, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Skoczowska policja złapała "wnuczka", który chciał wyłudzić 20 tys. zł.
"Wnuczkiem" okazał się 43-letni mężczyzna, wcześniej już karany fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Skoczowska policja złapała "wnuczka", który chciał wyłudzić 20 tys. zł.

KK, KPP Cieszyn
Zatrzymano 43-letniego mężczyznę, który metodą "na wnuczka" usiłował wyłudzić od mieszkanki Skoczowa 20 000 zł.

- Do zatrzymania oszusta przyczyniła się sama pokrzywdzona, która przechytrzyła mężczyznę i o zdarzeniu powiadomiła policję. 69-letnia mieszkanka Skoczowa odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który przedstawił się jako jej wnuczek i poprosił o pożyczkę w wysokości 15 tysięcy złotych. "Krewny" tłumaczył, że pilnie potrzebuje tych pieniędzy. Kobieta od razu zwietrzyła w tym podstęp, jednak zgodziła się na wypłatę żądanej sumy. Wtedy "wnuczek" podbił stawkę i dzwoniąc drugi raz poprosił o 20 tys. zł. - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Kobieta umówiła się, że pieniądze zostaną przekazane we wskazanym miejscu, a o wszystkim powiadomiła policję. Oszust został zatrzymany przez skoczowskich policjantów na gorącym uczynku, gdy usiłował odebrać pieniądze.

- "Wnuczkiem" okazał się 43-letni mieszkaniec okolic Bielska Białej. Śledczy przedstawili mu zarzuty. Kryminalni ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W kwietniu tego roku opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok za wcześniej popełnione przestępstwa - informuje rzecznik policji.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. Skoczowscy kryminalni sprawdzają, czy zatrzymany ma związek z innymi tego typu oszustwami popełnionymi w ostatnim czasie na szkodę starszych osób.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama