, niedziela 14 sierpnia 2022
Ustroń: Dzięki reakcji świadków odpowie za kradzież
Zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia i samej pokrzywdzonej. fot: ARCDodaj do Facebook

Ustroń: Dzięki reakcji świadków odpowie za kradzież

KK, KPP Cieszyn
Mieszkańcy Ustronia ujęli na gorącym uczynku 50-latka, który spod sklepu w centrum miasta ukradł rower. Teraz sprawcy grozi nawet 10 lat więzienia.
- Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (3 listopada - przyp. red.) około godziny 15.30 w centrum Ustronia. Mieszkanka Ustronia wraz ze swoim małoletnim dzieckiem weszła do jednego ze sklepów w centrum miasta. Na zewnątrz pozostawiła swój rower, którym oboje przyjechali.

W tym samym czasie jednośladem "zainteresował" się nieznany mężczyzna. Zabrał rower z pod sklepu i próbował nim odjechać. Osoby przebywające w sklepie widząc co dzieje się na zewnątrz, poinformowały właścicielkę, a następnie zadzwonili na numer alarmowy policji - informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie i dodaje: - Kobieta wybiegła za złodziejem i po kilkunastu metrach ujęła sprawcę jadącego na rowerze. Złodziej nie chciał jednak oddać swojego łupu i uderzył kobietę. Doszło między nimi do "szarpaniny". Całe zdarzenie zauważył przypadkowy przechodzień, który pośpieszył kobiecie z pomocą.

W tym momencie na miejsce przyjechali policjanci i zatrzymali "krewkiego" złodzieja. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie przez noc trzeźwiał. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Złodziej odpowie przed sądem za kradzież i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.


- Zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia i samej pokrzywdzonej. Mundurowi liczą na współdziałanie z mieszkańcami, polegające na powiadamianiu policji o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji. Żadna Policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa. To myśl przewodnia trwającej kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz" - tłumaczy Domagała.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a gdzie piesze patrole jak hańdowni?potym brzuchy rosnóm.to ludzie majóm sie bawić w policyje.Powołać ORMO...

Brawo "przypadkowy przechodzień, który pośpieszył kobiecie z pomocą. " !!!

nie dość,że pijak to złodziej.babski bokser.fe:(

jo bych za takim psy spuścił

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama