, piątek 12 sierpnia 2022
Węzeł na S1 w "Krasnej" w kierunku Bielska-Białej został otwarty
Węzeł w "Krasnej" ma dla Cieszyna i jego mieszkańców zasadnicze znaczenie komunikacyjne. fot: Jakub MarcjaszDodaj do Facebook

Węzeł na S1 w "Krasnej" w kierunku Bielska-Białej został otwarty

Zjazd na drogę S1 został zamknięty tuż przed długim listopadowym weekendem. Ponownie otwarty miał zostać pod koniec ubiegłego roku, jednak prace stale się przedłużały. Ostatecznie od dzisiaj, 8 marca, można oficjalnie korzystać ze zjazdu w "Krasnej".

W związku z budową ekranów akustycznych wzdłuż drogi ekspresowej S1 zamknięto zjazd w "Krasnej" w kierunku do i z Bielska-Białej. Tymczasowa organizacja ruchu początkowo miała potrwać tylko do końca grudnia ubiegłego roku. Czas robót znacznie się jednak wydłużył. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), która zleca budowę ekranów, przesunęli termin otwarcia węzła na koniec stycznia.

22 lutego ponownie zwróciliśmy się do GDDKiA z prośbą o podanie terminu zakończenia robót w "Krasnej". Według najnowszej deklaracji prace miały zakończyć się w marcu. Tak też się stało. - Węzeł w "Krasnej" został dzisiaj oficjalnie oddany do użytku - informuje Marek Prusak z katowickiego oddziału GDDKiA.

Zjazd ten ma zasadnicze znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców Cieszyna, którzy chcąc dostać się do Bielska-Białej musieli nadkładać drogę włączając się na S1 od ulicy Katowickiej. Głosy niezadowolenia płynęły także z ust kierowców dojeżdżających do Cieszyna. - Przy dzisiejszych cenach paliwa nie mam zamiaru dopłacać do objazdów +10 km - skarżył się nasz Czytelnik z Pogórza.

Jak informowaliśmy, pomimo utrudnień w ruchu związanych z opóźniającymi się robotami, wzdłuż drogi S1 od wykonawców nie zostaną wyciągnięte konsekwencje. - Opóźnienie powstało z przyczyn niezależnych od wykonawcy, więc nie ma podstaw do wyciągania konsekwencji - odpowiadała w połowie lutego Dorota Marzyńska-Kotas, rzeczniczka prasowa katowickiego oddziału GDDKiA.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dziękuję :)

Zjazd z drogi S1 na ul. Bielską w Krasnej jest już od kilku tygodni czynny.

a jak ze zjazdem z Bielska do Cieszyna? też jest już czynny? czy tylko na razie zjazd z Cieszyna?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama