, sobota 13 lipca 2024
Muzyczny program tegorocznej 15. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy
Reguła, która zakłada, by do Cieszyna zapraszać gwiazdy niekoniecznie znanym szerszemu gronu odbiorców co roku sprawdza się idealnie. fot: Marek OgrodzkiDodaj do Facebook

Muzyczny program tegorocznej 15. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy

Niewątpliwą atrakcją długiego majowego weekendu jest Przegląd Filmowy Kino na Granicy. Poza prawdziwą filmową ucztą, jak co roku w ramach imprez towarzyszących organizowane są koncerty, które do muzycznego namiotu festiwalowego codziennie przyciągają gro osób chcących zakończyć filmowe dni w rytm nowych, ciekawych brzmień. Nie inaczej będzie w tym roku.

"1 miasto, 2 państwa, 3 kina, 4 kinematografie, 5 koncertów, 6 dni... ponad 100 filmów" - takie hasło zapowiada największy w Cieszynach, bo po obu stronach rzeki Olzy, Przegląd Filmowy. Przegląd, który charakteryzuje się nie tylko doskonałym wyborem filmowych tytułów. Kino na Granicy to także gratka dla miłośników muzyki. I o tej dziedzinie właśnie dzisiaj będzie słów kilka.

Muzyka stanowi niezbędny element Kina na Granicy. To ona wieńczy każdy filmowy dzień Przeglądu. To ona skupia w cieszyńskim namiocie festiwalowym najwięcej osób. To ona właśnie sprawia, że chce się być na Wzgórzu Zamkowym i bawić niemalże do białego rana. W tym roku na wszystkich uczestników, ale i osób z zewnątrz, które chcą uczestniczyć tylko w samych koncertach czekać będą: Toxique, PzH, R.U.T.A., Korben Dallas oraz Floex.. Koncerty jak co roku, tradycyjnie już odbywać się będą w klubie festiwalowym na Wzgórzu Zamkowym.

Reguła, która zakłada, by do Cieszyna zapraszać gwiazdy niekoniecznie znanym szerszemu gronu odbiorców co roku sprawdza się idealnie. Podczas kolejnej, piętnastej już edycji Kina, organizatorzy po raz kolejny postawili w głównej mierze na czeskie zespoły. Toxique, PzH, czy Floex z pewnością przypadną do gustu przeglądowej publiczności. Gości bawić będzie także słowacka grupa Korben Dallas i polska R.U.T.A. Ta ostatnia to radykalny klan muzyczny, heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów - czytamy na ich myspace-owym profilu.

Charakterystyczne brzemienia PzH cieszyńska publiczność miała okazję poznać już dzięki organizowanemu przez Galerię Szarą cyklowi muzycznemu w Krytyce Politycznej. Piča z hoven, bo tak powinno rozwinąć się skrót PzH z pewnością pozytywnie zaskoczy uczestników majowego koncertu. Sprawi, że każdy polubi tę sympatyczną piątkę i zachwyci się ich wokalem.

Koncerty rozpoczynać się będą codziennie o godzinie 22.30 w namiocie rozstawionym na Wzgórzu Zamkowym. Akredytacje na cały Przegląd Filmowy Kino na Granicy, w tym również na wszystkie imprezy towarzyszące w cenie 95 zł lub 570 koron, od 29 kwietnia będzie można nabyć w kasach: teatru im. Adama Mickiewicza, Kina Central oraz Kina Piast. Bilety na poszczególne koncerty odbywające się w ramach Przeglądu będzie można nabyć w biurze festiwalowym w cenie 25 zł lub 150 koron oraz 15 zł lub 90 koron dla posiadaczy akredytacji 3-dniowym. Co ważne biuro festiwalowe tegorocznej edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, wyjątkowo zmienia swoją lokalizację i w tym roku będzie się mieścić w siedzibie Euroregionu Śląska Cieszyńskiego, ul. Główna 1a w Czeskim Cieszynie. 15. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w dniach 30 kwietnia-5 maja.

O szczegółach imprezy będziemy na bieżąco informować na naszym portalu. Gazeta Codzienna także i w tym roku objęła to wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Kompletny program muzyczny klubu festiwalowego na Wzgórzu Zamkowym:

30.04. Toxique (cz)
01.05. PzH (cz)
02.05. R.U.T.A. (pl)
03.05. Korben Dallas (sk)
04.05. Floex (cz)

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama