, czwartek 25 kwietnia 2024
A w Cieszynie... promocja zbioru wierszy cieszyńskich poetów
utorami pomysłu na stworzenie antologii wierszy o ukochanym mieście są Elżbieta i Stanisław Malinowscy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

A w Cieszynie... promocja zbioru wierszy cieszyńskich poetów

REDAKCJA
Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na promocję zbioru wierszy „A w Cieszynie…”. Autorami pomysłu na stworzenie antologii wierszy o ukochanym mieście są Elżbieta i Stanisław Malinowscy, którzy poprosili o sportretowanie Cieszyna środowisko twórcze naszego regionu oraz swoich przyjaciół spoza miasta.

W zbiorze znalazły się utwory 24 poetów oraz obrazy 10 artystów, którzy opisują miasto na swój sposób, zapraszając czytelnika na spacer po swoich ulubionych miejscach i spojrzenie na nie przez pryzmat swoich odczuć i doświadczeń. Jak pisze w posłowiu ksiądz Andrzej Kozubski

Dla nas cieszyniaków nasze miasto jest codziennością, często tą szarą codziennością. A w Cieszynie... pozwala nam na nowo nią się zachwycić, odkryć niedostrzeżone piękno. Dla gości stanowi okazję, aby w Cieszynie się zakochać…”.

Wiersze ze zbioru zaprezentują Zdzisława Mielczarska oraz Elżbieta Holeksa-Malinowska, a o oprawę muzyczną wieczoru zadba Tomasz Pala. Promocja zbioru wierszy „A w Cieszynie…” odbędzie się we wtorek, 28 września o godz. 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama