, czwartek 25 lipca 2024
Andrzej Piaseczny, Dżem, Helena Vondráčková i Kabaret Młodych Panów podczas XXIII Święta Trzech Braci
Postaramy się, aby na płycie Rynku nie było tylko i wyłącznie stoisk grillowych, choć i na takie atrakcje mieszkańcy liczą - przyznaje Gasz-Płońska. fot: Paulina OgłódekDodaj do Facebook

Andrzej Piaseczny, Dżem, Helena Vondráčková i Kabaret Młodych Panów podczas XXIII Święta Trzech Braci

AGNIESZKA KACZMARCZYK, SM
- Postaramy się, aby na płycie Rynku nie było tylko i wyłącznie stoisk grillowych, ale i na takie atrakcje mieszkańcy liczą - zapowiada Cecylia Gasz-Płońska i zdradza szczegóły dotyczące organizacji tegorocznej edycji Święta Trzech Braci.

Co podczas tradycyjnego święta Trzech Braci czeka mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w tym roku? Oprócz koncertów m.in. Andrzeja Piasecznego, zespołu Dżem, Marcina Kindli oraz Heleny Vondráčkovej, organizatorzy zapowiadają wiele spotkań, warsztatów, wystaw oraz występów scenicznych z Kabaretem Młodych Panów na czele. - Program został zaproponowany w oparciu o ubiegłoroczny sondaż. Staraliśmy się zaprosić do Cieszyna różnorodne zespoły, tak aby zaspokoić gusta wielu osób - wyjaśnia Cecylia Gasz-Płońska, dyrektorka COK Dom Narodowy, przyznając jednocześnie, iż tegoroczna edycja ŚTB jest pierwszym krokiem do zmiany wizerunku tej imprezy.

- Staram się aby tak było, nie tylko z ŚTB ale i innymi imprezami - chociażby rozszerzenie targów staroci o twórców i rzemieślników cieszyńskich i zaproponowanie im wystawiania się w okresie letnim na płycie Rynku. Nie zapominajmy, że ŚTB jest świętem dla wszystkich mieszkańców Cieszyna i okolic i na prawdę trudno zadowolić wszystkich. Mam nadzieję że różnorodność imprez towarzyszących zaspokoi przynajmniej znaczną większość. Postaramy się, aby na płycie Rynku nie było tylko i wyłącznie stoisk grillowych, choć i na takie atrakcje mieszkańcy liczą - przyznaje Gasz-Płońska, która wyjaśnia iż Cieszyn ma wiele pięknych miejsc do imprez typowo piknikowych. - Mam tu na myśli okolice alei Łyska, campingu - być może trzeba pomyśleć, aby w przyszłości zaproponować te miejsca na biesiadowanie przy grillu i muzyce np. folkowej, a na moście Przyjaźni i Rynku zachować elementy tradycyjne, ale zaproponować jakieś inne atrakcje. Najlepiej takie, które nie będą uciążliwe dla mieszkańców ścisłego centrum. Ale to może za rok?

Oprócz występu gwiazd tegoroczny program obfituje w wiele atrakcji m.in. grę miejską "Odkryj Cieszyn z rodziną”. - Dopinamy szczegóły, szukamy fundatorów ciekawych nagród dla całych rodzin. O szczegółach poinformujemy pod koniec maja. Jest to nasz odzew na to, aby rodziny wspólnie spędzały czas, wykonując zadania czy rozwiązując szarady - zachęca dyrektorka. Niedziela ma być z kolei "bardzo cieszyńska". Wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, Zespół Tańca Żydowskiego "Klezmer", Orkiestra Dęta "Cieszynianka" oraz Soband. - Mamy się czym chwalić i powinniśmy to robić - argumentuje Gasz-Płońska.

Tegoroczna 23. edycja Święta Trzech Braci Odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w dniach 14-16 czerwca. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.domnarodowy.pl.

Komentarze: (24)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ej no ej no, przecież galeria jest: http://www.galeriaszara.pl/

Przecież to nie jest świeto ambitnej muzyki / kultury tylko opijanie spotkania trzech braci dużą ilością piwa, aby i browar zarobił i firmy wynajmujące huśtawki. Co roku jest repertuar albo dla old boy`ów - , albo generalnie dla obywateli więc nie ma zdziwienia.

Nie ma Szarej, nie ma Targowej, jest za to wygasła gwiazda i browarki na rynku, niech plebs się pobawi.

program programem...kompetencje pani dyrektor ma raczej nie do zarządzania kulturą i to w tak specyficznym miejscu...przecież już raz wyleciała z pracy za nieumiejętne zarządzanie finansami publicznymi! mogła nam pokazać, czym różni się od podobno kiepskiego i nic nie robiącego byłego dyrektora, no to nam pokazała, co potrafi...najpierw dyscyplinarka dla jedynego artysty, który wnosił sztukę do domu kultury, teraz zrobi ciucholand w kawiarni, ponieważ wywaliła Zapałę, no i mamy teraz świetny program na ŚTB..tak to jest, jak się obsadza stanowiska ludźmi niekompetentnymi. Kto wie, czy były dyrektor nie stracił posady, bo akurat pani Gasz straciła swoją i trzeba było coś dla niej znaleźć? Wszystko w tych dziwnych czasach możliwe...

"CO TA PANI WIE O NAS CIESZYNIAKACH????" a więc: Cieszyniaki to zamamrane, zadudrane, wszystko wiedzące i na wszystkim się znające, niezadowolone ze wszystkiego społeczeństwo. Teraz ta Pani wie wszystko o Cieszyniakach, co jest konieczne do tego, aby tu żyć i pracować.

ŻAŁOSNY KOMENTARZ....JEST WYPOWIEDZIĄ KOMPLETNEGO IGNORANTA WOBEC DOBRA DLA NASZEGO MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW! ZAMILCZ, ZAMIAST OBRAŻAĆ NAS MIESZKAŃCÓW W TEN SPOSÓB.

masz tabulator naciśnięty, to ten klawisz na którym pisze "tab" i są strzałki, jedna w lewo, a druga w prawo:-), a swoją drogą, trafiłem w sedno.

wiele lat temu zaproponowałem byłemu Burmistrzowi Fickowi, żeby wykorzystać na ŚTB Plac Dominikański i zrobić tam plac zabaw, może połączony z edukacją, dla dzieci. Niestety, wtedy podobno przeszkadzało to pobliskiej "parafii" i Burmistrz Ficek nic nie zrobił (może się ich bał, nie wiem) może jednak teraz, ktoś odważy się, wykorzystać miejską własność w odpowiedni dla naszego młodego społeczeństwa sposób. Mam też nadzieję, że obecnie kościołom to nie będzie przeszkadzać, że w pobliża bawią się dzieci. Pewnie znajdą się firmy, które chcąc sobie zrobić reklamę, postawią jakieś kolejki, karuzele itp. Plac Dominikański ma bezpośrednie połączenie z rynkiem Cieszyńskim, więc będzie to bardzo praktyczne i dla rodziców (czy też opiekunów) i dla samych dzieci, które w tym ogromnym ściśniętym tłumie się po prostu gubią i nie mogą się dobrze czuć, a mają takie samo prawo do zabawy i korzystania w pełni, bez skrupułów z naszego święta. Dodatkowo dałbym zakaz picia alkoholu na Placu Dominikańskim w godzinach "od - do" (do ustalenia). Dla chcącego nic trudnego.

Straszny stolec ten program

Taki sam szajs jak ta dzisiejsza pseudo impreza na kajakach haha...

Niestety, organizator Mieszko Piast Cieszyn się nie popisał! Tak to jest jak za imprezę bierze się ktoś bez doświadczenia, lepiej niech kopią w piłkę, choć i to nie najlepiej im wychodzi.

Bardzo fajnie, ze wreszcie w Cieszynie się coś zmienia, dyrektor nie tu stela ma inne, bo szersze spojrzenie, na ten cieszyński grajdołek. Nareszcie zacznie się (taką mam nadzieję) Kultura przez właśnie wielkie +K+

A ten komentarz, to chyba od znawcy kultury przez duże K!!!! Szersze spojrzenie!!! Koń by się uśmiał! Nic się nie zmienia! Bo ta pani nie ma pojęcia o kulturze, co widać na załączonym obrazku..zrozumiałym jest również to, że z hukiem została odwołana z poprzedniego stanowiska! A jeśli dla Ciebie, to kultura przez duże K, to się wstydź człowieku do tego przyznawać! i nie pisz więcej takich bredni! na szczęście prześwietlą ten konkurs i wyjdzie szydło z wora...

Tak to obserwuję od dłuższego czasu i zastanawiam się, jak to możliwe, że ktoś tak znienawidzony przez lokalną kulturę, może jeszcze nią zarządzać i że się nie boi? Jak dopuszczono do procederu, w którym ktoś, kto ustawiał przetargi na poprzednim stanowisku, może bezkarnie i spokojnie być obdarzony zaufaniem włodarzy tego miasta i zarządzać naszym majątkiem i dobrem publicznym?To ewenement na skalę ogólnopolską. Jako redaktor i człowiek związany z kulturą czuję się w obowiązku nagłośnić to sprawę medialnie na skalę ogólnopolską. Chyba czas najwyższy opowiedzieć światu, co się wyprawia w tym pięknym mieście. Może choć w ten sposób pomogę Ci piękny Cieszynie.

Mamy się czym chwalić? a co ty kobito wiesz? my się wstydzić musimy, a nie chwalić! STB- pożal się Panie..Kobito! opuść to miasto, bo cie osobiście pomogę na taczce wywieźć z tego miasta! Ty widzisz Boże, co się dzieje w tym mieście i nie grzmisz...??? Zagrzmij, niech w końcu pospadają z krzeseł nieudacznicy!

na miejscu tej pani, albo bałbym się po ulicach chodzić, albo z twarzą zszedł ze sceny...

NO TO MASZ BURMISTRZU, COŚ CHCIAŁ! ZAFUNDOWAŁEŚ NAM Z NASZYCH PODATKÓW KOMPLETNEGO LAIKA, KTÓRY MIAŁ NAM KULTURY DOSTARCZAĆ...NIE MAJĄC POJĘCIA O CIESZYNIE!!! CO TA PANI WIE O NAS CIESZYNIAKACH???? BEZCZELNOŚĆ Z PANA STRONY, PANIE BURMISTRZU...TAK NIEKOMPETENTNYM LUDZIOM JESZCZE Z NASZYCH PODATKÓW MIESZKANIE FUNDOWAĆ....A CO ROBI PANI DYREKTOR? CHCEMY WIEDZIEĆ, CO ROBI WIĘCEJ I LEPIEJ, NIŻ PAN HARĘŻA??? JAKI JEST PROGRAM, DZIĘKI KTÓREMU WYGRAŁA KONKURS???TO JEST TEN PROGRAM?????????????????????????????CIESZYNIE OBUDŹ SIĘ I POWSTAŃ!!! TO SKANDAL, KTÓRY TRZEBA NAGŁOŚNIĆ! MÓWMY O TYM GŁOŚNO, ZAPRASZAJMY MEDIA! TAK BYĆ NIE MOŻE!

Zwróćcie uwagę na następujące fakty;
Pani dyrektor jest laureatką Betonowej Płyty, nagrody przyznawanej najgorszemu animatorowi kultury na Śląsku.
[KOMENTARZ ZMODYFIKOWANY PRZEZ MODERATORA]
Program ustala przyjaciel pani rzecznik burmistrza i zawsze zaprasza zespół Kindla, którego nikt nie zaprasza.
Ten pseudo fachowiec o nazwisku Łuszcz zasłynął już organizacją bardzo kosztownych imprez na kampingu "Olza". Tam też grał zespół Kindla.
Dyrektorka COK pożal się Boże już wspomina o wyprowadzeniu uciążliwego ŚTB właśnie na Kamping "Olza".
Cieszyńscy restauratorzy i co wy na to? Tam bowiem będzie zarabiał konkubent pani rzecznik burmistrza, Wy natomiast będziecie w czarnej d.pie.
Wieść gminna niesie, że dyrektorka COK ma koligacje rodzinne z dyrektorką Szpitala Śląskiego.
Czy ktoś może zdementować tą plotkę?

Bil, a słyszałeś, że ogórdkowiczów zaczęła już przeganiać!!!??? I , że w miejscu, gdzie była kawiarnia w Domu Narodowym, będzie sklep odzieżowy!!!???? Nie uważasz, ze zamiast kultury, przydałby się McDonald's w Domu Narodowym? Jedynego artystę- zakompleksiona Ruda wywaliła już z DN...Jeszcze trochę kultury zostało jej do zmarnowania...Ładnie zarządza nieruchomością, prawda? Ciekawe, czy ta pani ma chociaż elementarne pojęcie o jakiejkolwiek sztuce?

DŻEM ZAWSZE SPOKO

Dżem OK! Piasek -znajdą się chętni za darmochę ale Maciek pewnie by chciał zespół "WEEKEND"

Jak byś zgadł - Weekend, w którym grają 3 bracia ... najlepiej!!! A ty co w COKu pracujesz na PR?! :))

Vondráčková bedzie w Cz.Cieszynie

ale masakra... Gratuluję programu!

pierwszy program, który wzbudza zainteresowania i wiem, że nie będę, szkoda

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama