, środa 24 lipca 2024
Cieszyn: Nowa linia autobusowa rusza 21 września
Już od wtorku 21 września ruszy nowa linia autobusowa.  fot: SMDodaj do Facebook

Cieszyn: Nowa linia autobusowa rusza 21 września

UM
Cieszyn: Nowa linia autobusowa rusza 21 września


Cieszyn: Nowa linia autobusowa rusza 21 września

Już od wtorku 21 września ruszy nowa linia autobusowa. Na razie będzie to dwumiesięczny test, a co ważne linia ta w tym czasie będzie zupełnie darmowa. Pomysł powstał w ramach prac nad opracowaniem projektu "Planu transportowego cieszyńskiej komunikacji zbiorowej".

Od wielu lat śródmieście i wąskie uliczki zakorkowane są przez samochody i parkingi. Od wielu też lat mówi się o tym, że to stare miasto należy od samochodów uwolnić. Wielu mieszkańców w ogóle nie bierze tego pod uwagę, bo jak wiadomo można pozbyć się zieleni, ławek czy nawet huśtawek, ale nie wolno zabrać nawet jednego miejsca parkingowego.

Testy te mają zachęcić kierowców do parkowania samochodów w okolicy dworca, a do centrum dojechać właśnie tą linią autobusową. Być może pomysł jest dobry, ale w okolicach dworca miejsc parkingowych nie przybyło, a cogodzinny kurs autobusu trochę jednak zniechęca. Należy zaznaczyć, że kursy odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 15:00.
Każda taka zmiana powinna być również poprzedzona głośną kampanią informacyjną. Osoby dojeżdżające samochodem do Cieszyna bądź turyści nie mają szans o nowej linii się dowiedzieć. Może więc się okazać, że ten pomysł po prostu padnie z powodu niskiej frekwencji pasażerów.

Przewozy testowe będą przeprowadzone przez okres 2 miesięcy, począwszy od 21 września 2021 r. do 20 listopada 2021 r.

Linia śródmiejska nr 1 obsługiwana będzie przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. udostępnionym do testu autobusem marki Karsan JEST w dwóch wariantach przejazdu:
1A: Dworzec Cieszyn - Rynek Dom Narodowy - Plac Teatralny – Zamek - Młyńska Brama - Cieszyn Celma - Cieszyn Plac Wolności - Cieszyn Wyższa Brama - Chrobrego Szpital - Cieszyn ZOZ - Dworzec Cieszyn
1B: Dworzec Cieszyn - Cieszyn ZOZ - Chrobrego Szpital - Rynek Dom Narodowy - Plac Teatralny – Zamek - Młyńska Brama - Cieszyn Celma - Cieszyn Plac Wolności - Cieszyn Garncarska - Dworzec Cieszyn

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama