, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyn: Muzeum Drukarstwa otwiera się po remoncie
W pierwszym miesiącu działania zwiedzanie będzie bezpłatne.  fot: http://muzeumdrukarstwa.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Muzeum Drukarstwa otwiera się po remoncie

REDAKCJA
Cieszyn: Muzeum Drukarstwa otwiera się po remoncie

1 grudnia nastąpi długo oczekiwany moment dla sympatyków i wiernych fanów Muzeum Drukarstwa, które po dwuletnim remoncie zakończonym w sierpniu ubiegłego roku, nie doczekało się jeszcze otwarcia. Zmieni się to wraz z początkiem grudnia, kiedy to do odnowionego muzeum zaproszą wspólnie miasto Cieszyn oraz Stowarzyszenie Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.

Przypomnijmy, iż dłuższy od przewidywanego termin od zakończenia remontu, do jego ponownego otwarcia spowodowany był problemami związanymi z wyborem podmiotu, który byłby zainteresowany prowadzeniem cieszyńskiego Muzeum Drukarstwa. Więcej na ten temat pisaliśmy w marcu br., w artykule Cieszyn: Muzeum Drukarstwa nadal zamknięte. Nie ma chętnych do obsługi placówki. Ponad pół roku później sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał. Odnowione muzeum prowadzone będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Muzeum Drukarstwa w Cieszynie oraz Zamek Cieszyn.

Chętni do zwiedzenia powstałego w 1996 roku muzeum, którego celem było i nadal jest zachowanie dóbr kulturowych i materialnych cieszyńskiego drukarstwa, stanowiąc ukłon i upamiętnienie bogatych tradycji drukarskich na Śląsku Cieszyńskim, mogą już planować wizyty w odnowionym obiekcie. Rozruch maszyn w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaplanowany został na 1 grudnia. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywać się będzie 6 dni w tygodniu. We wtorki, środy, czwartki i piątki zwiedzanie możliwe będzie o godz. 15:00, 16:00 i 17:00, zaś w weekendy o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i 16:00.

W pierwszym miesiącu działania zwiedzanie będzie bezpłatne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama