji gdzie można wpisać grupę chętną do zwiedzania. Jest on dostępny tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama