, wtorek 5 marca 2024
Wprowadzono kolejne luzowanie obostrzeń
Od 6 czerwca mogą działać sale zabaw, zachowując limit 1 osoby na 15 m2. fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Wprowadzono kolejne luzowanie obostrzeń

ŁP
- Sytuacja epidemiczna w Polsce się ustabilizowała. Ministerstwo Zdrowia odnotowuje dalsze spadki dziennej liczby zakażeń i hospitalizacji oraz mniejszy odsetek pozytywnych wyników testów na COVID-19 - czytamy w komunikacie ministerstwa, które 6 czerwca wprowadziło kolejny etap luzowania obostrzeń. Jakich?

Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Do tego limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19. Przywrócona została również możliwość organizowania targów, kongresów i konferencji z obowiązkowym, ścisłym reżimem sanitarnym.

W pierwszą niedzielę czerwca swoją działalność wznowiły także sale zabaw (z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2), a w transporcie zbiorowym zwiększone do 75% zostało obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Również tutaj limity wskazane przez ministerstwo nie dotyczą osób już zaszczepionych.

Dalsze luzowanie obostrzeń w czerwcu nastąpi wyznaczone zostało na 26 czerwca br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama